radomyshl.com Радомышль
 
01 квітня 2013
-

До уваги підприємців радомишльського району

До уваги підприємців радомишльського району

Деклараційна кампанія триває

З початку року стартувала кампанія декларування доходів, одержаних громадянами протягом 2012 р.;

Строк подання податкової декларації у 2013 р. за наслідками 2012 звітного року граничний термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи – 30 квітня.

Декларування доходів фізичних осіб пов'язано з виконанням платниками податку вимог Податкового кодексу, згідно з положеннями якого окремі категорії громадян відповідно до законодавства зобов'язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи або мають право подати податкову декларацію для отримання податкової знижки за наслідками звітного року.

Фізична особа зобов'язана подати декларацію, якщо протягом 2012 р. вона отримала:

• доходи, які не підлягали оподаткуванню при їх нарахуванні чи виплаті;

• іноземні доходи;

• доходи від особи, яка не мала статусу податкового агента (тобто доходи, отримані від нерезидента, фізичної особи, яка не є суб'єктом підприємницької діяльності, або особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність).

Обов'язкове подання декларації також передбачено для громадян, які одержали в минулому році:

• доходи від надання майна в оренду фізичним особам;

• доходи у вигляді виграшу в гральних закладах;

• доходи від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав тощо);

• доходи від надання майна в оренду фізичним особам;

• доходи у вигляді вартості успадкованого (подарованого) майна (коштів, майнових чи немайнових прав) у межах, що підлягає оподаткуванню;

• нецільову благодійну допомогу, якщо загальна сума отриманої допомоги протягом звітного року перевищує 1500 грн. та громадянин не мав права на отримання податкової соціальної пільги;

• суми заборгованості платника податку, за якою минув строк позовної давності, яка перевищує 536,50 грн.;

• доходи, отримані від надання різного виду послуг фізичним особам;

• інші доходи, з яких протягом 2012 р. податок не утримувався.

 

Подати декларацію до кінця 2013 року можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. Зокрема, це громадяни, які сплачували протягом минулого року за навчання закладам освіти, страхували себе або членів своєї сім'ї, сплачували внески до недержавни пенсійних фондів, перераховували кошти у вигляді пожертвувань неприбутковим організаціям, сплачували вартість допоміжних репродуктивних технологій, усиновили дітей, сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом або суму витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, понесли витрати у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива. Таким громадянам Податковим кодексом надано право подати податкову декларацію з метою одержання податкової знижки та повернення частини сплаченого протягом 2012 р. до бюджету податку на доходи фізичних осіб. Декларація про майновий стан і доходи подається до державної податкової інспекції за місцем проживання платника податку (за реєстрацією в паспорті).

Громадянин, який подає річну податкову декларацію, має право безпосередньо в податковій інспекції за місцем проживання отримати безкоштовно бланк декларації та додатки до неї, а також консультаційну допомогу фахівців з її заповнення. Отримати консультацію щодо заповнення декларації можна за телефоном: 42173.

Шановні громадяни! Завітайте у зручний для вас час до податкової інспекції за місцем проживання, де створено всі необхідні умови для вчасного подання декларацій. Заповніть та подайте декларацію. Висловлюємо вам щиру вдячність за ваш свідомий крок – декларування доходів

 

Заступник начальника Малинської ОДПІ Начальник Радомишльського відділення Кисельчук Д.В.


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
  • • доходи у вигляді виграшу в гральних закладах;
    Ага... в таких закладах грають любителі побухати.. вже побігли декларувати )))