radomyshl.com Радомышль
 
26 березня 2017
-

ОЛЕКСАНДР ПАПІРНИЙ: Міська рада грубо порушує права радомишлян на доступ до публічної інформації

ОЛЕКСАНДР ПАПІРНИЙ: Міська рада грубо порушує права радомишлян на доступ до публічної інформації 

Ще на початку мого депутатства я почав ініціювати зміни до регламенту міської ради та приведення його у відповідність до ЗУ “Про доступ до публічної інформації”. І коли на сесії я озвучив свою ініціативу в залі засідань, з усіх сторін зіштовхнувся з образами, несприйняттям та засудженням.

Вже влітку 2016 року я відправив депутатське звернення до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Житомирській області про те, що Радомишльська міська рада грубо порушує права радомишлян на доступ до публічної інформації. Відповідь мене приголомшила: в ході перевірки було виявлено десятки порушень Закону України “Про доступ до публічної інформації”, складено протокол про адміністративне правопорушення і передано справу до Радомишльського районного суду.

Відповідачем у цій справі був сам міський голова, який на жодне із засідань так і не з’явився. Хоч Олег Вікторович і ухилився від відповідальності, все ж судом було визнано грубі порушення законодавства України.

Із запуском нового сайту міської ради багато порушень було усунуто. Зокрема, тепер:

- є повна інформація про адресу, контакти, склад міської ради, інформація про комунальні підприємства;

- проекти рішень стали публікувати за 20 робочих днів;

- з’явилась інформація про графік засідань постійних комісій тощо.

Але це не все. Поки що міською радою оприлюднено лишень кілька розпоряджень міського голови, а ще дві-три сотні залишаються в таємниці. Засідання інших комісій міської ради з порядком денним також не оприлюднюються, що є прямим порушенням норми закону.

Враховуючи, що міський голова не визнає цих порушень, а юрист покриває злодіяння, це тягне за собою порушення низки інших законів, а також присяги, в якій пан Соболевський урочисто пообіцяв неухильно дотримуватися Конституції та Законів України. За це Олег Вікторович неодмінно відповідатиме перед громадою та чинним законодавством.

А вже зараз ми маємо результат мого звернення до різних інстанцій та відстоювання інтересів радомишлян. На останній сесії, яка відбулась 21 лютого, міському голові не вдалося продати колишнє приміщення районного суду через тиск активних радомишлян та широкий розголос. Адже дізнались ми про наміри міської ради за 20 днів до розгляду цього питання, а не за день до сесії, як це було раніше.

Олександр Папірний

депутат Радомишльської міської ради


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
  • Sv
    Молодець Сашко, так тримати!!!!!!!