radomyshl.com Радомышль
 
18 липня 2013
-

Екологи закликають Генеральну прокуратуру терміново провести розслідування стосовно ситуації на Радомишльщині

Екологи закликають Генеральну прокуратуру терміново провести розслідування стосовно ситуації на Радомишльщині

В околицях села Хомівка Радомишльського району Житомирської області активісти виявили масштабний лісоповал під проведення високовольтної ЛЕП. В суцільному лісовому масиві вирубана просіка завширшки біля 100 м і довжиною декілька кілометрів, на якій почали монтувати платформи для ЛЕП. «Про масову рубку лісу під ЛЕП стало відомо зі слів місцевих ягідників і грибників, що жалілись на її масштаби, – розповідає Андрій Плига, командир Дружини охорони природи «Зелене Майбутнє». – Обстеження не змусило довго чекати, адже масштаби рубки вражаючі».

Згідно публічної кадастрової карти України, рубки для ЛЕП триватимуть далі і захоплюють цінні діброви на берегах р. Тетерів, що входять в проектований заказник «Тетерівська діброва». «В цій ситуації нас турбує, чи була така нагальна необхідність проводити ЛЕП через суцільний лісовий масив? Якщо так, то чи була проведена необхідна екологічна експертиза оцінки впливу побудови ЛЕП на навколишнє середовище? – додає Андрій Плига».

Екологи занепокоєнні також слідами масових пожеж на місці вирубки; за їх словами, пожежі спровоковані неконтрольованим спалювання порубкових решток і могли призвести до катастрофічних наслідків для всього лісу. Активісти закликають Генеральну прокуратуру України і Державну екологічну інспекцію провести розслідування законності проведення даної вирубки, та змусити замовників змінити проектний план ведення ЛЕП в обхід лісового масиву за річкою Білкою на шляху ЛЕП.

Для довідки:

Зазначений ліс належить до Тетерівського регіонального екологічного коридору і має важливе значення для проживання та розселення багатьох рідкісних видів рослин та тварин, що підлягають охороні.


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.