radomyshl.com Радомышль
 
17 липня 2012
-

“Замок Радомисль» влаштовує дні відкритих дверей

“Замок Радомисль» влаштовує дні відкритих дверей

17 -18 липня в історико-культурному комплексі «Замок Радомисль» відбудуться дні відкритих дверей для мешканців м. Радомишль. З 11 до 18 год відвідувачі, що завітають в історико-культурний комплекс в ці дні зможуть безкоштовно ознайомитися з експозицією Музею української домашньої ікони «Душа України».

За 5 років Заслужений лікар України, Ольга Богомолець зуміла перетворити напівзруйновану будівлю колишнього млина , на туристичний об’єкт європейського рівня, яким пишається не тільки Житомирщина, а й вся Україна. Тут окрім музею розміщена єдина у світі концертна зала для камерної музики з живим джерелом. На території комплексу знаходиться унікальний пам’ятник , що пливе по річці. Це пам’ятник Єлисею Плетенецькому, архімандриту Києво-Печерської лаври, який заснував першу в центральній Україні «папірню». Було створено чудовий ландшафтний парк, де можна зустріти представників фауни та флори занесених до Червоної книги України, та єдиний на Житомирщині ірисарій. За неповний рік роботи туристична перлина Житомирщини уже має серйозні досягнення. Своїм дипломом комплекс нагородила Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні. «Замок Радомисль» перший український об’єкт, котрий включений до туристичного маршруту Ради Європи, що відроджує найдавніший сухопутній шлях Via Regia, яким їздили королівські посольства Східної та Західної Європи. Маршрут протяжністю 4500 км проходив через вісім країн та лише 100 міст, одне з яких м. Радомишль, що в давнину носило ім’я Микгород.

Сьогодні єдиний в світі Музей української домашньої ікони в колекції якого знаходиться понад 5000 ікон привертає до себе увагу не тільки українських туристів. Кожен 30-й гість музею іноземець. За 10 місяців, з жовтня 2011 з колекцією музею ознайомилося понад десять тисяч відвідувачів. В минулому році під час днів відкритих дверей музей прийняв близько тисячі відвідувачів. А вже завтра місцеві мешканці, що завітають до історико-культурного комплексу зможуть ознайомитися з унікальною колекцією Музею домашньої ікони. «Для мешканців міста дні відкритих дверей стануть традиційними та будуть проводитися щорічно. Вважаю, що завданням музею має бути не тільки збереження історичних і духовних цінностей, але й повернення їх до людей.»,- відзначила фундатор комплексу Ольга Богомолець. Радомишлю історико-культурний комплекс забезпечив приток туристів та створення нових робочих місць. Експерти відзначають, що «Замок Радомисль» уже за кілька років може змінити обличчя економіки міста, забезпечивши бюджет стабільними надходженнями від туризму.

Контакти історико-культурного комплексу «Замок Радомисль»

м. Радомишль, вул. Щорса, 15

e-mail: radozamok@gmail.com

тел: 098 339 18 07


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
 • невже в ці два дні буде безкоштовний вхід для радомишлян?
  і якщо так то, що , для доказу радомишльської приписки брати з собою паспорта ???
 • Ага... бюджет міста точно збільшиться.. Тут вам і похід у кіно і в ресторани і на перегляд цікавих футбольних матчів, в нас ви зможете взяти авто на прокат і виїхати на природу з друзями, поїсти шашличків. Купіть по дорозі пива радомишльського і відремонтуйте авто на сто, бо наші дороги не мають пощади..
  Гроші сідають там, де їх витягують. Турист їх так просто ніколи не покладе в місцеву скарбницю. І то буде мізер, якого місто не відчує.
 • сходив я сьогодні на екскурсію в музей, людей тьма...
  особисто мені шкода язиків екскурсоводів які ці два дні непогано їх утомили :)
 • металіст 777, т.е тебе понравилось?))
 • Natali, ну як Вам сказать... взагалі я не цінитель ікон, і ходив туди за іншим,хотів побачить що там зробили всередині приміщення ну і по території прогуляться...
  взагалі можна сказать, що сподобалось, не шкодую , що пішов...