radomyshl.com Радомышль
 
24 листопада 2010
-

Порушення в районній виборчій комісії

Порушення в районній виборчій комісіїВолодимир Капранчук - порушена норма закону районною виборчою комісією.
Саме виборчі комісії сьогодні стали головними вершителями долі виборів, каже голова Комітету виборців України Олександр Черненко, оскільки вони за новим законом про вибори місцевих органів влади одержали значні права.

«Хоча в загальній кількості комісій було формально дотримане рівне представництво влади і опозиції, провладні політичні сили в багатьох регіонах отримали перевагу у керівництві " - стверджується у звіті Комітету виборців України.

Чи відповідає сказане дійсності? Простий аналіз складу комісій публічно винесений на розгляд районної територіальної громади через газету «Зоря Полісся» наводить на роздуми. Перш за все: якими нормативними актами керувалася районна територіальна виборча комісія при призначенні керівництва у міських дільничних комісіях?

Звинуватити мене в упередженості немає шансів. Адже, сповідуючи позапартійність, не являюсь членом жодної політичної партії. То ж, маю повне право стверджувати, що у нашому місті на прикладі складу дільничних комісій відбулося все з точністю до навпаки. У місті сформовано і діє десять дільничних виборчих комісій. З тридцяти керівних посад у комісіях - вісімнадцять, (або шістдесят відсотків ), обіймають представники « Батьківщини» та Української соціал-демократичної партії (УДСП), які на нещодавніх президентських виборах йшли спільно єдиним блоком - БЮТ. Решта керівних посад (сорок відсотків) розподілена серед представників всього чотирьох партій:

- Комуністична партія України - 5 або 16, 6 %

- Партія регіонів - 4 або 13, 3 %

- Наша Україна - 2 або 6, 6 %

- Народна партія - 1 або 3, 3 %

Ще очевидніша різниця у призначенні голів виборчих дільниць. Тут вісім представників БЮТ, що становить вісімдесят відсотків від загальної кількості голів дільничних комісій посіли у керівні крісла та очолили комісії.

І лише по одній посаді голів міських дільничних комісій (або по десять відсотків) дісталося представникам Партії регіонів та Комуністичній партії.

Отже ми бачимо порушення вимоги Закону « Про вибори депутатів місцевих рад, сільських, селищних та міських голів» щодо призначення голови, заступника голови та секретаря виборчих комісій, яке відбулося не від різних суб’єктів подання – місцевих організацій політичних партій.

Головою районної виборчої комісії порушена норма закону у частині пункту 6 статті 23 «Порядку утворення дільничної виборчої комісії», яка передбачує, що «територіальні виборчі комісії одночасно з утворенням відповідної дільничної виборчої комісії призначають голову, заступника голови, секретаря такої дільничної виборчої комісії з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму за пропозиціями голови територіальної виборчої комісії, що утворює дільничну виборчу комісію відповідно до внесених подань».

Тобто, голова районної виборчої комісії не виконала норми закону, одноосібно не внесла пропозицій про призначення керівного складу дільничних комісій, виходячи з паритетного принципу розподілу посад серед всіх політичних суб’єктів виборчого процесу.

Натомість районна виборча комісія при затвердженні керівних посад міських дільничних комісій пішла шляхом жеребкування, яке не передбачене чинним законодавством. Жереб сліпий лише у тому разі коли ним не керують. Він приніс істотну перевагу у керівництві міськими дільничними комісіями одній політичній силі - представникам партій, що входять у БЮТ. Закон порушено. Залишилося чекати наслідків.

Надання кількісної переваги одній з політичних партій над іншою у призначенні на керівні посади у міських дільничних комісіях є небезпечним прецедентом. Не виключаю, що таке домінування може призвести до зловживання у виборчому процесі на користь окремих представників партій, які балатуються кандидатами у депутати до міської ради у багатомандадних та одномандатних виборчих округах, а також на посаду Радомишльського міського голови.

Поживемо- побачимо. Щоб у підсумках виборів не вийшло так, як говорить народна мудрість: «пішов по шерсть, а повернувся острижений».

Автор: Володимир Капранчук
Портал міста Радомишль


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
  • Хорошийttp:softobyt] сайт]!