radomyshl.com Радомышль
 
28 квітня 2014
-

ПРОКУРОР РАДОМИШЛЬСЬКОГО РАЙОНУ: "ГРОМАДСЬКІ ПАСОВИЩА, ДЕ ЇМ ВЗЯТИСЯ!!!"

ПРОКУРОР РАДОМИШЛЬСЬКОГО РАЙОНУ: "ГРОМАДСЬКІ ПАСОВИЩА, ДЕ ЇМ ВЗЯТИСЯ!!!"

Найгострішим питанням в Житомирській області, на даний час, являється розвиток тваринництва та використання для здійснення цієї діяльності пасовищ.

Враховуючи те, що в 2013-2014 роках до Головного управління Держземагенства в Житомирській області та до прокуратури області надходили звернення щодо можливості створення громадських пасовищ, прокуратурою Радомишльського району вивчено питання щодо створення органами самоврядування м. Радомишль та Радомишльського району громадських пасовищ для задоволення потреб населення у розвитку тваринництва.

Установлено, що протягом минулого та поточного років у м. Радомишлі та Радомишльському районі земельні ділянки для створення громадських пасовищ громадянам та територіальним громадам не виділялись та в установленому законодавством порядку не реєструвались, Зважаючи на актуальність даного питання роз’яснюю наступне.

Земельним кодексом України передачено, що громадяни можуть орендувати земельні ділянки для випасання худоби, а також органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування мають право створювати на землях, що перебувають у власності держави чи територіальної громади-громадські пасовища.

Громадяни, які утримують худобу мають право звернутися до органу місцевого самоврядування з пропозицією щодо створення громадського пасовища. Рішення приймається сесією відповідної ради, у разі знаходження земельної ділянки в межах населеного пункту.

Відповідно до ст. 122 Земельного кодексу України Головне управління Держземагенства у Житомирській області уповноважене передавати земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у власність або у користування.

Для створення на землях державної власності чи територіальної громади громадських пасовищ орган місцевого самоврядування повинен звернутися з клопотанням до Головного управління Держземагенства у Житомирській області про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки додавши необхідний перелік документів.

Після отримання дозволу відповідна рада має замовити розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для створення громадського пасовища в організації, яка має сертифікованих спеціалістів на виконання робіт із землеустрою.

Виготовивши відповідну документацію орган місцевого самоврядування звертається до Головного управління Держземагенства у Житомирській області із клопотанням про затвердження розробленого проекту землеустрою.

Лише після затвердження проекту землеустрою орган місцевого самоврядування має право звернутися до державної реєстраційної служби про видачу свідоцтва про право власності на земельну ділянку.

Враховуючи актуальність даного питання, з метою захисту прав та інтересів громадян рекомендую органам місцевого самоврядування міста Радомишль та Радомишльського району вжити заходів для активізації діяльності щодо виділення та реєстрації земельних ділянок ля громаських пасовищ.

Прокурор Радомишльського району

старший радник юстиції

В.Л. Мякішев

radomyshl.com


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.