radomyshl.com Радомышль
 
04 грудня 2014
-

В АКТОВОМУ ЗАЛІ ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНОГО ІНТЕРНАТУ ВІДБУЛИСЬ УРОЧИСТОСТІ ДО ДНЯ ІНВАЛІДІВ

В АКТОВОМУ ЗАЛІ РАДОМИШЛЬСЬКОГО ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНОГО ІНТЕРНАТУ ВІДБУЛИСЬ УРОЧИСТОСТІ ДО ДНЯ ІНВАЛІДІВ

3 грудня в усьому світі відзначається День інвалідів. Цей день – не свято, а скоріше нагода привернути увагу здорової частини суспільства до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями – невеликі пенсії, дорогі ліки, труднощі з працевлаштуванням, навчанням, потреба у догляді і допомозі із самообслуговування, вирішенні навіть найпростіших життєвих потреб. Сьогодні в Україні близько 3 млн. громадян з особливими потребами. Необхідно зробити все можливе, аби назавжди зруйнувати бар’єри, які заважають таким людям відчувати себе вільно і комфортно, брати активну участь в усіх сферах громадського життя, всебічно включатися в розвиток суспільства.

Сьогодні, керівництво району та міста відвідали Радомишльський психоневрологічний інтернат, щоб в цей особливий день висловити свою повагу до працівників та підопічних “особливого” закладу.

Нагадаємо, що основним завданням інтернату є забезпечення належних умов проживання психічно хворих громадян, які потребують стороннього догляду і допомоги. Мешканці інтернату забезпечуються відповідно до встановлених норм:

– житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, м’яким і твердим інвентарем та столовим посудом; раціональним чотирьохразовим харчуванням, у тому числі й дієтичним, з урахуванням віку і стану здоров’я осіб, що проживають в інтернаті, в межах натуральних норм харчування (проміжки часу між прийманням їжі не повинні бути більше ніж чотири години, останнє приймання їжі організовується за дві години до сну) цілодобовим медичним обслуговуванням, консультативною допомогою, стаціонарним лікуванням на базі закріплених лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я; слуховими апаратами, окулярами, протезно-ортопедичними виробами, зубним протезуванням, спеціальними засобами пересування (крім моторизованих), медикаментами та життєво необхідними ліками, відповідно до медичного висновку;

– комунально-побутовим обслуговуванням (опалення, освітлення, радіофікація, тепло-, водопостачання тощо);організацією працетерапії, культурно-масової та оздоровчо-спортивної роботи з урахуванням стану здоров’я і віку тих, хто проживає в інтернаті; умовами, що сприяють адаптації психічно хворих громадян у новому середовищі.

В актовому залі інтернату відбулась урочиста зустріч на якій були присутні: директор закладу Довжик Н.Г., голова адміністрації П.М. Сергієнко, голова районної ради Міхненко В.В., міський голова Ткачук О.М., заступник начальника з питань соціального обслуговування населення -Мельниченко Т.І.

Неля Григорівна Довжик звернулась до присутніх з душевною промовою, в якій розповіла і про всіх 200 підопічних, і про більш ніж 100 працівників закладу, і 3 лікарів, і про 50 молодших медичних сестер які вже 3 роки є родиною самої Нелі Григорівни. Підкреслила директор і те, що в установі працюють більше 10 чоловіків, адже без чоловічої сили та допомоги такий великий жіночий колектив не впорається. Цьогоріч директор закладу задоволена оновленням стада свійської худоби , великим об’ємом моркви та столового буряку, заготовленого сіна, консервації які за допомогою власних сил були вирощені та оброблені для інтернату. Перспективою для роботи закладу очільник установи бачить приведення до роботи котла на альтернативному виді палива та встановлення бойлерів для теплозабезпечення.

Керівництво району та міста висловили слова глибокої вдячності працівникам, які незважаючи на складну та відповідальну роботу, відносяться до всіх з почуттям піклування та неймовірної турботи. Голова адміністрації побажав всім присутнім міцного здоров’я та нагородив трудовий колектив Подякою від адміністрації за сумлінну роботу, голова районної ради — побажав внутрішньої гармонії, голова міської ради – подякував за плідну співпрацю, особливо у прибиранні міських громадських територій.

Але головним залишається те , що про людей з обмеженими можливостями пам’ятають, хвилюються, адже їм на долю й так випало складне випробування.

Продовжилась офіційна зустріч солодкими подарунками для підопічних від дирекції закладу, соком від керівництва району та цукерками від міської ради.

Радомишльська РДА


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.