radomyshl.com Радомышль
 
05 березня 2015
-

Прокуратурою проведено перевірки додержання вимог законодавства у діяльності спеціальних установ Радомишльського РВ УМВС

Прокуратурою проведено перевірки додержання вимог законодавства у діяльності спеціальних установ Радомишльського РВ УМВС

Одним із найважливіших прав кожної людини, закріплених у Конституції нашої держави, є право на свободу та особисту недоторканність. Позбавити цього права людину можливо лише на підставах та в порядку, чітко визначених законом. Разом з тим, затриманим та ув’язненим повинні гарантуватись низка прав, зокрема на забезпечення їх необхідними житлово-побутовими умовами, харчуванням та медичним обслуговуванням; на отримання правової допомоги та гарантій проти запобігання тортур і жорстокому поводженню з ними.

З метою гарантування дотримання вимог ст.29 Конституції України та норм Європейської Конвенції про захист прав та основних свобод людини, минулого тижня прокуратурою Радомишльського району за участю працівників прокуратури Житомирської області проведено комплексну перевірку додержання вимог законодавства у діяльності ізолятора тимчасового тримання Радомишльського РВ УМВС України в Житомирській області (далі - ІТТ), у тому числі щодо законності підстав затримання та поміщення до даної установи громадян, а також додержання конституційних прав та житлово-побутових умов ув’язнених. До участі у проведені перевірок залучено фахівців у галузі санітарно-епідеміологічного та пожежного нагляду.

Під час перевірки особливу увагу звернуто на законність поміщення взятих під варту осіб, додержання як строків їх тримання в ІТТ, так і вимог режиму між різними категоріями ув’язнених, їх харчування, матеріально-побутове та медико-санітарне забезпечення тощо.

Порушення прав осіб, взятих під варту, тримання їх без належного матеріально-побутового та медичного забезпечення, невідповідність санітарного стану встановленим вимогам, створює умови для приниження гідності утриманих, що суперечить положенням Європейської Конвенції про захист прав та основних свобод людини, що набули чинності в України з вересня 1997 року. А тому, з метою усунення виявлених порушень законів в діяльності ізолятора тимчасового тримання прокуратурою району направлено доручення на адресу начальника Радомишльського РВ УМВС України в Житомирській області про усунення виявлених порушень.

Результати перевірки обговорені на оперативній нараді при прокуророві району за участю керівництва Радомишльського РВ УМВС.

Старший прокурор прокуратури Радомишльського району юрист 1 класу С.В.Ревелюк


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.