radomyshl.com Радомышль
 
04 лютого 2013
-

Радомишльські Свободівці взяли участь у вшануванні пам'яті Героїв Крут

Радомишльські Свободівці взяли участь у вшануванні пам'яті Героїв Крут

29 січня відбулася вже традиційна поїздка членів Радомишльської організації ВО «Свобода» до Меморіалу пам’яті героїв Крут. До його складу входить монумент битви біля залізничної станції Крути, символічна могила-курган, каплиця, озеро у формі хреста, музейна експозиція розміщена в старовинних залізничних вагонах. Меморіал знаходиться біля села Пам’ятне Борзнянського району Чернігівської області.

Бій під Крутами відбувся 16 (29) січня 1918 року. Він тривав 5 годин між 6-тисячною більшовицькою армією М.Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. Через Крути пролягав важливий залізничний вузол, що був ключем до столиці - Києва. Молоді вояки, розібравши колії, зуміли затримати ворога на чотири доби, що дало можливість Українській Центральній Раді евакуюватись з Києва і підписати Брестський мир, щоб за допомоги союзників повернути Україну прогнавши ворогів. Втрати українців у бою становило 250 чоловік, а окупанти більшовики втратили понад тисячу. Особливо вразило сучасників поховання юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків, які після жорстоких тортур 27 героїв закатували.

До 95-ї річниці бою під Крутами представники опозиційних сил, ВО «Свобода» , Батьківщини, УДАРу, які прибули з усієї України, провели велелюдні урочисті заходи біля Меморіалу. Потім представники ВО «Свобода» від Чернігівської, Сумської, Київської, Вінницької та Житомирської організацій здійснили урочисту ходу по місту Ніжин (Чернігівська обл..) до пам’ятного хреста героям Крут, де відбувся мітинг і молебень священиками УПЦ КП та УГКЦ. Дійство завершилося акапельним виконанням гімну України.

Ввечері того ж дня Радомишльські свободівці приєднались до смолоскипної ходи в столиці України, де Київська Свобода зібрала близько 3000 киян, що пройшли від Майдану Незалежності до станції метро «Арсенальна». Там відбувся мітинг, де виступали народні депутати - свободівці.

Радомишльські Свободівці взяли участь у вшануванні пам'яті Героїв КрутРадомишльські Свободівці взяли участь у вшануванні пам'яті Героїв КрутРадомишльські Свободівці взяли участь у вшануванні пам'яті Героїв КрутРадомишльські Свободівці взяли участь у вшануванні пам'яті Героїв КрутРадомишльські Свободівці взяли участь у вшануванні пам'яті Героїв Крут

Петро Сергієнко


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
  • Потрібно щоб не самі по собі Свободівці їхали вшановувати память героїв Крут, а завезти туди на екскурсію наприклад кращих у навчанні учнів шкіл, переможців шкільних олдімпіад. Щоб школярі на таких прикладах самопожертви 18 річних юнаків, ровесників, що стали на захист України виростали патріотами, здатними на захист Батьківщини України. Це не те,що нині втокмачують дітям регіАнали з комуняками показуючи "героями" ветеранів другої світової війни, що прислужували совєтстким окупантам. Цим вони вчать, що якщо зрадиш своєму народу,прислуговуючи окупанту, тоді можливо виживеш.
  • Націоналіст. Як ви собі це уявляєте? Коли Табачниківське міністерство освіти взагалі хоче викинути з підручників історії згадку про бій під Крутами. То директори шкіл які дозволять учням таку поїздку можуть швидко стати безробітними.
    І пока влада окупантів не зміниться, вони будуть продовжувати виховувати школярів на прикладах прислуговування совітським окупантам, приховуючи боротьбу за незалежну Україну.
  • Шановні "Свободівці", ніяк не хочу вас образити, але давно назріло питання (можливо через мою необізнаність, щодо вашої діяльності). А чим ще окрім вшанування бувших вікових політвязнів, борців за свободу ви займаєтесь? Складається враження, що ви живете вчорашнім днем, були народжені не для того щоб творити, а для того щоб шанувати наших прадідів ВИКЛЮЧНО.
    Інакше кажучи, скрізь по новинах, ЗМІ бачу про вашу активну участь у скорботі, шануванні історичних дат, подій та осіб. Безперечно історію нашої країни потрібно знати, шанувати, памятати та захищати.
    Проте, якщо знайдеться компетентна особа, то назвіть що було зроблено з даного переліку http://www.svoboda.org.ua/dokumenty/inshi/031823/
  • Шановний Oppa gangnam style Не знаючи, не шануючи минулого, не роблячи з нього висновків, відмітаючи насаджені ворогами стереотипи, нація через толерантність до чужого, інородного, приречена на смерть. Свобода планомірно працює над реалізацією своєї програми, зокрема передвиборчої, про яку ви запитуєте. Програма буде реалізована в повній мірі, тоді коли Свобода матиме владні важелі, тобто матиме більшість у Верховній Раді, або ж свого президента. На нинішньому етапі,коли Свобода має лише 37 депутатів з 445, завдання заставити регіАнальну владу, дотримуватись, виконувати, жити за законами, конституцією, а не по понятіям, як було до цього часу. Реалізація цієї програми не можлива силою лише самих Свободівців, без залучення широких верств суспільства. Приєднуйтеся, не стійте осторонь і спільними зусиллями ми цей злочинний бульдозер зупинимо, заставим працювати на Україну. тел. 0938201699. radomyshl@ukrpost.ua Вул. Бондаренка9 кв 1.