radomyshl.com Радомышль
 
05 вересня 2015
-

У ЧЕТВЕР ЖИТЕЛІ РАДОМИШЛЬЩИНИ ПОТЕРПАЛИ ВІД ЇДКОГО ДИМУ

У ЧЕТВЕР ЖИТЕЛІ РАДОМИШЛЬЩИНИ ПОТЕРПАЛИ ВІД ЇДКОГО ДИМУ

 Ось вже кілька днів підряд Житомирська область, в тому числі і Радомишль потерпає від страшної задимленості.

У четвер, 3 вересня задимленість досягла неймовірних маштабів, дим огорнув все місто та округ. Причина - масові пожежі, які через рекордну спеку спалахнули по всій області. Незважаючи на ранковий дощ, задимленість в м. Житомир та Житомирській області - не спадає. Державною екологічною інспекцією у Житомирській області організовано рейдові групи які цілодобово чергують, проводять роз’яснювальні роботи серед населення в пожежонебезпечний період та при виявленні невеликих осередків пожеж ліквідують їх власними силами.

«Ситуація складна, ми всі бачимо і на даний час ми фіксуємо 874 пожежі в екосистемах. Це майже в 5 разів більше в порівнянні з минулим роком. А саме: 210 пожеж в лісах, 42 - торфу, 4 - сільгоспугіддя, 666 - на окремих ділянках територій. Надзвичайно складною була остання доба, ми зафіксували 40 пожеж, 31 з них - пожежі в екосистемах», - зазначив заступник начальника Управління з реагування на надзвичайні ситуації Олег Держанівський.

«Горить все. І якщо зараз все місцеве населення не стане на захист своїх угідь, помешкань, то силами ДСНС і лісової охорони ми ситуації, на жаль, не втримаємо», - пояснив начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Курінський.

2 вересня о 14:05 до пункту зв’язку 16ДПРЧ (м. Радомишль) надійшло повідомлення від мешканців села Клен, про допомогу. На село з великою швидкістю наближається вогонь від спалювання сухої рослинності (очерет, сухе листя, трава, стерня). 0 15:16 черговий караул № 3, 16 державної пожежно - рятувальної частини, вже був на місці події. Для забезпечення пожежної безпеки караул за командою КГП начальника частини Сахара С.С., який поставив бойову задачу, розбивши особовий склад на робочі ділянки, не допустивши наближення вогню в житловий масив села, гасити його підручними засобами. З стихією також боролися шляхом переоруванням 4 сільськогосподарські трактори, які перешкоджали проходження вогню до села. Спільними діями вдалося приборкати вогняну стихію о 3 годині ночі 3 вересня.

Також 2 вересня о 15:34 до пункту зв’язку частини надійшов телефонний дзвінок від Жданової О. П., яка повідомила, що в неї горить сарай. Так як основний черговий караул був на виїзді, на пожежу виїхав караул № 1, який прибув на підсилення, на чолі з заступником начальника частини капітаном служби цивільного захисту Рибачком Олександром Миколайовичем. О 15:44 караул вже був на місці події. По прибуттю інформація підтвердилася, горів дерев’яний сарай, вогонь перекидався на житловий будинок, який знаходився від сарая на відстані 3- х метрів. О 15:50 на місце події прибув начальник Радомишльського районного сектору підполковник служби цивільного захисту Самійлик Л.Д. та взяв керування гасіння пожежі на себе. О 16:28 пожежу було локалізовано та о 17:50 повністю ліквідовано. Врятовано дерев’яний житловий будинок розміром 7 м. на 9 м. та сусідній сарай цегляний 4 м. на 8 м. Причина пожежі – коротке замикання електропроводки.

Школи та дитячі садки області отримали листи з рекомендацією не відчиняти вікон під час занять та двічі на день проводити вологе прибирання. По можливості меньше бувати на вулиці, пити більше води та не відчиняти вікна в будинках.

У зв’язку з підвищеною пожежною небезпекою, рятувальники закликають жителів Житомирської області не використовувати відкритий вогонь на вулиці, не кидати на землю недопалки цигарок та сірників. У випадку необхідності розведення вогню в побуті, слідкувати за розвитком подій і не допускати неконтрольованого розповсюдження вогню. Завжди мати поруч напоготові засоби пожежогасіння.


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.