radomyshl.com Радомышль
 
10 жовтня 2012
-

За спалювання сухого листя хочуть штрафувати на 1300грн.

За спалювання сухого листя хочуть штрафувати на 1300грн.

За підпали сухої рослинності пропонують навіть саджати за ґрати.

Нардепи запропонували Верховній Раді збільшити штрафи за спалювання опалого листя у декілька разів - зі 170-340 грн до 1360 для фізичних осіб та 1700 для підприємців та посадових осіб.

Згідно з документом, запропонованим Юрієм Кармазіним, за повторне порушення протягом року штраф зросте до 3400-8500 грн.

Як відомо, вдихання диму від спалювання опалого листя і залишків рослинності може завдати негативні наслідки здоров'ю людей. Адже навесні і влітку листя дерев не тільки очищають повітря і збагачують його киснем, але й накопичують пил і шкідливі речовини, які викидаються автотранспортом і підприємствами.

У разі спалювання листя, забруднюючі речовини потрапляють в атмосферу у вигляді продуктів згоряння. Особливо небезпечним є спалювання на присадибних ділянках рослин, які були оброблені хімічними речовинами.

Крім того, спалювання рослинності не тільки завдає шкоди навколишньому середовищу і здоров'ю людей, але і може перерости в неконтрольовані пожежі.

Крім того законопроектом пропонується карати громадян за знищення лісу, стерні чи інших сухих дикоростучих трав на площі понад гектар на суму від 17 до 51 тисяч гривень, або обмежувати волю на строк від двох до п'яти років.


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
  • Хороший закон.... но кто будет следить за соблюдением этого закона: милиция? пожарные? санстанция? или сосед должен заложить соседа?
  • А что предлагают делать с этими листьями? Сейчас обычный бытовой мусор не в состоянии вывезти из города, а объем листьев- намного больше.
  • С листьями намного проще - это хороший мульчирующий материал, и умные садоводы и огородники его с радостью используют... да и еще в парке собирают и домой везут... не надо его палить... о мульчировании больше расскажет Интернет: https://www.google.com.ua/search?aq=f&sugexp=chrome,mod=4&sourceid=chrome&ie=UTF
    -8&q=%D0%BC%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%87%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0
    %B5
  • В нормальних країнах листя перемелюють і посипають траву цим природнім добривом. При чому не тільки листя, а й дерева. В Польщі, наприклад, так давно роблять. Тільки в нас можуть спалювати "неугодні" дерева на трасі до Києва, підіймаючи стовпи диму і куряву на всю дорогу... )))
  • і коли він прийде в дію?