radomyshl.com Радомышль
 
08 жовтня 2013
-

ДОШКІЛЬНА ОСВІТА РАДОМИШЛЬЩИНИ ПЕРЕБУВАЄ У СТАДІЇ ОНОВЛЕННЯ І ВІДНОВЛЕННЯ

ДОШКІЛЬНА ОСВІТА РАДОМИШЛЬЩИНИ ПЕРЕБУВАЄ У СТАДІЇ ОНОВЛЕННЯ І ВІДНОВЛЕННЯДошкільна освіта нині перебуває у стадії оновлення і відновлення. До неї підвищилася увага держави, вона викликає стійкий інтерес громадськості.

Президент України В.Ф.Янукович поставив чітке завдання – кардинально змінити ситуацію саме в дошкільній освіті. Глава держави назвав дошкілля «фундаментом сучасної системи безперервної освіти» і закликав зробити його міцним.

Першочерговим завданням розвитку системи дошкільної освіти в районі визначено:

- розвиток мережі дошкільних навчальних закладів відповідно до освітніх та національно-культурних потреб населення;

- забезпечення якісної дошкільної освіти як гаранта готовності продовжувати освіту;

- розвиток дитини відповідно до її задатків, нахилів, здібностей.

Оскільки дошкільна освіта є обов’язковою первинною складовою частиною системи безперервної освіти в Україні, відділ освіти одним із основних завдань вважає збереження мережі дошкільних навчальних закладів.

Станом на 1 серпня 2013 року в районі функціонує 16 ДНЗ. З них: 8 – міські, 8 – сільські. Кількість дітей, які відвідують дані установи – 1176 дітей. Це складає 62,3% від загальної кількості дітей дошкільного віку.

Відділ освіти разом з органами місцевого самоврядування спрямовує свої зусилля на максимальне охоплення дітей 5-6-річного віку, що становить 100%. Кількість дітей, охоплених всіма формами дошкільної освіти в районі становить 70%.

Навчальний 2012-2013 рік відзначений відкриттям додаткових груп у Великорацькому ДНЗ та Вепринському НВК.

До кінця поточного 2013 року планується відновлення Пилиповицького ДНЗ та відкриття додаткових груп в Потіївському і Ленінському ДНЗ.

Матеріальна база дошкільних навчальних закладів зберігається, поновлюється за рахунок бюджетних, спонсорських коштів, батьківської допомоги та завдяки зусиллям працівників ДНЗ.

Пріоритетним напрямком діяльності дошкільних навчальних закладів у 2012-2013 навчальному році було спрямування освітнього процесу на реалізацію нової редакції Базового компонента дошкільної освіти – Державного стандарту дошкільної освіти. Тому, в районі відпрацьовується нова модель підвищення фахового рівня через систему обласних та районних семінарів, активного спілкування з педагогами, вивчення запитів педагогів, батьків щодо освітнього виховного процесу. На часі забезпечення освітнього процесу сучасним обладнанням, ігровим та наочним дидактичним матеріалом.

Щорічно зростає кількість педагогів, які продовжують навчання на заочному відділенні Київському та Житомирському педагогічних університетах. Це дає реальні шанси зробити впевнені кроки в напрямку модернізації змісту дошкільної освіти.

Як позитивну тенденцію слід відзначити підвищення відповідальності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з реалізації державної політики в сфері дошкільної освіти.

Радомишльська районна державна адміністрація


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.