radomyshl.com Радомышль
 
26 грудня 2009
-

Новорічна ялинка в центрі Києва - радіоактивна

Новорічна ялинка в центрі Києва - радіоактивна Новорічна ялинка в центрі Києва - радіоактивна
Головна новорічна ялинка України, яку 19 грудня запалили на Майдані Незалежності, випромінює радіацію, пише у своєму сьогоднішньому номері газета Сегодня.
Кореспондент газети озброївся дозиметром і виміряв радіоактивність новорічних символів.
За даними МНС, звичайний радіаційний фон у Києві становить 12 мікрорентген на годину, прилад показав 30 - тобто більш ніж у 2 рази більше і на межі допустимої норми!
Нагадаємо, щоб змонтувати головну ялинку країни, знадобилося 450 дерев! Ялинки традиційно везли з Радомишльського лісництва Житомирської області.
«Ніякої радіації там бути не може», - говорить заступник мера Віталій Журавський. Екологи також вважають, що панікувати не варто.
«Найімовірніше, ялинка фонить через освітлювальних приладів і пластмаси. Ці речовини зазвичай підвищують радіаційний фон, але він не є небезпечним », - сказав інспектор державної екоінспекції Мар'ян Якубовський. За його словами, припустима норма для людини - 30 мкр / год.
«Якщо довго перебувати поблизу предмета, випромінювання якого перевищує норму, це може спричинити онкозахворюваннями», - пояснив Якубовський. Біля ялинок, які ростуть поруч з мерією, прилад показав всього 12 мікрорентген. На пару відміток більше було у дерев, що ростуть у парку напроти Кабміну.

РИНКИ.

Потім журналісти вирушили на ялинкові базари. «З якою метою виміри?» - Не зрозумів спочатку продавець на площі Космонавтів. Але потім заспокоївся. «Міряють, міряйте. Ялинки чисті, з Рівненської області, є всі документи ». І ялинки, і сосни показали 18 мкр, що перевищує звичайний фон, але в межах норми. На вулиці Сирецькій прилад показав 15 мкр, на ринку біля метро «Оболонь» - 13-14 мкр, біля Севастопольської площі - 13. Як розповів нам продавець ялинок, всі ялинкові ринки з назвами і обгородженій територією продають чистий товар. «Нас дуже жорстко контролюють. Товар перевіряють і тільки потім дають дозвіл на торгівлю », - сказав торговець Костянтин.

НЕЛЕГАЛИ.

У районі Кардачах нам навідріз відмовилися показувати документи на деревця. «Звідки треба ялинки», - грубо заявив продавець, але виміряти дозволив. Його ялинки теж не фонілі - 12-15 мкр. За словами керівника еколого-культурного центру Володимира Борейко, близько третини всіх ялин у Києві - від браконьєрів. Чи є радіоактивні, еколог не знає - ще не перевіряли.

ДОЗИМЕТР.

Торговці радять вибирати деревця без жовтизни, мовляв, тоді більша ймовірність, що ялинка не радіоактивний. Проте пан Борейко упевнений, що зовнішні ознаки радіації побачити неможливо: «Вихід - ходити з дозиметром». Ціни на них - понад 600 грн.

ЗАРОБІТОК БРАКОНЬЄРА.

Ялинкове браконьєрство приносить непогані прибутки. На одній вантажівці можна привезти до сотні деревець і кожне потім продати за 100 гривень. Якщо врахувати, що на «хороших місцях» часом буває черга, то 10 тис. грн. можна заробити менш ніж за тиждень. Еколог Володимир Борейко каже, що їх рейди показали: торговці нелегальних ялинок друкують документи на ксероксі або взагалі їх не роблять.


Нагадаємо, що 19 грудня на Майдані Незалежності в присутності Президента України Віктора Ющенка засвітилися вогні на головній новорічній ялинці України. Закінчилися урочистості на Майдані Нележності святковим феєрверком.

Джерело: Журнал Житомира

Портал міста Радомишль


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.