radomyshl.com Радомышль
 
23 липня 2012
-

Високоякісний газон тепер вирощуватимуть біля Забілоччя

Високоякісний газон тепер вирощуватимуть біля Забілоччя

На сесії районної ради неодноразово виносилось питання про затвердження нормативно-грошової оцінки технічної документації фермерського господарства “Українські газони”, на чолі якого Воробйов Олег Борисович, в наданні 154 га землі в аренду на 49 років для вирощування газону та ягідників. Це питання давно переросло в політичну площину та неодноразово обговорювалося в громадах а також в міській та селищних радах та протягом 2 років не знаходило вирішення. На це було багато причин, найвагомішою з яких була та, що депутати на чолі з Іщуком Б. В на попередньому скликанні не проголосували за надання дозволу на розробку проекту. Причиною цьому постала відсутнісь спільної мови та знаходження взаємовигоди між Воробйовим О.Б та Іщуком Б. В.

 

Високоякісний газон тепер вирощуватимуть біля Забілоччя

 

Проте, довге вирішення цього питання та через виникнення непорозумінь Олег Борисович Воробйов запросив особисто відвідати та познайомитись з його господарством. Таким чином, 19 липня 2012 року головою районної ради Тужиком В. А. було зібрано делегацію депутатів і громади Радомишля та Забілочяя та направлено на господарство “Українські газони” де присутніх ознайомлено з технологією та процесами господарювання.

 

Високоякісний газон тепер вирощуватимуть біля Забілоччя

 

Підприємство “Українські газони” працює на ринку з 2003 року та є першим в Україні господарством, яке вирощує готовий газон в рулонах.

Технологія вирощення вирощення газону дуже складна та потребує чималих затрат, оскільки використовується багато добрив, води для поливу та сучасна техніка. Техніка, зокрема закуповується в Канаді та США, оскільки такої техніки в Україні досі не виробляють. З вітчизняних машин в господарстві тільки трактори, які обладнані спеціальними колесами для зменшення тиску на траву. Для поливу ж газонів використовується близько 30 тис. кубів води на місяць.

Що ж стосується проекту на забілоцьких землях, то там планується розробити кілька полів - 100 га під вирощування газонів і 50 га під розведення ягідників.

 

Високоякісний газон тепер вирощуватимуть біля Забілоччя

 

Воду для поливу планується брати з кількох джерел:

1. постачання води з Негребівського кар’єру

2. планується копання накопичувального басейну

3. розчистити водойми і водні шляхи в селі Білка і звідти з брати частину води

4. буріння скважин (глибиною не менше 100 метрів)

 

Високоякісний газон тепер вирощуватимуть біля ЗабілоччяВисокоякісний газон тепер вирощуватимуть біля Забілоччя

 

Перед внесенням добрив і розробки землі господарство обов’язково проводить хімічну експертизу ґрунтів, щоб в подальшому не перенаситити ґрунти хімікатами.

Не перебільшимо, якщо скажемо, що порятунком для жителів навколишніх земель — це створення робочих місць, що дасть шанс спинити вимирання сіл. Мінімально планується створення 30-40 робочих місць, проте для обробітку ягідників потребується більше робочих рук. До того ж додатково найматимуться сезонні працівники.

Це є досить вигідна угода як для самого господарства, так і для жителів села Забілоччя та радомишльського району взагалі, оскільки на розвиток села Воробйовим О. Б інвестуватимуться значні суми. Найближчим часом буде укладена угода в якій зазначатиметься інформація про надання соціально-економічної підтримки на розвиток села господарством “Українські газони”.

 

Високоякісний газон тепер вирощуватимуть біля Забілоччя

 

Високоякісний газон тепер вирощуватимуть біля Забілоччя

 

Забілоччя має вдосталь проблем: відсутність школи та дитячого садочка, занедбання клубу та кладовища, жахливий стан доріг, відсутність газифікації села. А ті фермери, які наразі обробляють землі на території забілоцької селищної ради доходу на село не приносять.

“Українськими газонами” буде створено надходження близько 70 тис. грн лише від арендної плати.

В результаті цих обговорень Воробйову О. Б було надано розпорядження про затвердження проекту землеустрою для ведення фермерського господарства на території Забілоцької сільської ради.

Очікуємо розвитку і приємної співпраці від кожної зі сторін договору.


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
  • Идея хорошая. Браво!!! Хоть что то движется. Теперь осталось не забывать о восстановлении земли, и будет счастье для Забилоччан.