radomyshl.com Радомышль
 
18 жовтня 2018
-

За ініціативи депутата обласної ради у Радомишлі презентовано книги про життя і творчість Івана Огієнка. + ФОТО

За ініціативи депутата обласної ради у Радомишлі презентовано книги про життя і творчість Івана Огієнка. + ФОТО

У Радомишлі за ініціативи та підтримки депутата обласної ради Миколи Григоровича відбувся культурологічно-просвітницький захід, приурочений до 100-річчя від початку Української національної революції (1917-1921) – Всеукраїнська презентація проекту про життя і творчість Івана Огієнка.

Гостем зустрічі став відомий в Україні та за кордоном учений, публіцист, громадський діяч, член національних спілок письменників і журналістів України, доктор філологічних наук, професор Микола Тимошик. Він презентував книги – дилогії про життєвий і творчий шлях Івана Огієнка (митрополита Іларіона) «Його бій за державність» та «Запізніле вороття».

Книга «Його бій за державність» - документально-публіцистична розповідь про драматичні моменти життя великого українця, вихідця із Житомирщини, створена на основі маловідомих документів, віднайдених автором у архівах України, Польщі, Швейцарії, Франції та Канади.

Видання «Запізніле вороття» – це драматичні перипетії побутування текстів Огієнка-Іларіона за неймовірно складних житейських обставин, головні змістові домінанти творів, непроста дорога повернення їх із чужини в Україну.

Також Микола Тимошик представив 20-томний видавничий проект двох бібліотечних серій: «Рукописна спадщина» та «Зарубіжні першодруки». В основі цих видань – твори Івана Огієнка, які не були надруковані в Україні, а свого часу були заборонені радянською владою. Микола Тимошик виступає упорядником та видавцем цього проекту.

Розповідь професора Миколи Тимошика супроводжувалась показом рідкісних документів та інших матеріалів за допомогою мультимедійної системи.

Микола Григорович закупив окремі видання, аби подарувати їх вчителям української мови та літератури і історії навчальних закладів Радомишльського району. На думку депутата обласної ради, твори Івана Огієнко, який є нашим земляком, є актуальними для сьогодення.

«Іван Огієнко залишив майбутнім поколінням величезну культурну спадщину, яку треба популяризувати. Увесь свій життєвий і творчих шлях він спрямував на зміцнення духу українського народу, віри у власні сили та у власне історичне покликання. А професор Микола Тимошик вже впродовж 20 років досліджує творчість митрополита Іларіона, і це заслуговує найвищої шани і поваги», - вважає Микола Григорович.

За ініціативи депутата обласної ради у Радомишлі презентовано книги про життя і творчість Івана Огієнка. + ФОТОЗа ініціативи депутата обласної ради у Радомишлі презентовано книги про життя і творчість Івана Огієнка. + ФОТО

Джерело: Житомирська обласна рада


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.