radomyshl.com Радомышль
 
01 травня 2018
-

У РАДОМИШЛЬСЬКОМУ РАЙОНІ ПОЧАСТІШАЛИ ВИПАДКИ ВИКРАДЕННЯ МЕТАЛУ Й МЕТАЛОБРУХТУ

У РАДОМИШЛЬСЬКОМУ РАЙОНІ ПОЧАСТІШАЛИ ВИПАДКИ ВИКРАДЕННЯ МЕТАЛУ Й МЕТАЛОБРУХТУ

Останнім часом почастішали випадки викрадення металу й металобрухту, розукомплектування обладнання об’єктів і підприємств енергетики, транспорту, зв’язку та сільського господарства. У більшості випадків, розкрадання металевих виробів, відбувається не з метою їх використання в особистих цілях. Крадений метал потрапляє в пункти прийому, де здавачі отримують за нього гроші. Сумнівні заробітки надихають «металістів» на нові злочини. Тому, одним із завдань поліції, є своєчасне попередження та припинення як крадіжок металу й металобрухту, так і їх незаконного прийому. В зв’язку з цим, впродовж поточного року, на території Радомишльського району, проводяться цільові оперативно-профілактичні заходи. Метою заходів є попередження та розкриття незаконних операцій, пов’язаних з металобрухтом, а також запобігання та виявлення правопорушень у цій сфері.

Для операцій з чорними і кольоровими металами, зокрема заготівлі металобрухту, потрібні відповідні ліцензії, які коштують чималих грошей. Тому, окремі підприємливі громадяни намагаються обходити закон. Як наслідок, поліція викриває все нові підпільні пункти прийому металобрухту. Металобрухт вилучають, а винних притягують до відповідальності.

Сьогодні чинним законодавством за незаконні операції з металобрухтом передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність. Так, згідно зі ст. 164-10 (Порушення законодавства, що регулює здійснення операцій з металобрухтом) Кодексу України про Адміністративні Правопорушення, ці дії караються накладення штрафу від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також, незаконні операції з металобрухтом, караються, згідно з ч. 1 ст. 213 (Порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом) Кримінального Кодексу України, штрафом від п’ятисот до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами від ста до двохсот годин.

Радомишльське відділення поліції


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.