radomyshl.com Радомышль
 
29 липня 2015
-

НА РАДОМИШЛЬЩИНІ ПРОДОВЖУЮТЬ ЗАВДАВАТИ ШКОДУ ДОВКІЛЛЮ ТА ЗБИТКИ СЕЛЯНАМ

НА РАДОМИШЛЬЩИНІ ПРОДОВЖУЮТЬ ЗАВДАВАТИ ШКОДУ ДОВКІЛЛЮ ТА ЗБИТКИ СЕЛЯНАМ 

До громадської приймальні депутата районної ради Володимира Капранчука Звернулися мешканці села Котівка. Вони розповідають про свій біль, збитки , тривогу за власне здоров’я. У пасічника Володимира Кухаренка ще зранку 19 липня у садку вирувало життя. Бджоли знаними тільки їм маршрутами курсували до медоносіїв за село, поверталися знову і знову…Але вже на вечір біля 17 вуликів комахи лежали купами мертві. У селі понад десяток пасічників мають вулики. У всіх така сама біда.

Кажуть селяни, що місцеві орендарі оприскували того дня посіви, які розташовані поруч з селянськими садибами та обійстями, нікого не повідомивши. Розповідають, що по селу, де бігають босі діти, рухалися величезна спецмашина, з неї на дорогу біля селянських дворів лилася струменем якась рідина.

Місцеве начальство, що у наймах в орендарів і розмовляти на цю тему з пасічниками - своїми сусідами не хоче, ховається. Пасічники кинулися до столиці. Повезли мертвих бджіл у державний інститут з лабораторної діагностики ветеринарно - санітарної експертизи. Заплатили майже 300 грн. зі своєї кишені за проведення експертизи. Утім не впевнені, що причину загибелі бджіл встановлять. Адже у лабораторії їх просили назвати марку хімікатів, якими обробляли. В іншому разі доведеться застосовувати сотні тестів. А як про цей хімікат здобути інформацію. Над ними насміхається « бігайте, нічого ви не встановите і не докажете». Верх людського цинізму, відчуття безкарності і даху від грошовитих хазяїв. Сам у селі живе, дихає цим повітрям, п’є воду з криниці у яку вже, вочевидь, мігрували хімічні речовини, а таке несе. Служить тому, хто платить. Як тут не згадати слова В.Симоненка: « за пару постолів і шкварку на обід».

Потерпілі власники пасік були у районній прокуратурі. Щоправда там зреагували і у той же день на місце події прибули працівники місцевого райвідділку міліції. Словом частина сільської громади не мовчить, шукає правди і винуватців екологічної трагедії. Інші селяни поки-що байдужі, але від зневіри до влади, її служб.

У села прийшла біда. І не сьогодні. Майже 10 років тому пасічники Київщини зверталися до тодішнього президента В.Ющенка:

« потерпає бджільництво, яке повністю залежить від стану довкілля. Адже смертельні для бджоли хімічні речовини попадають на медодої

Неконтрольоване, часто безпідставне застосовування аграріями екологічно небезпечних засобів захисту рослин майже на всіх видах сільськогосподарських рослин, ігнорування власниками земель вимог законів України щодо захисту бджіл приводять до масового отруєння бджіл у всіх областях України.

Однак величезні матеріальні та моральні втрати пасічників не йдуть ні в які порівняння з тими втратами, яких зазнає економіка всієї держави. Посівні площі кукурудзи, сої, які некваліфіковано обробляється хімікатами, в т.ч. давно знятими з виробництва і забороненими в Європі. Від цього гинуть цілі пасіки. Бджолині сім'ї, які були отруєні навесні, під час цвітіння ріпаку, вже не можуть повноцінно працювати на запиленні тих культур, які цвітуть пізніше. Внаслідок цього різко падає врожайність багатьох сільськогосподарських культур, тому справжні збитки від недобору врожаю сягають мільярдів гривень.

Та жодними гривнями не можна виміряти ті збитки, яких зазнає народ України внаслідок масового отруєння води, повітря та ґрунту!

Не забувайте, що є ще і наші і ваші діти, онуки, не забувайте, що дихають вони одним повітрям і кислотні дощі не вибирають на кого падати. Майбутня екологічна катастрофа не промине нікого! Ще є невеликі шанси спинити її, тож давайте скористаємося цими шансами і для початку хоча б зменшимо брудний смердючий потік, який кожного літа проливається на нашу землю!»

Так у своєму зверненні апелювали пасічники до найвищого посадовця у державі. Утім нічого не змінилося за ці роки, а настав ще більший неконтрольований розгул крупних орендарів земельних паїв, які діють відкрито. Дрібні орендарі, якщо і наважаться шкодити то нишком, побоюються.

На тлі загибелі бджіл у селі Кичкирях, садів у селі Глиниця, розладу здоров’я у селян села Забілоччя, з упевненістю можна стверджувати що у Радомишльському районі склалася некерована ситуація. Отруту розпилюють, як з землі так і з неба. Громадськість сіл усвідомлює її небезпеку, стривожена та незадоволена таким станом справ. Особливо кволими діями місцевої влади по відношенню до декількох осіб, що «господарюють» таким чином.

Про це свідчить масова протестна акція селян у селі Леніно 14 липня. Люди протестують проти бездіяльності підпорядкованих керівництву області та району всіх державних структур , (екологічних, фітосанітарних, СЕС, та ін.), сільських голів, їх спільного потурання порушникам. Вимагають рішучих і невідкладних дій від сільської представницької і державної виконавчої в області та районі в наведенні законного порядку припинення загибелі тваринного світу, розладів здоров’я людей, запобігання руйнації довкілля.

Вкотре нагадують посадовцям про їх обов’язки перед народом України.

Джерело: radomyshl-info


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.