radomyshl.com Радомышль
 
24 липня 2012
-

Віталій Журавський хоче відповідальності за наклеп і образу

Віталій Журавський хоче відповідальності за наклеп і образу

У Верховній Раді зареєстрований законопроект "регіонала" Віталія Журавського, який пропонує значно посилити кримінальну відповідальність за образи і наклеп.

Про це повідомляє "Комерсант-Україна".

"Наклепом" депутат пропонує вважати "поширення завідомо неправдивих відомостей, що ображають честь і гідність людини або підривають його репутацію".

За образу, згідно законопроекту, передбачається штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів або виправні роботи строком до 1 року.

Якщо поширена інформація привела до серйозного погіршення здоров'я, то за її поширення передбачається ввести тюремне ув'язнення на термін 3-5 років.

"Сьогодні будь-який журналіст може написати про людину що завгодно, опустити його нижче плінтуса, довести до інфаркту або відправити на той світ, а за це відповідальності - нуль", - зазначив Журавський

Він додав, що його пропозиції стосуються не тільки сфери ЗМІ, а й інших областей.

"Кожен українець має конституційне право на захист своєї честі і гідності", - сказав Журавський.

На уточнююче питання, чи не краще обмежитися штрафом за поширення неправдивої інформації, депутат відповів негативно, підкресливши, що загроза тюремного ув'язнення призведе до того, що "люди будуть думати перед тим, як щось сказати".

При цьому Журавський заявив, що його законопроект повністю відповідає європейській традиції судочинства.

Як відомо, від кримінальної відповідальності за наклеп, Україна відмовилася в 2001 році з прийняттям нового КК.

 

Джерело: Українська правда


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
 • Якщо поширена інформація привела до серйозного погіршення здоров'я, то за її поширення передбачається ввести тюремне ув'язнення на термін 3-5 років.
  А как это будут доказывать в суде?
 • Введення кримінальної відповідальності за наклеп може наблизити Україну за рівнем свободи слова до авторитарних режимів Росії та Білорусі. Таку думку висловив президент Інституту правової політики Микола Оніщук, коментуючи пропозицію народного депутата від Партії Регіонів В. Журавського посилити відповідальність за наклеп та поширення неправдивої інформації. Зокрема, у своєму законопроекті він пропонує не лише збільшити штрафи, а й ввести кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі до п’яти років.
  «Україна ще в 2001 році зробила крок уперед на шляху до демократизації, відмовившись від кримінальної відповідальності за наклеп. На жаль, сьогодні відбувається зворотна ситуація, і влада намагається повернути жорсткий контроль над засобами масової інформації, особливо перед виборами», - вважає експерт. Крім того, за словами Миколи Оніщука, кримінальна відповідальність за наклеп суперечить вимогам Ради Європи.
  На думку Миколи Оніщука, дійсно за поширення завідомо неправдивої інформації, що ображає честь та гідність людини, має бути встановлена відповідальність, однак не кримінальна. «До того ж політики мають розуміти, що вони займаються публічною діяльністю, і не завжди приємна інформація на їх адресу від опонентів або незадоволених громадян – це частина їхнього життя і роботи», - нагадав він.
  За словами правника, визначення поняття наклеп може бути досить суб’єктивним та жорстким в окремих випадках. «Скоріш за все, цей закон пропонується саме перед виборами, щоб мати змогу тиснути на журналістів або громадських активістів», - сформулював припущення Микола Оніщук та висловив жаль, що така ініціатива виходить від його земляка.
 • Пан Журавський добре знає, що журналістам є багато чого про його "подвиги" написати, тому й вже хоче всіх пересадити за статті про нього! Сором, що маємо такого земляка!
 • Читаємо, яким вважають активісти руху "Чесно" Журавського... http://www.chesno.org/meter/person/456/
  Наведу одну з цитат:...загальна сума сукупного доходу Журавського Віталія Станіславовича у 2011 році склала 216 169 грн.; він володів 3 квартирами площею від 61,4 кв.м. до 180 кв.м, трьома автомобілями Mersedes S 550, Lexus LX 570, Suzuki Grand Vitara; вкладів у банках, цінних паперів та інших активів Журавський Віталій Станіславович не мав.

  Згідно з інформацією активістів громадянського руху „Спільна справа”, напередодні Міжнародного дня захисту дітей народний депутат України Журавський Віталій Станіславовчи відвідав школу в селі Більківці Коростишівського району Житомирської області, відзначив кращих педагогів і наголосив на тому, що ним особисто було закуплено 12 дитячих майданчиків, вартість кожного з яких склала 5 500 доларів США (тобто загальна сума видатків депутата на закупівлю майданчиків склала 66 000 доларів США). У ЗМІ повідомлялось про те, що Журавський Віталій Станіславович носив годинник Breguet Marine вартістю приблизно 12 150 доларів США.
 • Поосторожней с приводимыми суммами и названиями автомобилей, они могут шокировать поциента и тем самым нанести вред его здоровью. Со всеми вытекающими отсюда последствиями.