radomyshl.com Радомышль
 
15 липня 2009
-

Вчителі Житомирщини змусили школярів білити дерева.

Вчителі Житомирщини змусили школярів білити дерева.Вчителі Житомирщини змусили школярів білити дерева: в результаті роботи з отрутою учениця осліпла.
У Житомирській області під час шкільної практики ледь повністю не втратила зір восьмикласниця. Замість занять по праці дітей заставили білити дерева. Ірина Обліцова спіткнулася і впала у відро з вапном. Хімікати потрапили дитині прямо в очі. Батьки школярки написали заяву до прокуратури. Наглядовий орган порушив кримінальну справу за фактом травмування школярки. Щоправда, хто за це буде відповідати за каліцтва, завдані дитині, правоохоронці поки з'ясовують.

Відразу після травми, пострадавшій в медпункті промили очі і відвели додому. Мати дівчинки, Олена, згадує, коли вона побачила очі дочки, вони представляли собою шматочки запеченою крові. Від болю дівчинка втрачала свідомість. У лікарню її несли вже на руках.
У медичному закладі дівчині поставили діагноз «хімічний опік обох очей». Школярка тепер дуже погано бачить, без окулярів - взагалі сліпа. Що буде із зором далі, медики бояться прогнозувати. За словами батька Олени, лікарі попередили, якщо зір і далі буде погіршуватись, доведеться робити операцію. Найдешевше хірургічне втручання обійдеться батькам постраждалої в 13 000 гривень.
У школі цей випадок називають не інакше, як нещасним випадком. А побілку дерев, педагоги називають звичайним заняттям школярів, точніше їх «робочої практикою». Щоб «зам'яти» справу, викладачі звернулася в сільраду з проханням виділити 3 000 гривень на лікування дівчинки. При цьому мати школярки стверджує, що ці гроші пропонувалися винятково натомість на відкликання заяви з прокуратури. Батьки навіть спочатку погодилися, проте замість 3 000, в результаті їм готові були дати тільки 1 000 гривень.

Більш того, завуч школи початку «пояснювати», що «ми живемо в одному селі, і щоб мати не забувала, що її дочки потрібно буде отримувати в школі атестат, крім того, у батьків підростає і друга дитина, якому теж треба буде скоро надходити в школу ».
Спілкуватися з журналістами педагоги відмовилися, вони всі як один пішли у відпустку. І директор разом з ними. Словом, людей немає ні на роботі, ні вдома, їхні телефони - мовчать. Однак у резонансної історії обіцяє розібратися районне управління освіти. Його керівник Володимир Федорчук говорить: якщо щось трапляється з дітьми, особливо під час навчального процесу, безумовно, що керівник установи відповідає за все. Але остаточні висновки має зробити прокуратура.

У свою чергу правоохоронці вважають, що залучати дітей до робіт з хімікатами і називати це «робочої практикою» абсурдно. Старший помічник прокурора Житомирської області Діана Алхімова офіційно заявила, що зібрані матеріали направлені для проведення додаткової перевірки, однак по факту травмування дитини вже порушено кримінальну справу.
До суду справу відправлять ще не скоро, тому що спочатку треба встановити безпосереднього винуватця надзвичайної події. А Ірину з лікарні вже виписали. Дівчинца ще тільки школярка, але вже ледве бачить навколишній світ. Стоять чи її муки, той «вигаданої» дітям роботи по побеіці дерев, яку повинен був виконувати технічний персонал сільської школи, поки залишається питанням відкритим.

Інформаційно - розважальний портал міста Радомышль
-


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
 • ну вот вам , виноватих, ненайдут пока еще до суда, зделают каво небудь крайнево какуюто техничку,и все а все в стороне останутся невиноватими.
  Я Некогда неходил на практику в школе и все супер.
 • не вижу никакого криминала со стороны учителей кроме халатности, а практика в школе я считаю нужна, нужно детям прививать любовь к труду.
 • Ksu
  Халатность со стороны учителей и есть криминал!!!! Мы им доверяем самое дорогое, что у нас есть-НАШИХ ДЕТЕЙ!! И халатность со стороны учителей порой стоит жизни детей!! Не могут быть ответственными, пусть идут картошку копают!! А за халатность должны ответит! Но главное, что бы у девочки с глазами было все нормально! ужасно это всё...
 • Какая халатность, эсли в инциденте виновата малая.Нужно смотреть куда идеш.
  Практика это куруто!!!!!!
 • Ksu
  Я не имею ничего против практики! но если учителя заставляют работать с щелочами и прочей химией, чего они не должны делать в принципе, они должны контролировать процес! Дети бывают не уклюжими! А вы так рассуждаете, потому что у вас ещё нет своих детей. Вот когда они будут, вы поймете, как они тяжело даются, и на сколько они важны! И поверте, в такой ситуации, вы не скажете своему ребенку, ты сам виноват!! Приходя в школу, учителя несут ответственность, за каждого ученика!
 • Ну против практики ничего плохого не имею, но она должна быть поставленна на должный уровень. как минимум должен быть проведен инструктаж детей о технике безопасности. должен быть человек отвечающий за проведение робот и также нужно брать розписку з техникою безпекы ознайомненый-(на). тогда школа по закону не была-бы виновна, а так как этого не сделано родители еще могут побороться за своего дитя. наши школы даже слинять от ответственности не могут даже по нормальному
 • Полностью согласна с Ksu!!!! Пока ребенок в школе, учителя несут полную ответственность за него. Если не знают своих обязанностей, пусть \"капают картошку\"!! А родители пусть добиваются своего, хотя бы операцию им компенсировать обязаны.