radomyshl.com Радомышль
 
04 березня 2013
-

СКУРАТІВСЬКИЙ В.М.: звернення до голови ГО «Прогресивний Радомишль»

СКУРАТІВСЬКИЙ В.М.: звернення до голови ГО «Прогресивний Радомишль» Папірного О.С.

Шановний Сашко Папірний!

Так Ви себе представили в коментарях до роботи відділу культури і туризму за 2012 рік. Як культпрацівник з 56-ти річним стажем роботи в галузі культури з Вами не згоден у Ваших коментарях.

Ви пишете «жодного концерту для громади…».

Даю відповідь. Протягом 2012 року працівниками Районного Будинку культури було проведено 91 захід, на яких були відвідувачів кількості 73920 чоловік, з них для дітей - 4, а кількість відвідувачів – 570, культурно-освітніх та розважальних заходів – 37, в них відвідувачів - 20690; по району було проведено 5112 заходів кількість відвідувачів 93316.;

Далі Ви пишете «… Культурні цінності (українські пісні, танці) слід прививати молоді від чого влада повністю самоусунулась виїжджаючи на 70-80 річних бабусях з сіл Вирва та Краснобірка…». Тільки при районному Будинку культури працюють 10 колективів художньої самодіяльності і любительське об’єднання «Юність». Колективи художньої самодіяльності: народний хор української пісні, народний духовий оркестр, народний жіночий вокальний ансамбль «Райдуга», ансамбль народної пісні «Пісенне джерело», соло, дуети, тріо, художнього читання, студія естрадного співу «Сузір’я», дитячий вокальний ансамбль «Веселка», інструментальний гурт «Терен». Цими колективами художньої самодіяльності дано 35 концертів на яких побувало 7630 глядачів. В районі діє 113 колективів художньої самодіяльності в яких нараховується 1084 учасників, ними зроблено 345 концертів, 73 виставки декоративно прикладного мистецтва, 5112 культурно – освітніх заходів. Крім того в районі діють 11 самодіяльних художніх колективів яким присвоєно високе звання «народний аматорський», серед них: «Берегиня» (клуб с. Меделівка), при Будинок культури с. Вишевичі - «Вишевичанка», «Полісянка» при Будинку культури с. Чайківка, с. Велика Рача - «Березонька», с. Макалевичі – народний аматорський танцювальний ансамбль «Надвечір’я».

В 2012 році жіночому вокальному ансамблю «Водограй» (клуб с.Краснобірка) та фольклорному жіночому ансамблю «Хуторяни» (клуб с. Вирва) присвоєно звання «народний аматорський», хоровому колективу Радомишльського ліцею № 1 ім. Т.Г. Шевченка (керівник Бакуємський) присвоєно звання «Зразковий».

19 майстрам образотворчого мистецтва присвоєно високе звання «майстер народної творчості». Протягом року організовано виставок декоративно-прикладного мистецтва – 14, на яких побувало 24100 відвідувачів. Про географію виступів вищеперерахованих колективів неодноразово публікувалось в засобах масової інформації, перераховані вони і в звіті начальника відділу культури Мазуркевича С.Ю.

Хочу відмітити, що з ініціативи начальника відділу культури при підтримці Голови РДА Харитончука І.А. та Голови районної ради Тужика В.А. у Радомишльському районі першому в області запалав факел фестивалю колективів художньої самодіяльності присвячений 75-тій річниці утворення Житомирської області, за участю голів сільських рад та культпрацівників району.

Фестивалі присвячені цій даті пройшли на місцях в більшості сіл району, а в селах Вишевичі, Осичкі, Потіївка та Борщів пройшли кущові фестивалі, потім в Радомишлі відбувся заключний концерт. Хочу відмітити, що такий захід у районі відбувся після 15 річної перерви.

В коментарях відмічається, що органи державної влади (РДА і районна рада) самоусунулись від керівництва галуззю.

Відповідаю, що завдяки нинішнім керівникам району Харитончуку І.А., Тужику В.А. на галузь «культура» в 2012 році на покращення матеріально-технічної бази використано 195144 гривні, зокрема придбано музичні інструменти, підсилювача апаратури, театральні костюми, книги для центральної районної бібліотеки. Також закінчено ремонт приміщення дитячої музичної школи. Центральна районна бібліотека отримала нове приміщення. Виготовлено технічну документацію на проведення капітального ремонту приміщення районного Будинку культури. Наголошую, що це вперше за роки існування незалежної України і дякуючи нашим керівникам Головам РДА Харитончуку І.А. та районної ради Тужику В.А. на галузь «культура» звертається така увага.

В Дитячій музичній школі зірвано водостічні труби в зв’язку з тяжкими погодними умовами.

В коментарі Sashko «… Районний відділ культури та туризму? Чому не пишуть, що у нас просувається по туризму в районі…»

Даю відповідь. Хоч і галузь туризм і слово «туризм» з Міністерства культури знято. По ній створено окремий орган. Все таки в районі розроблено та діють 9 туристичних маршрутів, а етнопарк Замок «Радомисль» один із найкращих в Європі.

В коментарях декілька разів наголошується на незадовільну роботу райкіновідеомережі. Нагадую, що цей об’єкт перейшов під керівництво нового начальника відділу культури у спадок бувших керівників і району, і відділу культури зі словом «аварійний», але згідно районної «Програми розвитку культури» в будівлі кінотеатру розпочато капітальний ремонт (директор Писаренко С.І.). На даний час виконані роботи по монтажу опалення, відремонтовано малий зал, замінено віконні конструкції на металопластикові, перекритий дах, заплановано розпочати роботи по ремонту фасаду кінотеатру. На даний час потрібні кошти на ремонт великого залу, заміна дверей та прибудови модульної котельні і підведення газу до неї, а також замінити 450 м. кв. підлоги. Це дуже великий обсяг робіт і потрібна допомога з боку держави. З настанням тепла директор кінотеатру планує провести поточний ремонт приміщення і розпочати демонстрування кінофільмів у малому залі.

І на закінчення. Голові громадської організації «Прогресивний Радомишль» Папірному О.С. побажання перш, ніж давати коментарі необхідно самому розібратися в суті роботи галузі, а не брати аналіз роботи галузі з розмов базарних баб.

СКУРАТІВСЬКИЙ В.М.: звернення до голови ГО «Прогресивний Радомишль» Папірного О.С.

Дитяча музична школа (коридор 2-го поверху)

СКУРАТІВСЬКИЙ В.М.: звернення до голови ГО «Прогресивний Радомишль» Папірного О.С.

Дитяча музична школа (сходи на 2-й поверх)

СКУРАТІВСЬКИЙ В.М.: звернення до голови ГО «Прогресивний Радомишль» Папірного О.С.

Центральна районна бібліотека (читальний зал)

СКУРАТІВСЬКИЙ В.М.: звернення до голови ГО «Прогресивний Радомишль» Папірного О.С.

Центральна районна бібліотека ( абонемент)

Відмінник культури (1972 р.)

Заслужений працівник культури України (1995 рік) В.М. Скуратівський


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
 • Цікаво, скільки людей відвідало б ваші заходи, якби ви примусово не зганяли на їх дітей зі шкіл, разом з вчителями? Цікаво, як довго проіснували б перелічені вами колективи, якби не доводилося їм виступати перед хазяями - регіоналами? Як довго вони існуватимуть, якщо молодь не захоче більше підтримувати совковий дух? Я маю на увазі, чи задумуєтеся ви над сучасністю? Чи є серед тих колективів і аматорів ті, які зможуть дати нам європейський рівень музики, не кажу вже про володіння музичними інструментами.. Так, ремонт зроблено і на моїй пам'яті чи не найкращий. І музична школа тепер виглядає ошатною і привабливою. Та чи живе там дух творчості? І де ту творчість проявляти без наказу, фестивалю, оглядин? Ну і цікавить ключове питання: чи надасть відділ культури приміщення для активістів ГО "Прогресивний Радомишль"? Адже ці люди не політиканством займатися хочуть, а незважаючи на те, яка б влада не була у "корита", діяти на благо міста.
 • Папір витримає якщо ви добавите ше кілька нулів до кількості проведених (91) заходів і писутніх на них відвідувачів (73920) це більше ніж жителів Радомишля і району разом взятих в кілька разів. По району (5112) це 14 концертів щодня !!!
  Можливо дискотеки що проходять по суботах в кількох сільських клубах, вважаєте культурними заходами? Саме там молодь долучається до вживання алкоголю, сексуальних розваг.
  Я проживаю в місті, передплачую газету Зоря Полісся, користуюсь інтернетом, слідкую за життям міста, і на протязі року не бачив жодної об'яви, що в будинку культури буде проводитись концерт художньої самодіяльності. Лише в день міста, в парку відпочинку, і на свято Івана Купала реально проводились виступи аматорів культури.
 • 345
  Всеволод Михайловичу, вам писав в коментарях до роботи відділу культури і туризму за 2012 рік зовсім не Сашко Папірний. І націоналіст пише правду,про перегини в діяльності культ армійського цеху. Надрукуйте в Зорі Полісся, і на цьому сайті, календарний план концертино- культурних заходів в районі, відповідальних за їх проведення,місце , час проведення заходу , щоб не тільки адміністрація, а і громада знала та мала можливість взяти участь в них. Бо ваша діяльність виглядить збоку пересічного містянина як похвальба себе хороших, при відсутності конкретної роботи, при цьому витрачені наші з податків кошти в сумі:195144 гривні.
 • Шановний пане Скуратівський В.М та інші працівники культури в нашому районі.
  В першу чергу, хочу подякувати Вам за відвертий діалог, хоч і на сайті, але це вже крок на зустріч. Також хочу подякувати Вам за все те що було зроблено і ще тільки плануєтсься зробити. Відмічу, мої батькі (Папірний С.О та Папірна Л.Ф.) також все життя пропрацювали на те щоб піднімати культурний рівень нашого району, вчити дітей музикі, хоч вони і були рядовими працівниками музичної школи, але на концерти та виступи, хори, ансамблі і т.д. бував і я сам особисто. :)
  Тепер конкретнопо статті:
  1. Так, Я маю нік-нейм Sashkо на даному сайті, і якщо я залишаю коментар, то я не приховуюсь за чиїмось іншим ім'ям, а пишу від себе. Декілька наведених Вами коментарів не є правдивими, Ваші цитати - це вибрані окремі фрази зконтексту всього коментаря, при цьому фони деформуються і набувають зовсім інший характер.
  2. Ви перераховуєте скільки всього зроблено і як багато ви всього організовуєте, але ж правильно підмітили люди, які вже прокоментували Вашу статтю: чому не висвітлюється жодна з подій що відбувається за участю народної творчості та відділу культури вцілому. Пам'ятаю, в минулому році, перед зустрічю весни, спеціально ходив до будинку культури, просив щоб надали інформацію по заходам, які плануються на святкування. За тиждень пошуків інформації, я побачив одне маленьке (формату А-4) оголошення біля "сільпо", а також працівник культури в останній день перед святкуванням зателефонувала мені і в двух строчках зачитала перелік заходів. Скажіть будь ласка, як пересічний громодянин може дізнатися про те що ви плануєте?!!! Не Я повинен бігати і випрошувати у Вас інформацію, щоб розмістити на сайті, а Ваша людина ЗОБОВ'ЯЗАНА максимально розповсюдити цю інформацію, сайтів в Радомишлі вистачає, не буду їх перераховувати, не кажучи вже про соціальні мережі vk,odnoklasniki, facebook і т.д.
  3.Не дивлячись на то, скільки потрачено грошей і скільки всього організовано, скажіть відверто - стали від цього люди культурніші?!!!
  Чи може люди стали менше вживати алкоголь?! До речі гарна картина після кожного публічного заходу, всі учасникі концерту дружньо розходяться по столам і починають святкувати, не дивлячись на заборону вживання алкоголю в громадських місцях. Це я так, відійшов від теми в реальність. Скажіть, чи ті заходи які Ви проводите посприяли зниженю злочинності в районі? Багато ще можна говорити в цьому напрямку, але маю єдине реторичне запитання: а може все що Ви шановні робите не є ефективним, може варто брати молодих сепціалістів з вищою освітою (а їх зараз багато, які шукають роботу), можливо вам потрібно поміняти підхід до розвитку культури, може Вам варто більше спілкуватися з людьми, і вони самі Вам підскажуть в якому напрямку працювати, бо зараз це все що Ви написали, для мене є сухими цифрами!!!
  4. Що стосується туризму, при всій повазі, не потрібно вішати ордени за замок Радомисль і той чудовий ландшафт, зроблений О.В. Богомолець(бачив на власні очі, як вона особисто висаджувала в тому парку дерева та кущі).
  І покажіть комусь хочаб з мешканців міста ті маршрути про які ви розповідаєте. Ми як ГО все літо та осінь організовували велопокатушки, де збиралося 10-15 юнаків та дівчат, і каталися по полям та лісам нашого поліського краю, ніхто не помітив жодного вказівника на той чи інший маршрут . Поїдьте в Карпати, та подивіться що таке туристичні маршрути, а якщо не маєте такої можливості, даю Вам посилання для прикладу: http://bikeland.com.ua/page/ua/bikeroutes/
  Ось це туризм, це маршрути, це інфраструктура.
  І на останок: "Папірному О.С. побажання перш, ніж давати коментарі необхідно самому розібратися в суті роботи галузі, а не брати аналіз роботи галузі з розмов базарних баб."Я коментую, і спираюсь на ті документи які Ви як районний відділ культури та туризму відписуєте мені на запити ГО.
  Пропоную Вам частіше спілкуватися з громадою міста, і трішки підглядати на позитивний приклад розвитку культури та туризму в сусідніх районах, областях, країнах!!!!
 • ..."а може все що Ви шановні робите не є ефективним, може варто брати молодих сепціалістів з вищою освітою (а їх зараз багато, які шукають роботу), можливо вам потрібно поміняти підхід до розвитку культури, може Вам варто більше спілкуватися з людьми, і вони самі Вам підскажуть в якому напрямку працювати, бо зараз це все що Ви написали, для мене є сухими цифрами!!!"
  Повністю підтримую! Не вистачає молоді! Цікаво, відділ культури в змозі опанувати сучасні технології спілкування і хоча б зареєструватися на порталі, щоб дати відповідь..? fellow
 • Слухайте, такий ремонт класний зробили, мены подобається))
  Що стосується культурних заходів, то я там не в курсі що робити по селах, але в самому міті було б класно ходити там на всякі КВН, вистави і виступи учнів музикальної школи (ну тільки так щоб гарна музика була і без купи одноманітних пісень). Правильно сказали про те що народ треба інформувати про всякі такі заходи, але хочу відмітити, що це все у нас в такому стані тупо через те, що немає комерційного інтересу ні в кого. Робіть вхід по 5,10, 20 грн на ці всі заходи і заробляйте собі на карман ну і ремонт і т.д. Насправді мені особисто побарабану, що менша частина коштів буде йти не в бюджет, там їх всеодно роздерибанять))
  Ще варіант, взяти комусь і організовувати заходи паралельно з відділом культури (але краще за його сприянн), тобто випрошувати за копійки оренду приміщень а за вхід брати кошти, щось давати колективам, але адекватна сума, щоб залишалась організатору. Нормальні люди будуть йому тільки вдячні, а ненормальні будуть казати, що він мудак наживається на інших людях)))

  Питання де знайти того кому захочеться це робити..... Може в ГО хтось з членів захоче.... Доречі як там з ГО зустрітись, як на ваші покатушки поїхати?? у вас же ще інші збори і туси бувають, я прийшов би, можечимось і допоміг...

  Останнє, що хочу сказати: Папірний, ти молодець, мені особисто було б лінь робити щось подібне. Респект і уважуха
 • miami_fan, проблема в тому, що якщо хтось цим займеться і підуть успіхи, розкриються вся суть і правда відділу культури, що звик на розслабоні рік за роком "творити" одноманітну, невидиму культуру. Тому відділ культури противиться ініціативам...
 • думаю просто мало кому схочеться лізти в це (нажаль), заробити більше 4-5 тис в місяць всеодно не вийде, хоча для радомишля це походу норм гроші
 • Шановне товариство. Сьогодні 6 березня в приміщенні адміністрації проходив святковий концерт до 8 березня. Скажіть, хто з простих пересічних Радомишльських жінок знав, що буде цей концерт? В яких засобах інформації про це повідомлялося? Нехай влада нагороджує наближених своїх, але дайте подивитись всім, хто того хоче. Правильно говорить націоналіст, що вся культурна програма району проводиться тільки для влади, причому безкоштовно, в робочий час. Я дуже хочу послухати виступи народних майстрів, навіть заплативши. Але видно, не побачу, бо в робочий час, я на роботі. А в вечірній час, як це було колись, ніяких культурних заходів відділ культури не проводить. От і виходить що культура не для народу, що суперечить Конституції України.
 • Та який facebook, які соціальні мережі, та вони електронною поштою користуватись не вміють! Від горілки очі позакисали, світу білого не бачать!
 • Добре, що хоч один раз на рік є день міста. Сьогодні 23.06.13р. нарешті мені, як простому жителю з народу, вдалося побачити аматорів народної художньої самодіяльності району. Концерт дуже сподобався,особливо гарно виступив дитячий фольклорний колектив з с.Потіївки. Дякую всім учасникам, хто доклав частинку свого таланту до цього дійства.
fellow
Цитата  |   | 
5 березня 2013 18:55
-->