radomyshl.com Радомышль
 
04 червня 2013
-

Неподалік Радомишля відбулося відкриття пам’ятника єврейським дітям

Неподалік Радомишля відбулося відкриття пам’ятника єврейським дітям

День захисту дітей у місті Радомишлі Житомирської області видався менш святковим, аніж зазвичай. Цього дня тут згадували понад півтисячі єврейських дітлахів, яких у далекому 1941 році закатували українські поліцаї разом із фашистами. Відсьогодні на місці, де понад 70 років тому нелюди вчинили свій черговий злочин проти людяності, стоятиме величний пам’ятник розстріляним дітям – нагадування усім наступним поколінням про буремні часи військового лихоліття та заклик-застереження – у жодному разі не повторювати таких помилок у майбутньому.

Участь в урочистому відкритті пам’ятника взяли ветерани Великої вітчизняної війни, представники єврейської та української спільнот. Пам'ять про розстріляних дітей вшанували хвилиною мовчання.

Народний депутат України Віталій Журавський у своєму виступі під час мітингу-реквієму закликав у жодному разі не забувати уроки Великої Вітчизняної війни та пам’ятати про криваві злочини фашизму, про горе і страждання, які принесли носії цієї ідеології українському народові. «Здається, ми дуже швидко почали забувати про те, яким лихом обернулася для України фашистська окупація. На жаль, і сьогодні в нашій країні фашизм вкотре намагається розправити крила. Наше із вами завдання – зробити усе можливе і неможливе, щоб криваві сторінки історії, на подобі тих, про які ми згадуємо сьогодні, більше ніколи не мали місце на теренах нашої Батьківщини», - зауважив Віталій Журавський.

Парламентарій нагадав, що до початку Великої вітчизняної війни у Радомишлі мешкало понад шість тисяч євреїв. У 1941 році, після захоплення міста, фашисти без суду і слідства позбавили життя більше тисячі дорослих євреїв. Вкоротити віку єврейським дітям було доручено українським націоналістам із місцевої поліції. Як наслідок протягом однієї доби поліцаї розстріляли 561 дитину.

За словами політика, пам’ятник на місці розстрілу дітей було встановлено за сприяння Союзу християн-баптистів України.

«Святе Письмо вчить нас берегти людське життя, а позбавляти його, як це було у випадку з дітьми у Радомишлі, можуть дозволити собі лише звірі у людській подобі. Поділ людей за національною ознакою, – переконаний Віталій Журавський, – у цивілізованому світі є неприпустимим, а представники усіх націй мають рівні права на гідне життя».

Неподалік Радомишля відбулося відкриття пам’ятника єврейським дітямНеподалік Радомишля відбулося відкриття пам’ятника єврейським дітям

Прес-служба ПАРТІЇ РЕГІОНІВ


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
 • "Вкоротити віку єврейським дітям було доручено українським націоналістам із місцевої поліції" - то це означає, що в поліції повибирали всіх міліціонерів-націоналістів і заставили їх вбивати???
  жиди-жиди, самі ж провели чистку своїх рядів з допомогою Адольфа, а зараз все це приписуєте нам, українцям!!! де логіка???
  вчіть українську історію, а не комуно-радянську пропаганду!!!
  Слава Україні!!!
 • "Вкоротити віку єврейським дітям було доручено українським націоналістам із місцевої поліції" ...ті хто розстрілював були і радомишляни які мешкали на Рудні, але ніяк не націоналісти, а звичайнісінькі волоцюги яким бракувало грошей та коштовностей.Один із них відсидів після війни за поліцайство в тюрмі 15 років та й жив собі спокійно а сім"я його до цього часу проживає безбідно завдяки діду-поліцаю.Але були і такі поліцаї, які спасли дітей від розстрілу правда за золоті коштовності. Свідком страшного розстрілу була моя бабуся та її подруги.
  На превеликий жаль автору так і хочеться погратись в політичні ігри, і не фашизм розправляє крила, а ,,бідні,, політики не можуть ніяк доділити все, що нерозділене. Сумно і дуже прикро...
 • Прес-служба ПАРТІЇ РЕГІОНІВ
  Та як ви смієте так писати? ВИРОДКИ ПРОКЛЯТІ! Українські націоналісти воювали проти нацизму і проти комунізму за незалежну Україну! У вас вистачило сміливості ось так всім брехати? Та вам язики треба відрізати! Справжні фашисти, - це партія регіонів! Захопили всю владу в свої руки: суди, прокуратуру, міліцію, СБУ, приперлися данєцкі браткі, творять свавілля з Україною, а оте депутатисько мало того, що сфальсифікувало вибори, то ще лицемірно, як остання продажна скотина щось тут бреже про фашистів! Та ти й уяви не маєш, що таке фашизм, а що таке нацизм, і як результат, що таке націоналізм! Неуки! Не дратуйте людей, бо вони вашу партію регіонів давно терпіти не можуть! Ви ж крадії, злодії надорні. Брехуни й невігласи! Кожному буде кара від Бога. КОЖНОМУ! Мене взагалі вражає те, з якою нахабністю ці євреї ставлять пам'ятники. Саме у тій могилі лежить розстріляний від рук нацистів (запам'ятайте, тупі регіони!) прадід. Він був вчителем і його було розстріляно разом з багатьма іншими Українцями саме на тому місці. Євреї грають в монополію пам'яті, верещать на кожному кроці про антисемітизм, голокст, але хто ж захистить нас, Українців від брехні, що йде від срібролюбства? Тільки ми самі. І в першу чергу націоналісти відстоюють права Українців бути самобутніми. Націоналісти бережуть народ від фашистів з партії регіонів, нагадуючи, що ми не тупе бидло. Ми знаємо свою історію. А вас ще змусимо відповісти за всю брехню, що ви тут пишете. Слава Україні!
 • Роблять політику прокляті РЕГИАНАЛИ. Краще дорогі зробіть, хватить красти і знищувати український народ.
  РЕГИАНАЛИ самі ведуть знищення українського народу, доводять його до межі виживання, дякувати богу ще не рострілюють але й це не загорами.
  Ганьба, тим хто робить піар на могилах.
  Слава Україні!!!
 • Раніше нас українців Російські окупанти називали Мазепинцями,Петлюрівцями,Бандерівцями, Соколовцями, тепер ми всі на своїй богом даній землі стали фашистами.
  Хто фашист в розумінні Журавського та Партії Регіонів:
  Розмовляєш української мовою: ти - фашист.
  Не бачиш «ПАКРАЩЕННЯ»: ти - фашист.
  Не подобаються продажні суди та прокурори: ти - фашист.
  Виступаєш проти хабарів та корупції: ти - фашист.
  Не можеш вкрасти 3О мільйонів гривень за не існуючиі книги: ти - фашист.
  Не підтримуєш закриття шкіл та лікарень: ти - фашист.
  Не вистачає здоров'я працювати до 60-65 років: ти - фашист.
  Бажаєш більше українських книг та фільмів: ти - фашист.
  Не читав Анну АхмЄтову та Андрія Григоровича Шевченко: ти - фашист.
  Вважаєш «вишки Бойка» та Hyundai відмиванням коштів: ти - фашист.
  Не подобається коли забирають право обирати: ти - фашист.
  Виступаєш проти знищення довкілля добуванням титанових руд: ти - фашист.
  Не вкрав мільйони на «ЄВРО-2012»: ти - фашист.
  Проти голосування чужими картками: ти - фашист.
  Виступаєш проти знищення середнього та малого бізнесу: ти - фашист.
  Не подобаються зруйновані українські дороги: ти - фашист.
  Не в змозі терпіти дефіцит, фальсифікат та дороговизну ліків: ти - фашист.
  Не сприймаєш двічі судиму людину в якості президента: ти - фашист.
  Ставиш свічки в храмі в пам'ять по загиблим від Голодомору: ти - фашист.
  Проти подальшого цинічного грабунку та розвалу країни: ти - фашист.
  Є свідомим українцем у душі - ти фашист.
 • Ось хто є справжніми нацистами, саме їх нащадки при владі в Україні, і нині продовжують знищувати українців безробіттям, алкоголем. наркотиками, ліками: втрати 6 мільйонів за 22 роки. http://cs307813.vk.me/v307813229/7c94/3aPU53rGpUs.jpg
 • Олігархи та благодійність.
  http://www.epravda.com.ua/columns/2013/05/31/377563/
 • Міфи про фашистів
  http://www.istpravda.com.ua/columns/2013/06/4/125283/
 • Партия регионови ее друзья
 • Дивлячись на картинку, лише Олександр Пирогов не єврей, натомість вся райдержадміністрація, з райрадою на чолі з Журавським - ярі євреї - антифашисти.
  В цьому році виповнюється 80 років голодомору. У Радомишлі поховано близько трьох тисяч заморених1932-1933рр. українців. Коли, нарешті цій замореній національній меншині у владі, встановлять пам'ятник про злочини сталінізму? Чи для владних євреїв-антифашистів ця тема не є актуальною?