radomyshl.com Радомышль
 
14 червня 2012
-

Полігон по знешкодженню твердих побутових відходів - вихід за рамки

Радомишльський полігон по знешкодженню твердих побутових відходів - вихід за рамки

Питання Радомишльського полігону на сьогодні актуальне, як ніколи раніше, адже купи сміття, які накопичились на полігоні відтепер вийшли вже далеко за межі парканів. На нижче наведених фото ви можете побачити, в якому стані знаходиться полігон на сьогоднішній день.

 

Радомишльський полігон - вихід за рамки

 

Проте, три роки тому це місце виглядало значно пристойніше: ворота при заїзді та прохідний пункт ще відносно в нормальному стані.

 

Радомишльський полігон - вихід за рамки

 

Однією з основних причин — це бездіяльність екологів, та байдужість влади, через що й отримуємо значене зростання обсягів утворення відходів. Тут вже не діють проектні системи знезараження, сміття не утилізується, не застосовуються спеціально передбачені технології. Це місце тепер мало походить на полігон, радше це просто стихійне сміттєзвалище, котре являється потужним джерелом забруднення довкілля. Ми отримуємо значний викид токсичних елементів, який призводить до відчуження земель, зміни ландшафту і є потенційною загрозою для навколишнього середовища та безпеки населення міста.

Поспілкуватись стосовно цієї проблеми з нами люб’язно погодився депутат міської ради Сергій Заяць.

“Мене дуже непокоїть засміченість міста. Пересуваючись містом постійно натикаюсь на звалища. Одного разу повертаючись додому я помітив чоловіка, який вивантажував сміття з машини в сміттєві баки біля місцевого автопарку. Я не зміг проїхати повз.  Проте, щоб довго не пояснювати, чоловік просто запропонував відвідати полігон. Прибувши на місце, від побаченого, мало сказати, що я був вражений, я був шокований. Сміття розповсюдилось далеко за межі парканів. Це жах. Я зафіксував все на фото, щоб висунути це питання на сесії міської ради, яка мала відбутися наступного дня. На сесії міської ради, як відповідальному посадовцю за стан комунального господарства міста- Сергію Алєксєєнку я вручив фотографію у гарно оздобленій рамці міського сміттєвого полігону. При піднятті питання, виявилось, що на утилізацію сміття виділяються значні суми. Проте, особисто я не бачу, щоб вони йшли саме на вирішення проблем з Радомишльським полігоном. Куди витрачаються ці гроші, і чи займаються на практиці вирішенням цієї проблеми — я не знаю. Прикро бачити, що таким глобальним у межах міста питанням не займаються і не шукають вирішення цієї проблеми.”

Як ви відноситесь до впровадження технології сортування сміття?

 -“Ми вивчали це питання, питання сортування та переробки сміття. Заводи які займаються цією справою -  переробкою скла, пластику, паперу, потребують значних затрат з бюджету на виконання цих завдань. Для екологічного стану це був би ідеальний варіант. Я думаю, що це значно покращило природні околиці міста. Проте зараз це є економічно не вигідно, не рентабельно. Прикро, що економіка вбиває те, задля чого насправді існує.”

Дякуємо Сергію Зайцю за відвертість.

Сподіваємося, що відповідальні за ситуацію схаменуться і відвернуть екологічне лихо вчасно.


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
  • Сергій Заєць - зірка Радомишльського інтернету, мабудь єдиний депутат який веде діалог з жителями міста.
    БРАВО - ТАК ТРИМАТИ
  • Що за брехня?? В Європі заводи по переробці сміття є бізнесом! Прибутковим! А в нас цього сміття - на довгі роки процвітання!
    Житель Радомишля, я вам таку зірку з будь-якого регіонала зроблю.. Варто лишень у нього щодня інтерв'ю брати і подавати у вигляді діалогу з місцевими. Нехай сам пише статті і відповідає на коментарі. Тоді це буде зірка))
    До речі, з якої партії він походить?