radomyshl.com Радомышль
 
10 серпня 2012
-

Радомишль - одне з найдавніших міст України

Радомишль - одне з найдавніших міст України

Лише одиниці знають, що це - одне з найдавніших міст України. Науковці стверджують - територія сучасного Радомишля була заселена ще 30-35 тисяч років тому.

А от залишки ранньослов'янського поселення археологи датують VI-VII століттями. Перші відомі письмові згадки про Радомишль зустрічаються в Іпатіївському літописі 1150-го р.

Перша назва поселення - Мичеськ. Старовинна назва походить від річки Мика, що тут протікає. З XVI століття Мическ згадується як Радомисль, а з 1946 року місто отримує свою сучасну назву - Радомишль.

Географічно місто розташоване на території Київського Полісся. Через Радомишль протікає найбільша річка в Житомирській області - Тетерів, права притока Дніпра.

 


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
  • крім замку і дубів нічого не показали. А де недореставрована водонапірна башня? чому сказали про нову дорогу "Житомир-Київ", а ні слова про старовинну дорогу "Центр міста - Млин"? Показали придорожню харчевню, а ні слова про "Ласощі"? А в цих дрібницях і є душа нашого міста, а те що показав цей комментатор це вата для туриста, який думає що те що тут показали - це й є місто РадОмишль, а приїде, і тут йому нежданчик - РАдомишль, із бігбордом на центральній площі і запачканим Оніщуком.
  • Замовлена джинса... Пані Богомолець вже не знає, як ще заманити до себе туристів.