radomyshl.com Радомышль
 
19 вересня 2012
-

З “комфортом” до Києва

З “комфортом” до Києва

Для радомишлян, які часто користуються громадським транспортом та послугами пасажироперевезення не є здивуванням неналежність і не відповідність діяльності до закону.

Зокрема часто постає питання про попередній продаж квитків на маршрут “Радомишль-Київ”, яке полягає у відсутності квитків. Ціну на проїзд перевізники встановлюють самостійно час від часу збільшуючи вартість та натомість хоча б якогось підтверджуючого документу пасажир не отримує. Насправді відсутність проїзного документу є досить проблемною: людина, яка їде у відрядження, не може отримати на роботі відшкодування за проїзд у транспорті до місця призначення, оскільки квитка, який би засвідчував здійснену поїздку та витрачені на неї гроші, просто-таки немає. Якщо ж у дорозі трапляється аварійна ситуація, то страховку отримати теж не можна, адже її гарантією також є квиток, за відсутності якого вона не виплачується.

Квиток — не просто чек або дозвіл на проїзд, це договір між пасажиром та перевізником, адже за його відсутності виходить, що пасажир перебуває у безправному становищі.

З вирішенням цієї проблеми у нашому місті жодних результатів не досягнуто.

Суб’єкти господарювання, які надають послуги з перевезення пасажирів i вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі), відповідно до отриманої ліцензії, повинні дотримуватися норм чинного законодавства про автомобільний транспорт i забезпечувати, зокрема, виконання Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18. 02. 1997 р. № 176. Згідно з розділом VI, п. 145 зазначених Правил, перевізник зобов’язаний: «здійснювати перевезення з квитками…», «забезпечувати попередній та поточний продаж квитків», «компенсувати шкоду, заподіяну здоров’ю та майну пасажирів», «здійснювати обов’язкове особисте страхування пасажирів від нещасних випадків на транспорті». Та, всупереч закону, нічого цього не виконується.

Крім того, в обов’язки перевізника входить забезпечення безпечної і зручної(!) поїздки пасажирів. Однак всі ми знаємо, що півторагодинна поїздка не завжди буває зручною, адже крісла в салоні багатьох маршруток розміщені так щільно, що дорослим пасажирам (в основному чоловікам) немає куди подіти власні ноги. Про яку ж тут зручність може йти мова?

Та у радомишльських пасажирів, поки що, вибору немає. За відсутністю альтернативи доводиться миритися з існуючими умовами…


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
 • Даже не знаю, сколько ящиков коньяка надо занести в прокуратуру. Чтобы не замечали вопиющих фактов...
 • О чем речь????!!! автор , Вы брали билет в водителя??? или так себе придумали что их нет и написали?Регулярно езжу в командировки и еще ни разу водитель не отказал мне в выдаче билета.Вы просто не ездили в Житомир на маршрутке , тогда бы наверно о комфорте киевских маршруток у Вас бы не возникало вопросов.И билеты с Житомирской маршрутки бухгалтерия не компенсирует пока не предоставиш копии документов перевозчика(лицензия и т.д.) потому-что он ЧП.А с Киевом никогда таких проблем не было , на билете стоит печать ТОВ со всеми реквизитами.
  Альтернатива всегда есть -едьте Житомирскими консервными банками до Кочерова, а там проявляйте фантазию.
 • Світлана, чому пасажир повинен вимагати квиток? Чому не видають його, як, наприклад у тролейбусі чи трамваї? Ну і власні спостереження із багаторічних поїздок на наших "маршрутках" до Києва.
  1.Маршрутні таксі дуже погано пристосовані для перевезення людей. Особливо погано пристосовані для перевезення багажу. Взимку, наприклад, не раз їдучи в типовій маршрутці промерзав до кісток. Часто через те, що з обшивки задуває холодне повітря. Багаж нікуди дівати і люди ставлять сумки в проході. Часті випадки топтання багажу, падіння з верхніх полиць.
  2.Водії. Яких тільки водіїв не беруть. Всі водії брутально порушують правила дорожнього руху. Я перевіряв їх на малесенькому клаптику дороги в с. Поташня. За правилами там не можна їхати вище 60-70км\\год. При мені всі водії перевищували швидкість 90, а іноді 100км\\год. При чому грубі порушення були помічені при будівництві автотраси Київ-Чоп. Не були рідкістю виїзди на зустрічну смугу при суцільній лінії, постійні підрізи, матюки в стороноу далекобійників і т.д. Особливий цинізм - стільчики в салоні. Це що таке? Людина має платити таку ж суму як і інші і горбатитись на тому твердому недосидінню?
  3. Стан таксі. Стан багатьох машин викликає багато запитань. Розбите переднє та бокове скло вже не є чимось дивним. Сидіння часто аж засмальцьовані. Інколи обшивка сидінь розірвана, стирчить арматура, через яку можна розірвати джинси, розцарапати ноги. Багато сидінь не можливо регулювати, що призводить до болів у шиї та попереку. Підлога (особливо взимку) брудна. Портфель на неї не поставиш, а в багажне відділення тим паче.
  4.Найбільше ж бісять неадекватні люди, яких приймає на "борт" водій із пивом. Деякі вже угашені, буянять. Куди дивиться водій?? Чи не на гаманець такої людини? Чому ігноруються правила?
  Є ще чимало питань.. Але поки й цих досить.
 • И шансончег на весь салон.
 • какие вопросы?? купите себе машину и катайтесь на здоровье
 • Александр, бачу, у вас настало "пакращення" і ви, молодий студент, ще не встигнувши й попрацювати як треба, можете купити собі авто? Не пишіть дурниць. Ми пишемо про послуги за які платимо і хочемо достойного, якісного обслуговування. Мали б змогу купити авто - не було б і маршруток. Всі їздили б на навчання на власних. А так, вибачте, не комунізм у нас і не стабільність...
 • Можно и так переиначить: едьте в более счастливую страну и там наслаждайтесь жизнью. Или на другой глобус.
 • Цитата: Світлана
  Вы просто не ездили в Житомир на маршрутке , тогда бы наверно о комфорте киевских маршруток у Вас бы не возникало вопросов

  а ви колись користувались проїздом маршрутного таксі крім "Радомишль - Київ" та "Радомишль-Житомир"? Я користувався, і скажу честно, зрівняння не на користь нашої маршрутки. Для початку спробуйте покататитсь хоча б на маршруті "Малин - Київ", "Київ - Житомир"
 • Tranceliker во первых я не студент. Во вторых - не нравиться транспортное обслуживание - пешком по свежем воздухе, в чём проблема?
 • Александр, ваше ствердження, що ви не студент тягне на тупість і егоїзм. Я вам навів конкретний приклад про те, хто в більшості своїй користується маршрутками і які в їх умови. Ви з іншої країни? В нас бідних людей 80%, чи у вас так високо задерта голова, що не помічаєте таких? Раджу інколи думати про інших, про тих, для кого ці маршрутні таксі їздять, про тих, хто дає їм життя!
 • КО* подсказывает, что проблема кроется в желании получить более качественное транспортное обслуживание при минимальном повышении стоимости обслуживания. Или даже без повышения стоимости.
  И тут я с ним согласен, потому что существующее обслуживание качественным назвать нельзя.
  *КО- капитан очевидность.
 • Vadoomka,
  Часто езжу по работе на маршрутке "Винница-Киев", "Житомир-Киев", "Киев-Полтава" "Киев-Хмельник"-везде обслуживание одинаковое , во всех маршрутках водителя дают билеты по просьбе пасажира, еще никогда не отказивали ни у нас, ни в других маршрутках.по-поводу стульчиков- отзовитесь те , кого заставляли садится на стульчик за 30 грн водителя маршруток.?!
  Я никогда на стульчике не ехала, и никто меня не заставлял на него садится.я всегда жду следующую маршрутку.
  А вообще по характеру жалоб и притензий, я так понимаю что все ходят что бы ездил комфортабельный 60 -ти местный нео-план, с огромным багажным отделением..... но грузится он будет 6 часов, и ездить в Киев 3 раза в день, и билеты будете покупать наперед в касе...мечта....
  Скажите спасибо за то что есть, и за то что у людей есть возможность ездить в Киев на работу , и вечером возвращатся домой, к семье
 • Цитата: Світлана
  везде обслуживание одинаковое

  їздив неодноразово маршрутом "Київ - Полтава" та іншими, ніде мені при моєму середньому зрості (175см) не доводилось підгінати коліна до себе крім маршруту "Радомишль - Київ - Радомишль". Завжди і скрізь маршрутки відходять за часом, ну звістно крім Радомишля.
 • Світлана, спасібо? Та я їм кожного разу дякую власною гривнею! В мене таке враження, ніби спілкуюсь із власником однієї з маршруток. Це вже в моду стає бути як влада? Чому ви закриваєте очі на все це? Ну факти самі аж кричать в доказ нашої правоти. І одного разу довелося їхати автобусом. То навіть в "Лазі" куди приємніше їхати. А щодо неопланів - класна ідея! Я за! Ми, все-таки не Африка. Я вже давно мрію, щоб нормальні автобуси витіснили незручні маршрутки. Такі хіба по місту мають їздити. Чи від сіл до райцентру. Ви самі розумієте, що автобус комфортніше. До того ж в нього більше людей сідає, економія в пальному, зручне місце для багажу.. Я готовий за це платити стільки ж, скільки й зараз і це нормально! Не хочу рахувати доходи перевізників, але всім відомо, що потрапити в касту перевізників - не так-то й просто. Постійні ліваки з Кочерева в Київ, пропозиції "сідайте на стільчику.. " Це не принизливо? І чекає, доки хтось не сяде! Невже і за це дякувати? Ви, певне, маєте інтерес, тому й захищаєте їх.
 • Такие транспортные средства не смогли бы эксплуатироватся для перевозки пассажиров в Европе. По возрасту и состоянию. Так что Неопланы не такая уже и фантастика.
 • No religion,
  такі транспортні засоби в Європі утилізують
 • Все бусики, за исключением Эталонов, по моему, переделаны из более дешевых грузовых моделей, поэтому сиденья в них понатыканы с учетом их максимальной плотности и конечно количества. Но бусик бусику рознь ! Вот ездил пару лет назад на частном таком бордовом Фольксвагене, так это сразу видно – сидение в 1,5 раза больше стандартного маршруточного. Прям проваливаешся в сидение ! И спишь….
  П.С. Вообще перевозчику было бы более выгодно возить карликов да детишек.
 • Уже несколько лет как перестали переоформлять грузовики в пассажиров, так что скоро эта техника повымирает.
 • А вы в курсе что маршрутка Радомишль-Киев на самом деле стоит в кассе 28,10 грн , можете посмотреть на сайте http://bus.com.ua/cgi-bin/tablo.pl?as=184100, людей на месте рассчитывают по 30 грн без кассы. Чеки конечно не дают, но вроде как обязаны. Готовая корупция, но некому не интересно, зато бабку с маком посадить как наркоторговца на раз-два.
Цитата: Світлана
Вы просто не ездили в Житомир на маршрутке , тогда бы наверно о комфорте киевских маршруток у Вас бы не возникало вопросов

а ви колись користувались проїздом маршрутного таксі крім "Радомишль - Київ" та "Радомишль-Житомир"? Я користувався, і скажу честно, зрівняння не на користь нашої маршрутки. Для початку спробуйте покататитсь хоча б на маршруті "Малин - Київ", "Київ - Житомир"
Цитата  |   | 
20 вересня 2012 18:57
-->
Цитата: Світлана
везде обслуживание одинаковое

їздив неодноразово маршрутом "Київ - Полтава" та іншими, ніде мені при моєму середньому зрості (175см) не доводилось підгінати коліна до себе крім маршруту "Радомишль - Київ - Радомишль". Завжди і скрізь маршрутки відходять за часом, ну звістно крім Радомишля.
Цитата  |   | 
20 вересня 2012 20:53
-->