radomyshl.com Радомышль
 
18 липня 2012
-

Радомишль відсвяткував Івана Купала

Радомишль відсвяткував свято Івана Купала

Купальська феєрія цього року постала перед радомишлянами у дещо зміненому вигляді: не було звичного театралізованого дійства з Князем і Княгинею, русалками, водяниками та іншими міфічними персонажами на початку свята, натомість його учасникам була запропонована велика концертна програма, присвячена рідному краю, рідній землі. Виступи ведучих Валентини Третяк і Анни Литвиненко змінювали вокальні колективи, сольні номери. Окрім вже знаних аматорських колективів РБК «Пісенне джерело», «Джерельце» (керівник В.Третяк), студії бального та естрадного танцю при четвертій міській школі (керівник Т.Вишнівська), відомих усім солістів - Євгенії Бернацької, Валентини Нощенко, Тетяни Лима-рчук, Анни Уницької, виступали й гості міста.

Окремо хотілося б сказати добре слово про творчу й талановиту сім’ю Домбровських: голову родини і музиканта від Бога – Анатолія Борисовича, його сина Віталія, якого справедливо називають «золотим голосом Радомишльщини», та шестирічну внучку і доньку Домбровських - Софійку, котра того дня виконувала пісню «Квітка - душа». Їх виступи глядачі вітали щирими і вдячними оплесками.

Сподобалися глядачам і виступи гирьовиків, серед яких була пред-ставниця «слабкої» статі.

На купальське свято до Радомишля завітав наш земляк, уродженець Чудина, заслужений артист Росії Олександр Безпаленко. Він виконав ряд пісень різних років на замовлення учасників свята, у тому числі й відому усім пісню «Обручальное кольцо», першим виконавцем якої був. Музичне оформлення його виступу забезпечував столичний гурт «Лимон».

Театралізоване дійство «Наше Купало з верби» розпочалося десь о 21.30, коли берег Тетерева оповили нічні сутінки. Тоді запалали смолоскипи, а на імпровізованій сцені з’явилися учасники самодіяльного молодіжного фольклорного колективу «Юність» (РБК, керівник В.Третяк) в образах Ярила, Лади, Лісовика, нечисті, а ще - дівчата і парубки в українському національно-му вбранні. Дівчата прикрашали вербу (Марену), водили хороводи навкруг неї, співали пісні. А потім неодружені хлопці у чесному змаганні виборювали руку Ярилової доньки і богині кохання – Лади, спалювали Купало, дівчата пускали за водою вінки. А всі бажаючі мали змогу того дня знайти свій чарівний цвіт папороті.

Нагадаємо, що купальське свято бере свої витоки з часів дохристи-янської Русі, коли древляни по-клонялися язичницьким Богам: Перуну, Велесу, Ярилу, Ладі та ін. Одне з найулюбленіших свят наших пращурів, воно зберегло до наших днів давні обряди, традиції і переплелося з сучасним християнсь-ким святом – різдвом Іоанна Хрестителя (Предтечі).

Учасники молодіжного фольклорного колективу «Юність» зуміли донести до глядача живий дух древлянської купальської феєрії, передати велику силу кохання і його значимість у житті людини, чарівність незвичайного купальського свята.

Щирими словами і мелодійними піснями у власному виконанні, вітав усіх присутніх зі святом начальник районного відділу культури і туризму Сергій Мазуркевич.

А потім знову і знову лунали пісні у виконанні місцевих самодіяльних митців під зоряним небом неповторної купальської ночі.

 

Радомишль відсвяткував свято Івана КупалаРадомишль відсвяткував свято Івана КупалаРадомишль відсвяткував свято Івана КупалаРадомишль відсвяткував свято Івана КупалаРадомишль відсвяткував свято Івана КупалаРадомишль відсвяткував свято Івана КупалаРадомишль відсвяткував свято Івана КупалаРадомишль відсвяткував свято Івана КупалаРадомишль відсвяткував свято Івана Купала

Л.ДЕРЕВ’ЯНКО.

Фото автора.


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
  • Как к этому относятся фанаты аврамических религий?
  • Чому зразу фанати? З точки зору християнства - це дійство - язичницьке і є гріхом. Якщо ж люди просто зібралися відпочити і розважитись (не бухати) то це нормально. Бо дітям прив'язують кілька стандартів: і русалок, і лісовиків і різну нечисть.. Разом з тим святкуємо і християнські свята. То ж тут вибір кожного: хто що святкує.
  • 123
    Tranceliker, молодець ! Ви мені близькі по духу !
  • Я скажу по другому мы не фанаты мы просто молодежь которая захотела сделать людям приятный отдых. Но с вашей стороны не честно что вы отметили только знаменитостей города!!!!! нам не приятно то что мы вложили туда силы, а в знак хотя бы самой малой благодарности не увидели своих имен здесь и даже самого банального наших фото!!!! за это АДМИНАМ БОЛЬШОЙ МИНУС
  • скоріш за все мінус не адмінам, а автору статті Л.ДЕРЕВ’ЯНКО,