radomyshl.com Радомышль
 
14 квітня 2013
-

Задимленний Радомишль

Задимленний Радомишль

Ранньою весною після танення снігу і підсихання грунту на газонах необхідно провести інтенсивне прочісування трав'яного покрову гострими граблями або спеціальними металевими щітками у двох напрямках, зібрати накопичене на газоні обпале листя, зруйнувати грунтову кірку.

На звичайних газонах листя слід згрібати тільки вздовж магістралей і паркових доріг з інтенсивним рухом шириною 10-25 м залежно від значущості об'єктів. На решті газонів згрібати і вивозити листя забороняється, тому що це призводить до винесення органічних добрив, збіднення грунту, недоцільних трудових і матеріальних витрат. Спалювати листя категорично забороняється. Кодекс України про адміністративні правопорушення Стаття 771. Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу — тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, — — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо ви бачите, що горить суха трава...

Пали сухої трави зазвичай відбуваються або в сухі осінні дні, або восени, коли вже зійшов сніг. Як правило траву палять несвідомі діти, або дорослі громадяни (з різних причин).

Не зважаючи на підстави підпалу, громадяни здійснюють пряме порушення адмінкодексу (ст. 77-1). При випалюванні сухої трави травмується коріння багаторічних трав, паростки дерев, насіння; гинуть комахи та інші тварини, що зимують у верхніхшарах грунту. Найгірше те, що при весняному палі можуть знищуватись ранньоквітучі весняні рослини (первоцвіти), всі види якихзнаходяться під охороною законодавства.

Підпал має бути негайно припинений. Ми рекомендуємо негайно загасити полум’я підручними засобами, а якщо це неможливо – викликати пожежних (01). Що ж робити з опалим листям? Найбільш дружнім по відношенню до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування. Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук.

Щорічне прибирання листя в парках призводить за 20 років до 50%-го зниження приросту деревини. Те саме відбувається і на присадибних ділянках, в садах. Для компостування листя складають у купи шириною 2 м і висотою до 1,7 м. в основу купи вкладають до 25 см шар землі. Кожен з шарів листя не має перебільшувати 30 см. На цю ж купу можна скидати пташиний послід, харчові рештки. Кожен з шарів присипають землею. Протягом літа компост 2-3 рази перелопачують. Компост вважається готовим, якщо перетворився на однорідну темну розсипчасту масу. При літній закладці компост дозріває за 2-3 місяці, при осінній – за 6-8. Аналогічно, компостування можна проводити в траншеях глибиною до 1 м і шириною 1,5 м.

Траншейне компостування більш зручне з міркувань того, що при ньому компост рівноміно зволожується і не пересихає. Використовувати компост в якості добрива можна вже через рік після закладки. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки. Корисне використання компосту в якості прикореневої підкормки дерев і кущів.


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
  • таке враження, що у середу люди влаштували день парникового эфекту -Радомишль був задимлений повністю
  • як не дивно всім це начебто подобається, всі мовчать,всі це роблять, тихенько соплять в 2 дірочки,нікому ніякого діла до цього немає! Це не правильно!Весна повинна пахнути по іньшому а не "диміти".Викурюють птахів, де тей спів вранішній під вікном?Люди подумайте що ми робимо!
  • Це дибілізм чистої води! Навіщо спалювати природні добрива? В нормальних країнах, наприклад в Польщі, навіть деревину не палять. Все передроблюють на дрібні рештки і розсіюють їх на траву чи переорюють на місці. Ніхто нічого не палить! Згадаймо євро 2012. По дорозі на Київ обабіч все коптіло до обрію. Горе-гаспідари палили щойно зрізане гілля. Це нормально? Держава на чолі з недорозвиненими злодіями. Сором України.