radomyshl.com Радомышль
 
20 квітня 2013
-

У Радомишлі вже сплачують податок на нерухомість

У Радомишлі вже сплачують податок на нерухомість

Від початку року, власники об’єктів житлової нерухомості стали платниками нового податку – податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, який сплачуються як фізичними, так і юридичними особами, у тому числі й нерезидентами.

Слід зазначити, що юридичні особи самостійно обчислюють базу оподаткування об’єктів житлової нерухомості та подають до 1 лютого декларацію до органу податкової служби за місцем знаходження вказаної нерухомості.

Так, у м. Радомишлі 7 підприємств подали відповідні декларації, в яких задекларували 1543 квадратних метрів загальної площі об’єктів оподаткування, сума до сплати у першому кварталі поточного року склала 4427 гривень.

Важливо, що у такій декларації річна сума податку розбивається рівними частками поквартально. У разі наявності у платника податку кількох об’єктів оподаткування база оподаткування обчислюється окремо за кожним з таких об’єктів.

Нагадаємо: законодавством передбачено наступні ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:

- у разі, якщо площа квартири перевищує 120, але не більше 240 кв. м, то сплачується податок у розмірі 1 % від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року. Це стосується і житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. м;

- якщо ж площа квартири перевищує 240 кв. метрів, житлового будинку – 500 кв. м, то податок на нерухомість буде складати 2,7 % розміру мінімальної заробітної плати.

Радомишльське відділення Малинскої ОДПІ


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.