radomyshl.com Радомышль
 
23 грудня 2015
-

ЗБЕРЕЖЕМО ЛІС РАЗОМ

ЗБЕРЕЖЕМО ЛІС РАЗОМ

Незабаром вся країна буде зустрічати одне з найулюбленіших свят - Новий рік. На це свято ми чекаємо з нетерпінням та натхненням, з надією на краще та світле майбутнє. Кожна родина в ці святкові дні хоче мати в своїй оселі головний атрибут новорічних свят – новорічну ялинку, щоб прикрасити своє житло, принести радість дітям, онукам , додати урочистості святу й відчути подих і єднання з природою.

Хвойні насадження району легко можуть задовольнити потреби населення у ялинках. Адже в двох лісогосподарських підприємствах району в грудні місяці продовжуються планові рубки – освітлення, прочищення та проріджування при яких можна заготовити новорічні ялинки без збитків для лісових насаджень, також їх можна заготовляти згідно лісорубних квитків при розчистці трас ліній електропередач зв’язку, газопроводів та на спеціально вирощених плантаціях.

А тим, хто потайки збирається до лісу за ялинкою чи сосною варто знати, що за незаконно зрубане деревце обійдеться від 332,89 грн до 451,89 грн., або від 7 до 9 пляшок шампанського. Тож потрібно подумати, чи варто затьмарювати собі свято, чи купити на ялинкових майданчиках, яких в місті та районі буде облаштовано 7 шт., законно зрубану ялинку . Все це дасть нам змогу зберегти велику кількість дерев в наших лісах, яких з кожним роком все менше стає на Землі.

Хочу наголосити, що з метою охорони хвойних насаджень та попередження від самовільних рубок у передноворічний період будуть проводитись спільні рейди лісової охорони з працівниками поліції для перевірки законності, придбання та перевезення новорічних ялинок на автомобільних дорогах.

І на завершення декілька цікавих фактів для тих, хто ще не визначився з тим, яку ялинку купувати – штучну чи натуральну.

WWF – всесвітній фонд охорони дикої природи закликає населення купувати натуральні ялинки – вони більш екологічні. В цілому виробництво однієї штучної ялинки наносить більшу шкоду природі ніж вирубування справжньої.

За даним різних досліджень, з точки зору парникових газів знадобиться використовувати штучну ялинку на протязі 10-20 років, щоб вона стала менш шкідливою ніж натуральна.

Крім того до складу штучних ялинок нерідко входить хлорвініл – вид пластику , до назви якого часть добавляють слово «ядовитий». Цей матеріал виділяє шкідливі токсичні речовини при виробництві, а також знаходячись у вас вдома не робить повітря чистіше.

Ялинка - завжди займала особливе місце серед дерев. Її вважали деревом безсмертя, яке символізує життя. Це й недивно, адже вона вічнозелене дерево. Тому наші пращури думали, що ялина користується особливими привілеями у сонця, і воно дозволяє їй бути завжди зеленою. В давнину на ялинці можна було побачити розмальовану яєчну шкаралупу, яблука, горіхи, загорнуті в кольоровий папір, золоті нитки, намисто, фігурки з тіста і свічки. У наш час ялинки встановлюють на всіх великих площах.

Найвища ялинка в світі була поставлена в Мехіко на центральному проспекті в 2009 році, а в ОАЕ в 2010 році ялинку прикрасили кульками з чистого золота вартістю 12 мільйонів доларів. І взагалі, ялинки і прикраси настільки увійшли в моду, що знамениті дизайнери випускають цілі колекції новорічних іграшок.

І я думаю, що які би не сяяла різнокольорова штучна ялинка , справжню пахучу зелену ялинку на Новий рік не замінить нічого.

Лісівники ДП «Радомишльське ЛМГ» щиро вітають всіх громадян району з наступаючим - Новим Роком.

Інженер охорони лісу

ДП «Радомишльське ЛМГ»

Кошубинський І.М.


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.