radomyshl.com Радомышль
 
27 грудня 2010
-

Музей домашньої ікони в Радомишлі

Музей домашньої ікони в Радомишлі 5 тисяч ікон з колекції лікаря виставлять у приміщенні колишньої паперової фабрики в Радомишлі.

У місті Радомишль Житомирської області в садибі Богомолець-Шереметьєвих відкриється музей домашньої ікони. Про це розповіла Ольга Богомолець під час презентації фільму про ікони в арт-холі «Кайрос». 20-хвилинну стрічку зняв японський телеканал.

Садибу в Радомишлі сім'я Богомолець-Шереметьєвих придбала в 2007 році. Це старовинна млин і приміщення паперової фабрики Києво-Печерської Лаври. Зараз проходить реконструкція будівлі. У них буде розташований музей домашньої ікони та родини Богомолець-Шереметьєвих.

У домашній колекції Ольги Богомолець налічується близько 5 тис. ікон. Збирати їх вона почала 15 років тому, купуючи, в основному на блошиних ринках. Домашні ікони зазвичай не представляють виняткової художньої цінності. «Це був символ віри в сім'ї. У радянські часи у нас в будинку ікона висіла за шафою, щоб ніхто не побачив », - розповіла Богомолець.

Джерело: Багнет

Портал міста Радомишль


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
  • Цікаво, треба буде сходить.
  • Чия садиба Де взяли п\"ять поколінь лікарів 5000 ікон За часи Рядянської влади чи за часи Незалежності України наші \"славні лікарі\" так підняли свій статок !!!!! За якої \"влади\" шеремет-богомол опинилися власниками садиби Шановні читайте історію Радомисля!!!!!!!!!!