radomyshl.com Радомышль
 
14 лютого 2013
-

Служба держтехногенбезпеки Радомишля нагадує: Пам’ятка мешканцям житлових будинків

Служба держтехногенбезпеки Радомишля нагадує: Пам’ятка мешканцям житлових будинків

Кожні 5 хвилин на території України виникає пожежа у житловому секторі громадян, на кожній другій пожежі гине людина. Основна причина цих трагедій – елементарна необережність у поводженні з вогнем, куріння цигарок у ліжку в нетверезому стані, порушення вимог безпеки праці чи у побуті при експлуатації печей, електроприладів, газових колонок. Щоб попередити лихо, Радомишльський районний сектор Управління Держтехногенбезпеки у Житомирській області закликає мешканців житлових будинків дотримуватись наступних правил безпеки:

1. Не доручайте догляд за розпаленою піччю дітям.

2. Не розпалюйте печі та газові колонки легкозаймистими та горючими речовинами.

3. Не ставте поблизу ліжка шафи, столи. Не сушіть білизну та одяг над запаленими газовими плитами, увімкненими електроприладами та біля печей.

4. Виходячи з дому або лягаючи відпочивати вимикайте всі електропобутові та газові прилади. Не доручайте догляд за ними малолітнім дітям.

5. Якщо Ви почули запах газу у приміщенні, негайно припиніть користуватись газовими приладами, не запалюйте сірників, не паліть, не вмикайте електроприлади. Перевірте, чи закриті крани біля газових приладів, відчиніть вікна для провітрювання приміщення і викличте аварійну службу газу за номером “104”.

6. Для захисту електромереж користуйтеся запобіжниками тільки заводського виготовлення.

7. Не залишайте дітей без нагляду дорослих. Не дозволяйте їм гратися з вогнем або сірниками.

8. Не вмикайте в одну електророзетку одночасно декілька потужних споживачів електроенергії.

9. Будьте обережні з вогнем в господарських приміщеннях і місцях зберігання легкозаймистих та горючих речовин, на горищах та в підвалах. Для освітлення використовуйте електричні ліхтарі. Горища повинні постійно закриватись на замок. Не паліть цигарки в ліжку – це може призвести не тільки до пожежі, але і до трагічних наслідків.

10. У разі виникнення пожежі негайно повідомте пожежну охорону по телефону “101” та сусідів, щоб вони допомогли загасити вогонь. Пам’ятайте, що протяги лише сприяють розповсюдженню вогню. При небезпеці слід залишити житло, вийти на свіже повітря. Якщо приміщення задимлене, потрібно прикрити органи дихання намоченою у воді тканиною і, пригнувшись до підлоги, або повзком залишити помешкання.

11. Необхідно пам’ятати, що гасити електропроводку під напругою небезпечно для життя.

12. Під час пожежі не відчиняйте двері та вікна. Пам’ятайте, що свіже повітря та протяг підтримує і розповсюджує горіння. Будьте обережні у поводженні з вогнем та в надзвичайних ситуаціях, що загрожують життю і здоров’ю людей, телефонуйте до служби порятунку “101”

 

Радомишльський районний сектор Управління Держтехногенбезпеки у Житомирській області та Служба цивільного захисту в Радомишльському районі


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.