radomyshl.com Радомышль
 
02 листопада 2009
-

У Радомишлі відкрили пам'ятник Єлисею Плетенецькому

У Радомишлі відкрили пам'ятник Єлисею ПлетенецькомуУ Радомишлі відкрили пам'ятник Єлисею Плетенецькому .
У Радомишлі було урочисто відкрито і освячено пам'ятник архімандриту Києво-Печерської лаври і лідеру просвітницького руху в Україні XVI-XVII сторіччя Єлисею Плетенецькому. Відкриття пам'ятника приурочене до 385-ї річниці від дня смерті видатного діяча української історії та культури. Церемонію освячення провів предстоятель Української православної церкви Блаженнійший митрополит Володимир.

Пам'ятник роботи скульптора Владислава Волосенка зображує монаха, що сидить у кам'яному човні із свічкою і читає книгу. Його встановлено посеред річки Микі, яка з обох боків омиває Папірню. Для укріплення єдиної в Україні кам'яної композиції, розміщеної на дзеркалі водоймища, було створено спеціальний фундамент.

Як розповіла журналістам засновниця етнопарку Ольга Богомолець, місце для встановлення пам'ятника Єлисею Плетенецькому обрано невипадково, адже саме тут, у Радомишлі, він заснував у 1612 році першу в Центральній Україні паперову фабрику. Протягом XVII-XVIII століть вона повністю задовольняла потреби друкарні Києво-Печерської лаври в папері.

Приміщення папірні були частково зруйновані під час козацьких повстань. У XIX столітті з її руїн побудували млин. Наразі зусиллями родини Богомолець-Шереметьєвих папірня отримує нове життя: після закінчення реконструкції, яка триває вже третій рік, у ній буде розташовано музей-маєток.

За для всіх нас. Ми хочемо, щоб наші й ваші діти жили в Україні і пишалися нею", - сказала, звертаючись до присутна словами О.Богомолець, у виставкових залах будівлі вже створюється перший у світі Музей української домашньої ікони з колекції Ольги Богомолець та старовинних військових карт і раритетів часів козаччини Олексія Шереметьєва. В одному з приміщень буде відновлено унікальну технологію ручного виготовлення паперу з рослинної сировини. "Ми це робимо не для себе, іх, О.Богомолець.

Після святкової літургії Блаженнійший митрополит Володимир передав у дар майбутньому музею раритетні книги з його власної шевченкіани і нагородив Ольгу Богомолець орденом Почаївської Пресвятої Богородиці, а Олексія Шереметьєва - орденом на честь 1020-річчя Хрещення Русі.Портал міста Радомишль


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
  • Ksu
    Очень хороший сюжет! Огромное Спасибо Людям которые занимаются восстановлением исторических объектов! И создают новые!
  • лутше памятники архитектури надо востанавливать, чем например улици в честь политиком , памятники , а сюжет про памятник Єлисею Плетенецькому отличний и музей ваш увидел
  • За мецената, Анатолию Ивановичу Респект и уважуха Молодец Очень хороший репортаж ож мурашки по коже