radomyshl.com Радомышль
 
09 жовтня 2018
-

11 ЖОВТНЯ ВІДБУДЕТЬСЯ ЗАХІД "ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТУ «ЗАПІЗНІЛЕ ВОРОТТЯ» ПРАВДИ І НАШ «БІЙ ЗА ДЕРЖАВНІСТЬ» ТРИВАЮТЬ

РАДОМИШЛЬ: міст через річку Тетерів буде відремонтовано в строк 

Важливий культурологічно-просвітницький захід відбудеться 11 жовтня 2018 р. у Радомишлі в міському Будинку культури о 14-00.

Гостем зустрічі стане відомий в Україні та за кордоном учений, публіцист, громадський діяч, член національних спілок письменників і журналістів України, доктор філологічних наук, професор Микола Тимошик.

Змістові домінанти дилогії про життєвий і творчий шлях вихідця із Житомирщини Івана Огієнка (митрополита Іларіона) - «Його бій за державність триває» та «Запізніле вороття»

«Його бій за державність» - документально-публіцистична розповідь про драматичні воловоди долі великого українця, вихідця із Житомирщини, створена на основі віднайдених автором мало знаних загалу документів у архівах України, Польщі, Швейцарії, Франції та Канади.

«Запізніле вороття» – драматичні перипетії побутування текстів Огієнка-Іларіона за неймовірно складних житейських обставин, головні змістові домінанти творів, непроста дорога повернення їх із чужини в Україну.

Буде презентовано перші 20 томів праць Івана Огієнка (митрополита Іларіона), що побачили світ у видавничому проекті «Запізніле вороття».

Про серію «Запізніле вороття»

Книги входять друком у двох видавничих підсеріях – „Рукописна спадщина” та „Зарубіжні першодруки”.

У першій серії вже побачили світ такі твори Огієнка (Іларіона): „Рятування України”, „Тарас Шевченко”, „Розп’ятий Мазепа”, „Богдан Хмельницький”, „Українське монашество”, «Містечко Брусилів та його околиці».

Твори другої серії: „Історія української літературної мови”, „Українська культура”, „Свята Почаївська лавра”, „Слово про Ігорів похід”, „Українська церква за час Руїни”, Українська церква”, „Історія українського друкарства”, «Рідна мова», «Наша літературна мова», «Служити народові – то служити Богові», «Ідеологія Української церкви», «Любімо свою Українську церкву», «Дохритиянські вірування українського народу», «Світильники землі української», «Як Святе Письмо ставало українським». 

Кожна із цих книг представляє цілі пласти з історії української культури, які потребують політично не заангажованого переосмислення й достойного пошанування сучасниками. Книги ці, що чекали свого повернення в Україну більш ніж півстоліття, насичені колосальним фактологічним матеріалом, перепущені через небайдуже серце їх творця, спонукають думати і діяти.

Презентація відбувається в рамках здійснюваного видавництвом „Наша культура і наука” всеукраїнського туру-презентації забороненої раніше радянською владою Огієнкової спадщини. Такі презентації вже відбулися зокрема в Києві, Тернополі, Львові, Миколаєві, Черкасах, Умані, Чернівцях, Хмельницькому, Кам’янці-Подільському, Кропивницькому, Запоріжжі, Житомирі, Вінниці, Барі, Херсоні, Полтаві, Чернівцях, Тернополі, Ніжині, Острозі та на батьківщині Іван Огієнка - містечку Брусилові на Житомирщині.

 

За кордоном – у Вінніпезі (Канада), Варшаві (Польща), Римі (Італія), Стемфорді, Вашингтоні, Клівленді (США), Лондоні, Единбурзі (Великобританія). Особливе емоційне і пізнавальне враження від такої зустрічі залишається ще й тому, що розповідь професора Миколи Тимошика супроводжувалася показом рідкісних документів та інших матеріалів за допомогою мультимедійної системи.


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.