radomyshl.com Радомышль
 
12 червня 2012
-

Радомишльський інтернат під загрозою розформування?

Радомишльський інтернат під загрозою розформування?

Кабінет Міністрів затвердив стратегію подолання сирітства в Україні, відповідно до якої до 2020 року всі інтернатні заклади в Україні мають бути реформовані, про це заявив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко. «У стратегії, яку 2 дні тому затвердив Кабінет Міністрів, ми передбачили, що до 2020 року всі діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, мають бути забезпечені сімейними формами виховання. Це або прийомні родини - до 4-х дітей разом з дітьми вихователів, або дитбудинки сімейного типу – від 5 до 10 дітей», - повідомив Сергій Тігіпко. За його словами, діти, які виховуються в інтернатах, позбавлені сімейного тепла та не підготовлені до життя. Натомість , зокрема, у дитячих будинках сімейного типу, діти матимуть більше уваги з боку батьків та отримають навички, необхідні для дорослого життя. «Насамперед нам потрібно більше будинків сімейного типу побудувати і передати місцевій владі. Нам потрібно ретельніше працювати з батьками, які готові до роботи в будинках сімейного типу. Це повинно стати загальнонаціональною стратегією», - зазначив Сергій Тігіпко.

Та чи готові Радомишльські сім’ї до такої реформи?Експерти кажуть – інтернати ніколи не зникнуть. Так само, як і довготривала процедура підбору батьків для дитини. Все-таки будь-яка розсудлива людина розуміє, що дитині краще у сім'ї. Проте, процедура всиновлення вимагає від родини певного достатку, купу документів та обов’язкове навчання. Дитина повинна рости в умовах максимально схожих на сімейні. Чудовим варіантом є прийомна сім'я та будинки сімейного типу, про що й вів розмову Сергій Тігіпко. І сума, що виділяється на утримання сироти в цих умовах, не повинна бути менша ніж та, що виділяється інтернату. Таким чином, можна зацікавити сім'ї, які готові взяти собі сиріт.


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
  • Паніка.. )) Нічого з нашим інтернатом не зроблять.. Наша влада лише балачки розводить і людей сварить мовними законами.. Сумніваюся, що вони встигнуть тут щось змінити.
  • Ми волонтери фонду "Краще життя" Київ.
    Діти, з якими ми працювали три роки з Житомирського інтернату нещодавно переїхали до Радомишльского інтернату.
    І, як бачимо, це не балачки!
    Житомирський інтернат повністю ліквідують зараз.