radomyshl.com Радомышль
 
02 серпня 2016
-

ПОБЛИЗУ СЕЛА МАКАЛЕВИЧІ ГОРІВ ЛІС

ПОБЛИЗУ СЕЛА МАКАЛЕВИЧІ ГОРІВ ЛІС

26 липня лісова охорона державного підприємства «Радомишльське лісомисливське господарство» отримала повідомлення, що в лісовому масиві Краснобірського лісництва поблизу села Макалевичі виявлено пожежу.

Про це повідомляє прес-служба Житомирського ОУЛМГ.

На місце пригоди одразу виїхало 10 осіб лісової охорони та ще троє - з лісопожежної станції, пожежний автомобіль, трактор, з ємністю для води і мотопомпою та трактор з плугом для оборювання.

Як виявилося згодом, місцевий житель Р., нехтуючи правилами пожежної безпеки, вирішив розпалити багаття у лісі. За кілька хвилин потому вогонь став неконтрольованим. І лише завдяки оперативному реагуванню працівників лісового господарства, вогонь не встиг розповсюдитися на велику площу. Фактично за 25 хвилин пожежу ліквідували. На площі 0,2 га вигоріла лісова підстилка та чагарники. Однак, і це невеличке загоряння, нанесло лісовому господарству збитки в розмірі 3739,4 грн.

Винуватець порушення свою вину визнав та змушений буде сплатити суму збитків та штраф в державну казну.

Лісівники вкотре застерігають, що причинами виникнення пожеж у лісі здебільшого є байдужість і безтурботне ставлення людини до природи: непогашені багаття, кинуті в суху траву недопалки, дитячі пустощі з вогнем.

Не варто забувати, що не слід запалювати багаття у хвойних молодняках, на ділянках ушкодженого лісу, у місцях із сухою травою, під кронами дерев. Це дозволено робити лише у спеціально відведених місцях.

Перед відходом з лісу вогнище повинно бути ретельно засипане землею або залите водою до повного припинення тління.


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.