radomyshl.com Радомышль
 
27 лютого 2015
-

Діяльність правоохоронних органів району спрямована на боротьбу з незаконним обігом наркотичних засобів

Діяльність правоохоронних органів району спрямована на боротьбу з незаконним обігом наркотичних засобів

СТОП наркотик! Діяльність правоохоронних органів Радомишльського району у сфері запобігання злочинам, пов’язаних із обігом наркотичних речовин.

Негативні явища, що породжуються вживанням наркотиків, несуть у собі велику небезпеку для людства. Наркоманія супроводжує різні форми злочинності, тому що, по-перше, з метою отримання наркотиків наркозалежні вчиняють тяжкі й особливо тяжкі корисливі і корисливо-насильницькі злочини. Взаємозв'язок наркоманії і злочинності виявляється також у вчиненні протиправних дій, пов'язаних із незаконними операціями з наркотиками (їх виготовлення, зберігання, збут, придбання).

У зв’язку з цим, зусилля правоохоронних органів району спрямовані на боротьбу зі злочинами у сфері незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин. У минулому році розкрито та направлено до суду 13 кримінальних проваджень указаної категорії. 3 таких злочини правоохоронцями району вже виявлено і в поточному році, 1 з них - за фактом незаконного виготовлення, зберігання, перевезення з метою збуту та збут наркотичного засобу. Так, 14 лютого 2015 року розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом збуту мешканцем м. Радомишль особливо небезпечного наркотичного засобу – марихуани. Відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань та особі повідомлено про підозру. Попередня кваліфікація злочину – ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України.

У ході розслідування даного кримінального провадження правоохоронцями також було викрито особу, яка займалась організацією місця для незаконного вживання наркотичних засобів. Таке діяння містить у собі склад злочину, передбаченого ч.1 ст. 317 КК України. Наразі обом підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, досудове слідство триває.

Незважаючи на це, діяльність правоохоронних органів району на даному напрямку та результативність виявлення злочинів у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин не відповідає рівню їх поширеності. Наприклад, у минулому році таких кримінальних правопорушень виявлено на 23,5% менше, ніж у 2013 році.

Питання виявлення та розкриття злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин було предметом обговорення на координаційній нараді керівників правоохоронних органів району, яка 05.02.2015 проводилась у прокуратурі Радомишльського району. За результатами обговорення нарадою схвалено ряд заходів, щодо посилення протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

Слід зазначити, що боротьба з цим негативним явищем є ефективною лише в разі, скоординованих дій правоохоронних органів району, органів влади, місцевого самоврядування та високого рівня правосвідомості самих громадян.

Прокурор Радомишльського району старший радник юстиції В.Л.Мякішев


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.