radomyshl.com Радомышль
 
12 листопада 2012
-

Крик душі "НЕДАЙТЕ ЗРУЙНУВАТИ ПОЛІССЯ"

Крик душі "НЕДАЙТЕ ЗРУЙНУВАТИ ПОЛІССЯ"

Звертаємось до всіх людей здорового глузду. ДОПОМОЖІТЬ!!! Це крик волаючого в пустелі.

Недопустимо знищення Полісся і нашої неньки України. Ми жителі невеликого села Чайківка, що на Житомирщині в радомишльському районі. Прості трудівники, які звикли працювати на своїй землі, доглядати господарство. Наші люди дуже терплячі і об’єднати їх дуже важко, та зараз терпець увірвався у всіх. Йдеться про видубуток титаново-ельмінітових руд Торчинського родовища. У нас хочуть відібрати нашу землю, знищити наші домівки, звичний спосіб життя. Ця війна розпочата у червні цього року, продовжується й нині. Депутатам сільської ради наобіцяли золоті гори: дороги, газ, освітлення вулиць, роботу для всіх… У нас за обіцянками повинен наступити рай на землі. Та забули сказати що у нас не буде води, а це знищення всього живого навкруги, що буде пил, а це легеневі захворювання, що так званна пульпа покриє все навкруги. І що наше село маючи 2 тисячі гектарів землі, має під титаном 1900 гектарів.

Здавалося б що ми дуже багаті. Та навпаки нам ніхто не сказав що наші домівки, сади, городи, школа, лікарня навіть церква з кладовищем знаходяться на тому клятому титані і це все з роками піде під землю. Забули??? Понадіялись, що багаті та хитріші втечуть самі.

А ті що бідніші вимруть як мухи. Да ні ми виросли тут, це наші домівки, це наше дитинство, рідні, спогади ми не хочемо віддавати це нікому і нізащо. Дороги й газ потрібні їм, а не нам. Ми розуміємо що гроші роблять гроші а люди це непотрібне сміття. «Надра України», «Житомирбуррозвітка» та їхні «помічники» що наші чайківчани проковтнуть це рішення. Та народ піднявся, за три дні було зібрано більше 500 підписів і відбувся схід села на якому зібралося близько 500 людей, на якому було відмінено рішення депутатів про наданя землі «Надрам України», та було сказано категоричне ні титановій загрозі… Такі ж сходи села пройшли і в інших селах нашого та сусідніх районів.

Пан Яцкевич редактор газети «ЕХО» перекрутив події, звинувативши біло-блакитних, що це все організували вони і виступаючі були не наші мешканці. Йому за це повинно бути соромно, як депутату обласної ради і редактору газети яку люблять читати. Виступали вихідці з Чайківки які мають в селі хати (як і дружина Яцкевича), земельні паї, та приватизовані городи. І схід села був організований громадою, хто відгукнувся надати допомогу в юридичному плані того і запросили…. Перед виборами все трошки затихло. Деякі кандидати в депутати Верховної ради завіряли Чайківчан що титан то пушка видумана БЮТ та Євгеном Добряком для підняття свого рейтингу.

Деякі люди повірили і помилились. Та вони (кандидати в депутати), як завжди брехали, 26 жовтня на сайті Житомирської обласної ради з'явились проекти рішень на наступну сесію, яка відбудеться 22 листопада. Під номером 19 « погодити дочірньому підприємству НАК «надра України» «Житомирбуррозвідка» отримання спеціального дозволу на користування надрами з метою промислової розробки Торчинського родовища титаново-ельмінитових руд на території Радомишльського, Черняхівського, коростишівського районів загальною площею 6129гектарів». Вони наплювали на рішення громад та сільських рад. «Прискочили» районні ради і поки депутати б’ються за мандати швиденько протягнуть дане рішення. А Верховна рада підтвердить, потім прийме рішення « про продаж землі»… І нам кінець.!? Наплювали на багато законів і конституцію України. Ми думаємо що потрібне всенародне обговорення по даному питанню.

Це біда не тільки нашого села чи сусідніх, у нас нема багатоводної річки для преробки титанових руд, а це означає, що підземні води будуть заражені. Наша річка Коробочка впадає в Тетерів, а Тетерів в Дніпро. Та й не так далеко ми від столиці. Поллісся «Легені україни» перетворяться в великий кар’єр. У нас родючі грунти. Наше ПП «Чайківка» має гарні врожаї. Люди працюють отримують зарплатню. Так ні, це все треба знищити????? Ми може й зрозуміли б коли це було б потрібно Державі Україна. Державне підприємство можливо й відповідало  за долю людей. Але надіятись на олігархів….

Повірте, це страшно, коли не знаєш, що буде завтра. Просимо всенародного обговорення і допомоги. Повірте проти не лише жителі Чайківки, проти жителі .с. Торчин (1400 га.), Горбилів, Пилиповичі, Борщів, Моделів таі інших сіл, хоч у них того титану значно менше. Всі розуміють, це кінець нашому звичному життю.

Повірте страшно коли гроші заробляють навіть на кістках померлих наших рідних. Якщо це лихо не зупинити, через років 5 на місці нашого Полісся буде пустеля, що ми бачемо зараз в Іршанську. При Радянському союзі не почали видубуток титану, тому що у нас родючі землі і густо-населені пункти. Батьківщина починається з місця де ти народився чи живеш. Уявімо ваги – де на одній стороні обіцянки сильних світу цього ( ми знаєм як їх виконують) а на інших життя наших рідних та друзів. Що переважить здоровий глузд чи піщанні замки? Мабудь краще синиця в руках чим журавель високо у небі. Ми дуже надіємось на перемогу здорового глузду. Це біда не лише наша. Приєднайтесь до громадського руху «Врятуємо Полісся».

Допоможіть нам.

 

Автор: Докиль М.І.


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
  • Голос волаючого в пустелі !!!! Шановний пане Докілю, а чому мешканці Моделева, частково Чайківки, Пилипович ,Борщева голосували за представника влади Журавського В.С? за Рудченка М.М , які палець об палець не вдарили щоб Вас захистити ??? Сьомого червня за титани у сусідніх районах голосували депутати облради від народної партії Литвина-Рудченка (15 депутатів і Яцкевич напустив туману своєю газетою) і комуністи голосували ? Де зараз ці "захисники"? І знову проголосують вкупі з регіоналами !!! Чому не голосували за Добряка ??7 Хто нині вас захистить??
  • Бо як я вже написав бо людям задурили голову і обіцяють що цього небуде. і даже заре як ініціативна група зберається пікетувати обел раду дізнавшись про це наші ПАНИ Тужик та Хатеренчук прилетіли відразу в село і давай розповідати казки що цього небуде і запевняти народ неїхати на мітинг хоч це брехня що вони говорять. а ви напевно самі розумієте за що в нас голосує народ за якусь копійку і тих хто на них має вплив. ми голосовула за добряка в Чайковці за нього було віддано близько 200 голосів а за Журавського 53. нажаль не всі люди є свідомими і не всі розуміють дану проблему...
    На даний час ми заручились допомогою Всеукраїнського обєднання СВОБОДА Та депутата мажоритарника від обєднаної батьківщини Зубка.. а ці люди думаю всетаки допоможуть нам відвоювати нашу землю..
    ПС. нажаль величезну пітримку за Журавського віддали коростишів та володар волинськ ось чому він виграв а Малинський та Радомишильський райони За Добряка.. І звичайно без фальсифікацій необійшлось..
  • Бандюки бояться організованих людей готових захищатися. Там де люди чинять опір, там в більшості випадків і перемагають. А Свобода своє плече в боротьбі з окупантами обовязково підставить. Хоча все значною мірою, залежить від громади, від кожногоз нас.