radomyshl.com Радомышль
 
12 вересня 2012
-

З історії Радомишльського пивзаводу

З історії Радомишльського пивзаводу

В часи громадянської війни пивзавод було зруйновано й лише наприкінці 1925року вдалося відновити його роботу.

В Києві в фондах бібліотеки імені Вернадського, збереглася підшивка Радомисльських газет. В газеті « Трудовая Звезда», що була друкованим органом 41 бригади № 39 від 3 квітня 1921року повідомлялось: « В поселке Мыкгород силами красноармейцев оборудовано в пивоваренном заводе помещение для театра. В субботу 26 марта ставили бесплатный спектакль « Расстрел коммуниста», « Медведь». Присутствовали человек 100 красноармейцев и крестьян. Так же открыт клуб. Есть в поселке 100 детей, их надо учить. Есть там хорошее здание бывшего помещика. Надо его отремонтировать для школы. Наробраз! Устрой школу населению и дети скажут спасибо.

Красноармеец М. Кайда.

Маєток адвоката Любанського. Фоторепродукція автора

Маєток адвоката Любанського. Фоторепродукція автора

Під цією будівлею мався на увазі будинок відомого Радомисльського адвоката Любанського. Розташовувався він через дорогу від пивоварного заводу на високому лівому березі Тетерева в місцині, що з 50-х років ХХ століття називалась « професорською». Тоді відділ народної освіти так і не влаштував тут навчального закладу і в середині 20-х років цей невеличкий палац був розібраний і назавжди втрачений для міста.

В роки Великої Вітчизняної війни підприємство знову було виведено з ладу. Відновлювали завод при допомозі німецьких і угорських військовополонених і вже в 1946 році завод відновив випуск продукції. Починаючи з 20-х і до 90-х років пивзавод випускав пиво таких марок: «Мюнхенське», «Українське», «Столове», «Ризьке», «Донецьке», «Ячмінний колос», «Жигулівське», «Московське», « Літнє», « Медок». Історія заводу знає чимало цікавого і водночас таємничого. В п’ятидесятих роках під час ремонту в лабораторії, було знайдено схованку. В ній зберігались різні документи, боргові розписки і револьвер. Звісно викликали міліцію. Міліціонери склали протокол і все вилучили. Яка доля тих документів і де вони нині невідомо. Того ж дня маленька донька головного інженера знайшла на місті тайника ще й золоту монету. Вз‘язку з цим висловлювалося припущення, що золото було знайдено тут і вилучилося ще під час війни. Як би там не було, а таємнича подія стала своєрідною легендою пивзаводу.

 

З історії Радомишльського пивзаводу

 

З книги "Пиво по-Радомишльські"

Олександр Пирогов

м.Радомишль

березень 2012р

096 012 04 80

04132 4 45 68


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
  • Напишіть краще щось про Радомишль часів Унії. Коли це місто було резиденцією митрополитів. Ато тема пивзаводу така затягана, що вже аж не цікаво. Хіба що про клад цікаво було читати. Такого ще не чув )
  • Ну почему же тема не интересная, интересно все, особенно - история