radomyshl.com Радомышль
 
21 жовтня 2015
-

ДО УВАГИ ПІДПРИЄМЦІВ РАДОМИШЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

ДО УВАГИ ПІДПРИЄМЦІВ РАДОМИШЛЬСЬКОГО РАЙОНУ 

Переселенці з АТО можуть отримати податкову знижку за тимчасовим місцем проживання

Радомишльське відділення Малинської ОДПІ інформує, що у разі переміщенням з району проведення АТО обов'язково потрібно подати до контролюючого органу за місцем тимчасової реєстрації відомості про зміну даних протягом місяця з дня виникнення таких змін (шляхом подання заяви за формою № 5ДР).

Щодо права на податкову знижку за місцем тимчасового проживання, то у разі наявності:

- повного пакету документів відповідно до п. 176.1 ПКУ;

- відповідної довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з району проведення АТО,

суми коштів, сплачені платником податку на користь вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти для компенсації вартості навчання такого платника податку, можуть прийматися у розрахунок податкової знижки такого платника податку за звітний рік до відповідного контролюючого органу ДФС за адресою тимчасової реєстрації.

Легалізація заробітної плати залишається актуальним питанням

У нинішніх кризових умовах актуальною темою є боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах», реалізація гарантій оплати праці та організація заходів по недопущенню виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати, повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

В умовах дефіциту вільних вакансій, працівники, з метою працевлаштування, досить часто погоджуються на будь-які запропоновані роботодавцем умови. У такому випадку працівники, працевлаштовані нелегально, у виникненні будь-яких проблем стають повністю безправними перед роботодавцем, бо по відношенню до працівника не діють передбачені трудовим законодавством державні гарантії. Найбільш поширеними порушеннями вимог трудового законодавства, що допускається роботодавцями, є ненормований робочий день, відсутність вихідних днів, відсутність оплати «лікарняного» та відпустки, відсутність оплати роботи в надурочний час, у святкові неробочі дні, залежність розміру заробітної плати виключно від роботодавця, відсутність записів у трудовій книжці і несплата внесків до Пенсійного фонду. Працівники, які не захищені від незаконного звільнення, не мають гарантованого права на безпечні та здорові умови праці. Погоджуючись на такі умови, наймані працівники не завжди розуміють, що позбавляють себе конституційного захисту сьогодні й можливості отримання гідної пенсії у майбутньому.

Усвідомлюючи важливість цієї проблеми, більшість роботодавців працюють у законодавчому полі. Але є й такі, які, намагаючись отримати якомога більший прибуток, ухиляються від сплати податків, використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин та пропонують зарплату в «конвертах».

Шановні наймані працівники, пам’ятайте, що підприємець зобов’язанний зареєструвати трудовий договір, лише в такому випадку період роботи по трудовому договору заноситься до трудової книжки, засвідчується печаткою центру зайнятості та відповідно зараховується до трудового та страхового стажу. Заробітна плата повинна бути встановлена в розмірі не менше мінімальної.

Суб'єктам підприємницької діяльності теж слід пам'ятати: використання нелегальної робочої сили, неоформлення трудових відносин або несвоєчасна реєстрація трудових відносин з найманим працівником - це порушення трудового законодавства, яке передбачає адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність.

Підприємці – фізичні особи на загальній системі оподаткування подають звіт з ЄСВ раз в рік

Радомишльське відділення Малинської ОДПІ наголошує, що фізичні особи - підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, формують і подають до фіскальних органів звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом.

Це передбачено пунктом 2 розділу ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну України від 14.04.2015 № 435.

Звітним періодом є календарний рік. Звіт подається за формою згідно з табл. 1 додатка 5 (п.10 розділу ІV Порядку №435).

Базою нарахування єдиного внеску для платників податків на загальній системі оподаткування (крім фізичних осіб-підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування) є сума доходу (прибутку), отриманого від діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, в якому отримано дохід (прибуток).

Відповідно до частини 11 ст.8 Закону України від 08.07.2010 р. №2464- VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок для фізичних осіб – підприємців, що застосовують загальну систему оподаткування, встановлюється у розмірі 34,7 % бази нарахування єдиного внеску.

Пунктом 12 розділу ІІ Порядку №435 передбачено, що фізичні особи - підприємці зобов’язані подавати звіт незалежно від ведення підприємницької діяльності оскільки додаток 5 до Порядку містить відомості, що накопичуються в базах даних персоніфікованого обліку та за якими обчислюється страховий стаж.

За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску, подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, іншої звітності та відомостей, передбачених Законом про ЄСВ, платники єдиного внеску, зокрема фізичні особи - підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, несуть фінансову та адміністративну відповідальність згідно зі ст.25 Закону про ЄСВ та ст..165 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.84 р.№ 8073-Х.

Наслідки використання коштів спецрахунка не за призначенням

Сільгосппідприємства-спецрежимники мають основний і додатковий електронні ПДВ-рахунки. Основний електронний рахунок призначається для проведення розрахунків з бюджетом. Додатковий електронний рахунок призначений для перерахування коштів на спеціальні рахунки с/г підприємств.

Кошти, перераховані платником податку зі спеціального рахунку на основний або додатковий електронний рахунок з метою збільшення реєстраційної суми, вважаються такими, що використані не на виробничі цілі, тобто використані не за цільовим призначенням. Тому такі кошти підлягають стягненню до бюджету із застосуванням відповідних штрафних санкцій.

Як матері двох дітей отримати податкову соціальну пільгу?

Будь – який громадянин (платник податку) має право застосування податкової соціальної пільги, тобто на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму такої пільги у розмірі, що дорівнює 609 грн. на місяць (на 2015 рік) на кожну дитину віком до 18 років.

Податкова соціальна пільга застосовується до доходу у вигляді заробітної плати, якщо його розмір не перевищує 1710 грн. на місяць (на 2015 рік).

При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків, за умови, що на утриманні є двоє дітей, не повинен перевищувати 3420 грн. на місяць (1710 грн. x 2 дітей).

Пільга починає застосовуватися з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та копіями свідоцтв про народження дітей.

Податковим кодексом України не передбачено щорічне подання заяви про застосування податкової соціальної пільги.

При цьому, якщо у платника податків виникає право на застосування податкової соціальної пільги з інших підстав ніж тих, які були зазначені у попередній заяві, то такий платник повинен надати нову заяву з відповідними підтверджуючими документами.

Сектор комунікацій Радомишльського відділення Малинської ОДПІ


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.