radomyshl.com Радомышль
 
19 листопада 2013
-

ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕСТАФЕТА ПАМ’ЯТІ “СЛАВА ВИЗВОЛИТЕЛЯМ УКРАЇНИ”

ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕСТАФЕТА ПАМ’ЯТІ “СЛАВА ВИЗВОЛИТЕЛЯМ УКРАЇНИ”

В Україні проходить Всеукраїнська естафета пам’яті “Слава визволителям України”, на виконання Указу Президента України “Про заходи у зв’язку з відзначенням 70-річчя визволення України від фашистських загарбників та 70-річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років”.

12 листопада 2013 року Київська область передавала естафету Житомирській. Делегацію Київської області зустрічали голова Житомирської обласної ради Запаловський Й.А., заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Никитюк О.А., заступник голови облдержадміністрації Долгих Я.Д., голова Житомирської обласної організації ветеранів України Каширін М.Л., представники Брусилівського району. Від Радомишльського району були присутні: голова райдержадміністрації Харитончук І.А., заступник голови райдержадміністрації Наливайко К.О., голова районної організації ради ветеранів Жлуктенко В.П. В урочистостях також приймали участь перший заступник голови Київської облдержадміністрації Заяць О, заступник Київської обласної ради Шкирта І.І., заступник голова організації ветеранів України Балмасов Б.М., голова Київської обласної організації ветеранів Томашов М.С., ветерани,представники Макарівського району.

Зустріч відбулася неподалік Рубежу Мужності, біля пам’ятного знаку “Житомирщина – батьківщина С.П.Корольова”. Як ведеться на Україні гостям вручали запашний поліський каравай під чудовий спів Поліського ансамблю пісні і танцю “Льонок”.

Пізніше обидві делегації вирушили в Житомир до монумента Слави. Саме на цьому величному на святому місці відбулася урочиста церемонія прийому-передачі Всеукраїнської естафети пам’яті. Присутні подивились віськово-патріотичну постановку, присвячену Перемозі над гітлерівцями. Мабуть, ветеранам це нагадало їх героїчне минуле, гості неначе перенеслись знову у той страшний для країни час.

А вже молодше покоління, школярі випустили в небо 70 блакитних кульок, по одній за кожен мирний рік.

У своїх виступах очільники області подякували сивочолим ветеранам за їх звитяжну перемогу, за мир та спокій. “Виконуючи соціальні ініціативи Президента України, щодо соціального захисту ветеранів, влада прикладе всіх сусиль аби жодна людина не була позбавлена уваги та турботи. Це наш синівський обов’язок”,-наголосив голова Житомирської облдержадміністрації Рижук С.М.

Голова Київської обласної організації ветеранів Томашов М.С. подякував житомирянам за чудовий прийом, гостинність та висловив надію, що наша область гідно пронесе містами та селами штандарт Першого Українського фронту.

Кияни повезли додому гільзу із землею з Рубежу мужності, яка надалі зберігатиметься у легендарному музеї Великої Вітчизняної війни.

Завершилися урочистості покладанням квітів та вінків до монументу Слави та гірлянди до Вічного Вогню.

Пліч о пліч неспішною ходою йшли славетні наші ветерани, представники влади, діти, а в очах застигли сльози…Ніхто не забутий, ніщо не забуто. Пам’ять про героїв вічна.

Естафета розпочавшись на сході нашої країни і пройде далі на захід, по нашій області, напрямками бойових дій п’яти армій 1-го Українського фронту.

Радомишльський район передасть естафету Черняхівському району 26-28 грудня 2013 року.

Закінчиться естафета передачею Рівненській області – 14 січня 2014 року.

Довідково.

Вигравши битву за Дніпро, Червона Армія продовжувала бої за визволення Правобережної України. Фронт проходив на рубежі Овруч – Коростень – Чоповичі – Малин – Радомишль – Ставище – Брусилів – Попільня. За період оборонних боїв з 13 листопада по 24 грудня на території Житомирщини було підбито і спалено 2317 танків і знищено майже 60 тисяч гітлерівців. У ході 40-денних боїв ворог був зупинений. З цього рубежу почався наступ радянських військ по визволенню Західної України. Це був рубіж мужності, слави і доблесті воїнів Першого Українського фронту. 6 жовтня 1944 року біля села Осівці Брусилівського району на Рубежі Слави І-го Українського фронту був відкритий пам’ятник. В цій землі поховано 1269 воїнів- визволителів.

Радомишльська РДА


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
  • Подякували ветеранам, які в житті не їздили на тих машинах, на яких їздять сучасні окупанти.. для кого "визволяли"? Кому в руки дали владу? Можна назвати визволенням екологічне, економічне, демографічне, культурне, національне ґвалтування України? Дана "естафета" - естафета лицемірства, прогинання під вигідними москві гаслами. Ще й дітьми прикриваються..
  • Ці " Визволителі" так визволили Україну, що нині її слід визволяти від них самих. Оскільки країною керують кримінальні авторитети, що в своїх лацканах зберігають компартійні квитки. Це вони перебуваючи при владі нищать освіту, медицину, соціальний захист народу. Натомість нинішня влада не визнає справжніх борців за незалежність -Ураїнську Повстанську Армію, при цьому вихваляючи Російську червону армію, що на своїх багнетах принесла українцям на довгі роки рабство (до 1954 року селянам не видавали паспортів) та голод в 1946-1947 роках, постійне нищення народної культури.