radomyshl.com Радомышль
 
19 квітня 2013
-

РАДОМИШЛЯНИ, БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНИМИ

РАДОМИШЛЯНИ, БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНИМИ

Після довгої та тривалої зими, з настанням теплої погоди, всі ми прагнемо відпочити на природі. Розводимо багаття. Саме воно несе в собі велику небезпеку для лісу. Знищуються гектари лісу, а це непоправна втрата для людства, яка несе в собі кримінальну відповідальність.

Частою причиною лісової пожежі є і випалювання сухої рослинності на полях та луках. Необдумане випалювання сухої рослинності призводить до загибелі всього живого (комах, птахів, першого приплоду зайців…) і може спричинити лісову пожежу, яка здатна за лічені хвилини знищити не один гектар лісу. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто. На гасіння лісових пожеж витрачаються величезні сили та засоби.

Доречі, при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 – ти кілограмів мікрочастинок диму, до складу яких входить низка ракотворних сполук. З димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для людини речовини, попереджають лісники.

За випалювання стерні, луків, пасовищ , ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків Кодексом України «Про адміністративні правопорушення» передбачено накладення штрафу на громадян від 170 до 340 грн., а на посадових осіб від 850 до 1190 грн. За минулий рік було складено 26 протоколів про порушення протипожежної безпеки та притягнуто до адмін. Відповідальності, стягнуто штрафів на суму 1802 гр.

Як показує практика, більшість лісових пожеж в лісах виникає з вини місцевого населення. Саме необережність людей – головна причина всіх тих нещасть, що приносять пожежі.

Тому лісники Радомишльщини просять, якщо ви помітили невелике загорання трави або тліючу лісову підстилку від покинутого багаття, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум’я, або залити його водою. Якщо ж пожежа розгорілася, і ви не можете загасити її самотужки – якнайшвидше зателефонуйте до служби порятунку за телефоном „101” чи повідомте лісову охорону і вкажіть про місце загоряння та як туди добратися.

Шановні жителі району – пожежу легше попередити ніж загасити!


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.