radomyshl.com Радомышль
 
24 жовтня 2012
-

Повторімо перше грудня 1991-го

Повторімо перше грудня 1991-го

Смуток, біль, кривда, зневага нині переповнюють серця багатьох наших співвітчизників на тлі тих подій, що відбуваються останніми роками в нашій країні. Та чи справді ми – «наших прадідів великих правнуки погані»?..

От і знову настає пора нам не просто обрати новий склад парламенту, а й визначитися із шляхом подальшого розвитку. Кого ж обирати з-поміж фігурантів, які хизуючись своїми самозакоханістю, самохвальством, лицемірними мізерподачками і обіцянками наввипередки зохочують та закликають виборців: «Вибєрі мєня, вибєрі мєня…»

Серед нинішніх кандидатів у нардепи є, проте, чимало й таких, які вже не рік і не два сиділи у парламентському кріслі, тому людям добре відома їх законотворча і кнопкодавна діяльність, «користь», яку вони принесли Україні в розбудові її державності, зміцненні демократичних засад.

Писати закони (чи поправки до них), яких самі не виконують, тиснути кнопки за помахом «диригента» і за себе, і «за того хлопця», передавати свою картку для голосування іншим – не так вже багато й розуму для цього потрібно. А де ж державотворчі процеси? Де захист національних, а не олігархічних чи кланових інтересів? Де утвердження демократичних засад нашого державного фундаменту для теперішнього і наступного поколінь? Я, принаймні, такого не бачу.

Тож, збираючись іти на чергові вибори, ми, українці, маємо пригадати це, вдуматися, зважити всі «за» і «проти», щоб не повторювати своїх попередніх помилок. А ще – згадаймо і розповімо молодому поколінню про грудень 1991-го, коли ми йшли на референдум і на вибори Президента з єдиною думкою, з єдиною мрією, з єдиним бажанням: мати свою незалежну українську державу, зберегти ідентичність, мову, традиції української нації. Тобто – бути господарем у своїй хаті, мати краще життя.

Тоді за підтвердження Акту Незалежності України віддали свої голоси понад 90 відсотків виборців. О! Це був визначний історичний чин українського народу, що вразив увесь світ. Ухвала всім народом Акту державної незалежності України стала юридичним підгрунтям для визнання української незалежної держави країнами світу.

Та, на жаль не вийшло того, на що ми сподівалися. Наша країна не стала проукраїнською, не стала народною. Керівництво прибрали до рук перефарбовані колишні партноменклатурники. Результат їхнього госпродарювання і державотворення ми бачимо в нашому сьогоденні. На двадцять другому році незалежності Україна продовжує виборювати своє права на державність. Вона стала ніби мачухою для значної кількості своїх громадян.

Проголошувані з року в рік гасла про «покращення життя вже сьогодні» повсякчас стають мильними бульками і черговим розчаруванням дя тих, хто у них повірив.

«Караван ідьот!», - вигукують з парламентської державної трибуни наші нинішні проводирі. І наслідки цієї «ходи» ми бачимо і відчуваємо, як мовиться, на власній шкурі. Як відчуваємо «покращення» від так званих реформ, котрі ще більше заганяють народ у злидні, а зверхникам додають й без того захмарних доходів, маєтків, пільг і привілеїв.

Звичайно, опорою нашої незалежності має бути саме Верховна Рада України, яку ми обиратимемо 28 жовтня. І хочеться, щоб у новому складі парламенту було якомога більше справжніх українських патріотів, і щоб цей важливий державний орган займався реальним державотворенням. Щоби зникли у ньому гасла про двомовність, подвійні громадянства, федералізацію, як мають зникнути усі бацили брехні і антиукраїнства. Щоб відбулося нарешті споконвічне тяжіння нашого народу до єднання в одну єдину самостійну Соборну державу. І обнімуться брати, як закликав до цього наш батько Тарас.

Відтак погляньмо правді в лице. Відкиньмо апатію, байдужість, поборімо лінощі і страх, і таки прийдемо на виборчі дільниці, щоби своїм голосом захистити долю України, проголосувавши за тих, для кого Україна – понад усе. Захистімо свій вибір, зроблений 1 грудня 1991-го.

Будьмо і шанумося! Бо у нас лише одна доля, ім’я якій – Україна.

 

Петро ПРИЙДУН,

м.Радомишль.


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
  • Тільки чужинця не займають за живе такі глибокі слова.. Наш сьогоднішній вибір - ВО "Свобода". Вони не просто декларують, а ділом доводять свою любов до України. України, що є в наших серцях, але нема у керівників держави..
    Слава Україні!
  • Tranceliker. Героям слава!!! Слава Нації!!!
  • У знакомого на днях умерла бабушка. Свидетельство о смерти оформят только после выборов. Угадайте, за кого проголосует ее бюллетень?