radomyshl.com Радомышль
 
28 грудня 2017
-

ЛЮБОВ МАТЕРІ ВІЧНА

ЛЮБОВ МАТЕРІ ВІЧНА

Напередодні різдвяно-новорічних свят відбулася велична подія - 56 матерів Житомирщини, які втратили своїх синів у війні на сході України, отримали знак народної пошани «Орден матері бійця АТО», заснований волонтерськими та громадськими організаціями України.

Урочиста подія відбулася у Замку-музеї «Радомисль», за ініціативи засновниці музея, Народного депутата України, Голови Наглядової Ради Громадської платформи "Люди допомагають людям" Ольги Богомолець.

За її словами, поштовхом до нагородження матерів стало те, що держава часто забуває про героїчних жінок: «Матері втратили найдорожче — своїх синів, заради збереження життя інших людей. І вони заслуговують на нашу найбільшу повагу та підтримку».

ЛЮБОВ МАТЕРІ ВІЧНА

Серед нагороджених були наші земляки, радомишлянки: Назарчук Ольга Миколаївна, Плацинська Галина Павлівна, Максименко Олена Михайлівна, Мельник Ганна Захарівна.

Захід розпочався із служби, яку провів єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій в Обрядовій залі Замку. Серед намолених домашніх українських ікон пролунали  послання до Бога про примирення, братерство, смиренність та велику дяку за жертовний подвиг загиблих солдат.

У церемонії нагородження приймала участь одна з засновниць почесної відзнаки, волонтер, лідер Всеукраїнського громадського жіночого руху «За вільну Україну» Раїса Шматко, яка розповіла власні враження від пережитого та побаченого на лінії фронту: «Кожен втрачений солдат на моїх очах — це як втрата моєї дитини. Для мене це страшенний біль, але я навіть не уявляю, як же болить матері, що не дочекалася повернення своєї дитини».

ЛЮБОВ МАТЕРІ ВІЧНА

Під час урочистої церемонії  Ольга Богомолець порівняла подвиг матерів з подвигом Богородиці, яка так само задля порятунку людства віддала свого сина: «На іконах, тримаючи ще маленького Ісуса на руках, проте вже знаючи його майбутню долю, Пречиста Діва, часто зображена усміхненою, бо вона свідомо іде на цей крок, розуміючи невідворотність жертовного шляху. Звертаючись до її образу кожен з нас спостерігає мужність, смиренність, велику силу любові та знаходить у цьому втіху для себе, особливо в часи великих втрат».

Однією зі своїх місій Ольга Богомолець визначила нагородження усіх матерів України, діти яких віддали своє життя на фронті за незалежність нашої держави.

У своїх промовах матері зізнавалися, що як би не склалися обставини, їхні сини вчинили б так само і повторили б свій подвиг. Адже бійці на сході України свідомо кладуть свої життя заради Батьківщини та всіх нас.

Разом з відзнакою матерям були подаровані молитви, віддруковані у замковій Папірні на папері, який виготовляють за старовинною технологією.

Під час відвідин Замку-музею матері наших загиблих героїв ознайомилися з колекцією унікальних домашніх ікон, зазирнули у таємниці українського сакрального мистецтва, пройшли чудовим ландшафтним парком та змогли прийняти участь у процесі виробництва паперу. Замок-музей «Радомисль» на один день став місцем, де кожна мати знайшла примирення та заспокоєння душі.

ЛЮБОВ МАТЕРІ ВІЧНА

Знак народної пошани «Орден матері бійця АТО» буде вручений за ініціативи Ольги Богомолець усім матерям загиблих воїнів Житомирщини у січні-лютому 2018 року. Такий захід має привернути увагу суспільства до наших святих жінок, нагадати, що сьогодні всім їм дуже потрібна наша увага, допомога та підтримка.

Матері подарували життя і виховали справжніх патріотів України і віддали всім нам найдорожче, тому ми не маємо залишити їх на самоті зі своїм горем. Адже найбільшою втіхою для матерів буде знати, що їх діти загинули недаремно, і їхній подвиг не буде забутий.

Аліна Гайдук,

Співробітник історико-культурного комплексу «Замок Радомисль»


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.