В селі Городок військова частина виганяє зі шкіл більше 500 дітей. ВІДЕО

В селі Городок військова частина виганяє зі шкіл більше 500 дітей

В селі Городок Радомишльського району понад півтисячі дітей можуть опинитися на вулиці. Їх разом з вчителями виганяють із двох шкіл. Коли люди дізналися, хто саме, – подиву не було меж. На будівлі зазіхає військова частина, яка донедавна опікувалася містечком. І нині один із закладів вже відсудила, а інший «добиває» надвисокими тарифами на тепло.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Учневі музичної школи Іллі Карпенку всього 12, а в нього вже купа дипломів і мрія – стати відомим піаністом. Однак і йому, і ще 60 учням цієї музичної школи свої бажання пропонують здійснювати на вулиці. Так сказав суд, у рішенні якого чорним по білому написано звільнити приміщення негайно.

«Це якось з моєї точки зору буде неправильно. Це як у дитини цукерку забрать», – каже Ілля Карпенко.

Трохи далі від музичної – загальноосвітня школа. Вона наступна у черзі на виселення.

«Ми хочемо сказати цим чиновникам, що все одно це зло буде наказане. Неможна боротися проти своїх дітей», – оборюється викладач Тетяна Шенк.

Страждають не лише учні – місцеві депутати проводять сесію надворі: у приміщення, в якому б мали засідати, їх не пускають.

«Нас нікуди ніхто не пустить, якщо ми не поклонимся, не попросимо», – говорить депутат селищної ради Олександр Кравець.

Проблема і депутатів, і решти людей тут єдина – усе, що в селищі, не їхнє, а місцевої військової частини, яка раніше і опікувалась містечком. Однак нині собі ледь раду дає. Тому люди і об’єдналися в бажанні самотужки вирішувати власні проблеми і врешті досягли свого: поселенню надали статус селища, проте військові вирішили оборонятися.

«Все, що збудовано в містечку, Міністерство оборони чомусь вирішило лишити собі і нині виганяє на вулицю дітей із двох шкіл, а з нового року не тільки місце навчання, а й власних домівок можуть позбавити і решту населення», – коментує журналіст.

Місцеві стали шукати причину впертості вояків і вирішили, що справа у мазуті, на якому працює єдина в селищі котельня.

«Провели тендер, закупили мазут по 7 тисяч 700, можна було закупити його і по 4 тисячі за тонну. Але проводили тендер, знайшли, мабуть, найкращий. Є компетентні органи, хай би перевірили дану інформацію», – розповідає Михайло Іванчик, депутат селищної ради Городка.

Місцеві підозрюють, що на мазуті вояки непогано заробляли. Коли ж котельню громада спробувала забрати собі, і почалися «військові дії», у яких першими постраждали школи. Відступатись від бажання самим керувати своїм селищем люди не планують і вже пишуть звернення до президента та навіть готові збирати майдан.

«Отут, якщо людей я виведу сюди, от представте: дві п’ятсот буде стояти із транспарантами. Що вони будуть мати? Одні неприємності», – каже сільський голова Городка Сергій Сліпченко.

Причини своїх дій керівництво військової частини журналістам не пояснило. Кілька днів представники ЗМІ уже чекають відповіді із Міністерства оборони.