radomyshl.com Радомышль
 
05 травня 2017
-

У районному Будинку культури відбулася презентація Книги Пам’яті України «Чорнобильська трагедія»

У районному Будинку культури відбулася презентація Книги Пам’яті України «Чорнобильська трагедія»

26 квітня 2017 року у районному Будинку культури відбулася презентація Книги Пам’яті України «Чорнобильська трагедія», присвячена Міжнародному Дню пам’яті Чорнобиля.

На презентацію були запрошені учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, жителі міста, учні загальноосвітніх навчальних закладів та Радомишльського професійного ліцею, представники установ, організацій району.

Про це повідомляє Радомишльська РДА.

Книга Пам’яті України «Чорнобильська трагедія» була видана у 2016 році за кошти, виділені з обласного бюджету. До Книги ввійшли імена і наших земляків, які ціною власного життя та здоров’я захистили українців від страшної біди.

У складі команди пожежників, яка виїхала в м. Прип’ять, щоб допомогти приборкати вогонь на Чорнобильській АЕС, було і 7 співробітників Радомишльської пожежної частини. У завдання бійців входило тушіння пожару на четвертому енергоблоці, в приміській зоні, проведення дезактивації та охорона порядку в місці.

2 травня 1986 року група водіїв із Радомишльського АПТ-11848 із 54 чоловік була направлена в м. Чорнобиль для ліквідації аварії на АЕС. Працювали цілодобово, возили асфальтобетон для виготовлення саркофага, щоб зупинити викиди токсичних речовин у повітря. На евакуацію жителів із зони відчуження були направлені 24 водії Райагропромтехніки, з Радомишльського РЕМу було задіяно 10 робітників, які обслуговували працюючі енергоблоки.

З райвідділу міліції 16 працівників забезпечували охорону громадського порядку та майна людей. 109 наших земляків були направлені через райвійськкомат, і вони у складі військових частин брали участь у ліквідації наслідків аварії. Всі промислові підприємства направляли своїх працівників для виконання будівельних робіт в населених пунктах зони відселення.

Радомишльська земля прийняла на свої території переселенців із зони відселення. Протягом 1989 – 1990 років відбулося переселення жителів Народицького та Попільнянських районів Житомирської області у села Потіївка, Облітки та Краснобірка.

Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців, її наслідки ще довго відчуватимуть на собі майбутні покоління.

З кожним роком все більше усвідомлюються справжні масштаби катастрофи, все більше людей, уражених радіацією, відходить у вічність. Майже три з половиною мільйони людей постраждали від катастрофи та її наслідків. 160 тисяч із 129 населених пунктів залишили рідні домівки і переїхали в інші місця. Внаслідок Чорнобильської катастрофи радіаційного забруднення зазнали 3,5 мільйона гектарів лісів України. На 157 тисячах гектарів заборонена будь-яка діяльність, у тому числі й полювання, риболовля та збирання грибів і ягід.

Життя триває… І ним ми зобов’язані тим людям, які собою закривали нас від страшної біди. Ми повинні пам’ятати і шанувати героїв, завдяки яким сьогодні живемо. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.