radomyshl.com Радомышль
 
16 лютого 2015
-

Прокуратурою району проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів за підсумками 2014 року

Прокуратурою району проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів за підсумками 2014 року

5 лютого 2015 року прокурором Радомишльського району старшим радником юстиції Мякішевим В.Л. було проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів Радомишльського району.

Для обговорення криміногенної ситуації в районі за 2014 рік, динаміки та структури окремих злочинних проявів їх тенденцій до поширення, причин та умов, що цьому сприяли зібрались начальник управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Житомирської області, начальник Радомишльського РВ УМВС України в Житомирській області, його заступники.

Обговоривши стан запобігання злочинності та корупції в Радомишльському районі, координаційна нарада відзначила, що внаслідок вжитих правоохоронними органами організаційних і практичних заходів у цілому у криміногенній ситуації у районі закріплено позитивні тенденції.

Аналіз стану запобігання та протидії злочинності за 2014 рік вказує на такі тенденції.

Упродовж 2014 року в Радомишльському районі зареєстровано 726 кримінальних правопорушень (-7,4%).

Питома вага особливо тяжких і тяжких злочинів становить майже половину від вчинених – 131 (43%). При цьому незважаючи на суттєве зменшення тяжких злочинів у порівнянні з минулим роком (-14,2%), збільшилася кількість вчинених особливо тяжких злочинів (10 проти 7 у 2013 році).

Незважаючи на те, що знизилася питома вага вбивств (0 проти 1), тяжких тілесних ушкоджень (4 проти 5), частка кримінальних правопорушень проти життя і здоров’я особи залишається високою (14,4%) – по області 12,3%. Разом з тим, суттєво зросла кількість тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого – з 1 до 3.

Негативна динаміка спостерігається у сфері вчинення злочинів проти статевої свободи та недоторканості (1 проти 0).

Так, у структурі злочинності домінують злочини проти власності – 56,7%.

На рівні минулого року залишається рівень вчинених грабежів (8) та розбоїв (3).

Разом з тим, на 11, 3% зменшився рівень вчинених крадіжок, на 60% зменшився рівень квартирних крадіжок (2 проти 5). На 24% зменшився рівень вчинених шахрайств (19 проти 25). Водночас, у 2014 році вчинено 2 вимагання (2013 - 0).

Високий рівень злочинів проти власності пов'язаний із великою кількістю дачних будинків на території району, які не знаходяться під постійним наглядом власників, тому більшість крадіжок вчиняються саме з них. Вказане питання неодноразово виносилось на координаційні наради керівників правоохоронних органів району (30.01.2014р., 18.07.2014). Причинами значної кількості корисливих злочинів слід також зазначити низький матеріальний і духовний рівень життя переважної частини населення; віктимна поведінка жертв корисливих злочинів, негативне побутове оточення, пияцтво, наявність попередніх судимостей.

На 25% зросла кількість злочинів проти громадської безпеки (5 проти 4). Усі вчинені злочини – передбачені ст. 263 КК України. Спостерігається ріст злочинів проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян (26 проти 20).

Натомість суттєво зменшилась кількість вчинених злочинів у сфері безпеки руху та експлуатації транспорту, проти громадського порядку та моральності. Дещо активізовано діяльність правоохоронних органів району з виявлення злочинів у сфері службової діяльності.

Не відповідає рівню поширеності результативність виявлення злочинів у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин. У поточному році таких кримінальних правопорушень виявлено менше ніж торік: 13 проти 17 (-23,5%). З них: незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів: 3 проти 4 (-25%); незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту: 6 проти 11.

У порівнянні з 2013 роком на 64,3% зменшилась кількість злочинів, вчинених неповнолітніми (з урахуванням минулих років 7 проти 14). Завдяки профілактичній роботі правоохоронних органів району вдалося зменшити кількість злочинів, вчинених у стані алкогольного сп’яніння (13 проти 29).

Особами, які раніше вчиняли злочини, скоєно 48 кримінальних правопорушень, що на 18,6% менше, ніж у минулому році (59). Водночас спостерігається ріст рецидивної злочинності осіб, які перебувають на обліку у КВІ.

Координаційна нарада відзначила окремі недоліки в роботі прокуратури району та міліції. Було обговорено план усунення таких прорахунків правоохоронних органів. Координаційною нарадою розроблено комплекс спільних невідкладних заходів для посилення роботи правоохоронних органів на окремих ділянках щодо протидії злочинності та корупції в Радомишльському районі.

Прокурор прокуратури Радомишльського району М.В. Швець


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.