radomyshl.com Радомышль
 
01 грудня 2010
-

Історія пивзаводу Радомишль

Історія пивзаводу РадомишльІсторія пивзаводу Радомишль
Одне з провідних і найбільш старих пивоварних підприємств в Україну, Радомишльський пивзавод.
ПБК «Радомишль» має давню історію. У 1885 році місцеві негоціанти, відомі на Україну чеські пивовари-промисловці брати Гнат і Франк Альбрехти, оцінивши природні якості місцевої води, вирішили заснувати в Радомишлі на правому березі річки Микі власну пивоварню.

Брати почали з виробництва класичного чеського Pilsen, потім стали освоювати й інші популярні в Європі сорти - Віденське, Бок-Бірс, Мюнхенське. Завод розвивався стрімкими темпами, про Радомишльське пиво почали складати легенди, і незабаром чехи запустили у виробництво також і власні, оригінальні марки пива - "Українське", "Оксамитне", "Богданові шляхи", "Володимирське Особливе". У 1905 році пиво, вироблене Радомишльському «Пивоварний завод" Пільзен' "», активно експортувалося в Європу.

На початку ХХ століття шанувальники останнього сорту пива часто називали так сам завод. Продукція Радомишльських пивоварів користувалася успіхом і у киян, де був і фірмовий магазин заводу. А сортовий хміль для заводу вирощували чехи-колоністи, які оселилися в середині XIX століття в селах Радомишльського повіту.

Волинь, до складу якої входила більша територія сучасної Житомирської області, мала найбільшу кількість пивзаводів на Україну.

Однак після революції 1917 року, унаслідок націоналізації заводу, усі рецептури було загублено, а слава Радомишльського пива почала згасати. Націоналізоване підприємство незабаром занепало, і здавалося, що колишньої популярності йому не повернути вже ніколи.

Історія пивзаводу РадомишльПроте в 2001 році на комбінаті почалося нове життя - ПБК "Радомишль" увійшов до складу столичної Корпорації "Рідна Марка", ставши її основною виробничою базою. Протягом всього 3 років на заводі були побудовані відразу два унікальних технологічних комплексу. Перший, для виробництва соків, був обладнаний надсучасною технікою шведської компанії Теtra Pak. Другий - для виробництва оригінального пшеничного пива - був побудований "з нуля" відповідно до світових стандартів якості. У будівництві брали участь провідні європейські компанії, а головним технологом виробництва пива став німецький фахівець Ульріх Пайзе.

У результаті зусиль Корпорації "Рідна Марка" про ПБК "Радомишль" знову активно заговорили - причому не тільки в Україні! У 2004 році у виробництво був запущений новий продукт - Weissbier "Пшеничне Еталон" - який тут же отримав міжнародне визнання і вперше в історії СНД завоював відразу 2 Золоті медалі обох найпрестижніших світових конкурсів пива: американського World Beer Cup ® -2004 і європейського Brewing Industry International Awards-2004. А почалася незабаром, експорт цього пива у Великобританію, Данію, Швецію і Німеччину - країни, дуже досвідчені в "пивний справі", - довів, що вироблене в Радомишлі пиво здатне скласти гідну конкуренцію навіть самим популярним європейським продуктам!

Відродження дореволюційної слави Радомишльського пива продовжилося і комплексної модернізацією ліній заводу з виробництва класичного ячмінного пива. Нещодавно, вже й ячмінне Радомишльське вийшло на всеукраїнський ринок - причому під власним брендом (ТМ "Радомишль") і в ексклюзивній PET-пляшці обсягом 0,5 л, 1л, 2 л.

Історія пивзаводу РадомишльСьогодні на ПБК "Радомишль" виробляється:

- оригінальне пшеничне пиво баварського типу Weissbier "Пшеничне Еталон", визнане найкращим у світі в своєму класі

- легкое светлое пиво "Kristall", известное своей особой "питкостью"; легке світле пиво "Kristall", відоме своєю особливою "питкість"

- натуральне ячмінне пиво "Радомишль", відновлене за класичними рецептурами

- натуральні соки та нектари "Мрія", представлені в чотирьох продуктових лінійках - "Надзвичайні фрукти", "Соки з м'якоттю", "Природні міксі" та дитяча серія "Прикольні фруктики"

- унікальна група соковмісних напоїв зі свіжих лісових ягід "Морс Лісова Ягода"

Сама історія "Радомишля" наочно доводить: легенди не зникають! Вони лише на час ідуть у тінь, з тим щоб незабаром обов'язково повернутися до нас - разом з тими, хто зумів дати їм нове життя.

Портал міста Радомишль


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
  • а что то за бочки на второй фотке? smile
  • насколько мне помнится, ты там работал и должен знать)
  • пиво стало натуральным дермом!и нефиг его рекламировать и говорить что супер пупер оно!!!том немцу который его испортил надо бы яйца фрицовские пообрывать за то что он зделал с технологией!ведь ни для кого не секрет что то пиво которое выпускалось в стекляной таре было намного вкуснее и настоящее!кто сможет что то против сказать а
  • Ці відомості про пиво якась БРЕХНЯ Не може бути хорошого пива коли вода має ДУЖЕ ВЕЛИКИЙ ВМІСТ СОЛЕЙ, у мене там дача, в чайнику за тиждень дуже великий накіп, навіть вода з своєї скважини 15м і та дає накіп Хоча якщо зрівнювати з ОБОЛОНЬЮ то все ж пиво КРАЩЕ, але до того ж ЗІБЕРТА Баварського Радомишлю вибачте ДАЛЕКО
  • Проффессор

    Взагалі то на комбінаті є спеціальний підрозділ - водоподготовка, яка котнтролює вміст органічних і неорганічних речовин в воді. Зіберт спочатку був хорошим пивом, але заре сеча сечою. Рекомендую спробувати ППБ