radomyshl.com Радомышль
 
10 липня 2012
-

Вшанування пам'яті жертв війни

Вшанування пам'яті жертв війни

Офіційні жалобні заходи з нагоди Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни проводилися цьогоріч у Радомишлі, і не в Меморіалі Слави, як це було зазвичай, а на північній околиці райцентру, де під час Великої Вітчизняної війни фашистами був облаштований концтабір. Про його перебування тут донедавна нагадували лише безіменні поховання померлих і розстріляних в'язнів. Тепер же біля могил жертв війни встановлено гранітний пам'ятний знак, який був відкритий 22 червня на жалобному мітингу громадськості міста. Право відкрити пам'ятник, біля якого під державними прапорами стоїть почесна військова варта, надається голові райдержадміністрації І. Харитончуку, голові районної ради В. Тужику, ветерану війни, колишньому військовополоненому А. Осиці, спеціалісту з охорони культурної спадщини В. Науменку.

— Ми не повинні забувати тих, хто віддав свої життя заради майбутніх поколінь,— сказав у своєму виступі І. Харитончук.— Щоб ніколи не стали жертвами воєнних лихоліть наші діти й онуки, потрібно пам'ятати своє трагічне минуле і нагадувати про нього майбутнім поколінням. Оголошується хвилююча хвилина скорботи.

Керівник району вручив листи подяки доброчинцям В. Семешку і С. Романюку, стараннями і коштом яких було встановлено монумент. Про трагічні дні початку війни, про нехтування фашистами міжнародних конвенцій щодо військовополонених і навіть парламентарів говорив на мітингу колишній фронтовик, полковник у відставці М. Крепченко.

Події 1941-го року в Радомишлі висвітлив у своєму виступі дослідник минулого Радомишля О. Пирогов.

Про потребу вшановувати жертв і нацистського, і більшовицького режимів, які спочивають в нашій радомишльській землі, вів мову вчитель історії школи-інтернату П. Сергієнко. На історію радомишльського концтабору свого часу пролив світло його колишній в'язень О. Доронін. Він один з небагатьох, кому, пораненому, вдалося втекти з табору. Заупокійну літію за убієнними провели ієрей Д. Волинець і кандидат богослов'я С. Чорний.

 

В. МОЛОДИКО


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
  • Советское оккупационное правительство вроде не подписывало конвенций по военнопленным.