В селі Макалевичі відкрили меморіальну дошку загиблому воїну у зоні АТО Босому О.Л.

В селі Макалевичі відкрили меморіальну дошку загиблому воїну у зоні АТО Босому О.Л.

За останні два роки додалося зірок на небі в пам’ять про полеглих на Донбасі у військовому протистоянні з російськими агресорами українських вояків. П’ять таких зірниць запалили торік наші земляки-радомишляни, котрі поклали свої життя на вівтар боротьби за свободу України, яку упродовж багатьох віків вели наші славні пращури, що мріяли про соборну й незалежну українську державу.

Перша сумна звістка прийшла до Макалевичів. 16 січня 2015-го під час артилерійського обстрілу біля Дебальцевого загинув Олександр Любомирович Босий, рядовий, вояк 44-ї окремої артилерійської бригади. Ворожий снаряд влучив у бліндаж, де Олександр перебував зі своїми бойовими побратимами.

До річниці з дня загибелі Олександра Босого у його рідних Макалевичах в центрі села біля братської могили полеглих у 1943-му воїнів-визволителів та нещодавно встановленої пам’ятної стели на честь загиблих у Другій світовій війні воїнів-односельців звитяжцеві сучасної визвольної війни було відкрито меморіальну дошку. В урочистій і водночас сумній церемонії, що проходила напередодні величного Дня Соборності України, взяли участь місцеві жителі, рідні та друзі загиблого бійця, громадськість, керівники району.

Учні місцевої школи тримали в руках запалені свічі пам’яті, трагічно і піднесено линув над селом Гімн України.

Право відкрити меморіальну дошку було надане заступнику голови районної ради В.Міхненку та депутату сільської ради В.Литвиненку.

Про життєвий і бойовий шлях Олександра Босого вели мову на мітингу його ведуча, директор сільського Будинку культури Л.Шевченко, сільський голова С.Павленко, В.Міхненко, заступник голови райдержадміністрації С.Ковальчук, голова районної ветеранської організації В.Жлуктенко, спеціаліст з охорони культурної спадщини райвідділу культури В.Науменко.

Промовці з болем відзначали, що захист України від ворога не минає без жертв. Наші мужні захисники, відстоюючи суверенітет та територіальну цілісність української держави, віддають свої життя за найсвятіше – за рідну землю, відтак лунали слова вдячності батькам воїнів за виховання справжніх патріотів своєї країни.

А сільський голова повідомив, що вулицю Леніна в Макалевичах вирішено перейменувати на вулицю Олександра Босого.

Освятив пам’ятні знаки священик о.Андрій Співак.

Наш Радомишль/Our Radomyshl