radomyshl.com Радомышль
 
03 липня 2012
-

Хлопчик з Потіївки, який отримав 50% опіків тіла, помер в лікарні Житомира

Хлопчик з Потіївки, який отримав 50% опіків тіла, помер в лікарні Житомира

Два з половиною місяці житомирські лікарі боролися за життя дев'ятирічного хлопчика, більша частина тіла якого була вражена глибокими опіками. У п'ятницю дитина померла в опіковому центрі Житомира.

Про це повідомила заступник начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Олена Саковська.

"Мені зателефонували з опікового центру і повідомили, що померла дитина, Свинцицький Артем, дев'яти років. Раніше ми вже так раділи за нього, бо лікарі говорили, що він трошки йде на поправку, але, на жаль, відмовили легені", - зазначила Саковська.

За словами завідувача реанімаційним відділенням опікового центру Іллі Недашковського, який забирав дитину на "швидкій" з будинку, в Артема не було жодного шансу на життя - пошкоджені тулуб, спина, живіт, верхні кінцівки і дихальні шляхи. Комбінована травма і опік дихальних шляхів ускладнювали протяжність опікової хвороби. Видалити пошкоджені тканини тіла і зробити пересадку шкіри за один раз було неможливо, тому за два з половиною місяці хлопчик переніс 12 складних операцій.

За яких обставин сталася трагедія, до цих пір невідомо і незрозуміло.

"Ніхто не знає. Я забирав цю дитини з дому в селі Потіївка Радомишльського району і скласти анамнез було складно: мати каже, що він обпікся, граючись феєрверками біля багаття, а сусіди і родичі - інше. Сам хлопчик ні на той момент, ні в час лікування абсолютно нічого не коментував, бо постійно перебував на штучній вентиляції легень, тому мовний контакт був недоступний. Тобто обставини травми досі невідомі ", - зауважив Недашковський.

Він також розповів, що мати хлопчика розлучена - за весь період лікування дитини (з 8 квітня) була в центрі тільки три рази. Батько Артема працює на будівництві в Києві.

"Чоловік у всякому випадку перший місяць ще дзвонив, у чомусь намагався допомогти, а мати ніякої участі в лікуванні дитини не приймала взагалі. Найбільше приділив увагу і піклувався про дитину Олександр Дмитрович - чоловік її двоюрідної сестри ... Якби не ця людина, навряд чи можна було так довго лікувати хлопчика - на лікування йшло близько 1000 грн на добу ", - говорить лікар.


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
  • помер.... жаль.... а в ніч на 8 квітня він так кричав: "рятуйте, рятуйте......" Тільки це почувши, ми прибігли на крик димтини і я побачив жахливу картину: бідна дитинка плакала, здирала з себе куски обгорівшого одяку разом зі шкірою, а пьяна в дрезину рідня баба лежала поруч і незрозуміло що робила..... ми зламали огорожу, дитинка вискочила з вогню і з криком помчалась в будинок... потім я викликав швидку, маленького забрала в Потіївську лікарню.... потім його відправили в Житомир.... а мама...... а рідня мати була така сама як баба..... пьяна в дрезину.... шкода рідного дядька Артемчика, він так плакав, ніби це його рідна дитина.....а правда тут дуже проста: я бачив все на власні очі, це халатність матері, в цивілізованій країні за таке за грати садять.... а в нас трублять, ща правди ніхто не знає..... жаль маленького Артемчика.... дитина ще не встигла побачитт світу, а його вже відправили в інший світ....