radomyshl.com Радомышль
 
26 жовтня 2018
-

ПРО ВАЖЛИВІСТЬ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ПРАЦІ – РОБОТОДАВЦЯМ РАДОМИШЛЯ

ПРО ВАЖЛИВІСТЬ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ПРАЦІ – РОБОТОДАВЦЯМ РАДОМИШЛЯ

У Радомишльській районній філії обласного центру зайнятості відбувся семінар з роботодавцями та соціальними партнерами з питань дотримання законодавства у сфері збереження робочих місць та легалізації.

Директор філії Олена Кучерявенко розповіла роботодавцям про послуги служби зайнятості та переваги від такої співпраці. Зокрема, зупинилася на підборі працівників з урахуванням особливостей виробництва, проведенні ярмарків вакансій для укомплектування вільних робочих місць, розповіла про можливість набуття працівниками практичних навиків роботи шляхом стажування на робочих місцях, про забезпечення додатковою робочою силою для виконання тимчасових робіт, відшкодування витрат зі сплати єдиного соціального внеску у разі працевлаштування безробітних з числа вразливих верств населення. Також наголосила, що проблема збереження робочих місць в районі є однією з найбільш актуальних, яка потребує виваженого підходу до її вирішення, проте, не менш важливою є проблема легалізації та створення нових робочих місць.

Лариса Дудник, фахівець управління праці та соціального захисту населення, звернула увагу роботодавців, що нелегальний статус працівника обмежує його соціальні гарантії, він не може одержувати оплату за лікарняними листами, виплату заробітку у зв’язку з втратою працездатності в разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, гідне пенсійне забезпечення.

Фахівець Радомишльського відділення Малинської податкової інспекції наголосила на обов’язковому дотриманні роботодавцями Кодексу законів про працю України ст. 24, якою визначено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору.

Завідувач адміністративний господарським сектором Коростишівського об’єднаного управління в Житомирській області Наталія Рудницька нагадала про те, що відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» зарахування страхового стажу здійснюється пропорційно сплаченим страховим внескам. А низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії.

Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати „в конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості, як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, „випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Інспектор праці наголосив на значному збільшенні розмірів штрафних санкцій за порушення норм законодавства про працю. Також зазначив, що відсутність легальних трудових відносин позбавляє працівників захисту від незаконного звільнення, отримання вихідної допомоги у разі звільнення за ініціативою роботодавця, гарантованої виплати заробітної плати, права на щорічну відпустку та цілої низки інших прав і соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством.

В обговоренні взяли участь представники кадрових служб та бухгалтерії підприємств району: ТОВ «Спецметал проммонтаж», Державного професійного ліцею, ФГ «Межирічка», ТОВ «Капелла- Радомисль», Забілоцької сільської ради, ДНЗ №1 «Берізка», ДНЗ №5 «Сонечко», ПП «Радомишлський аграрний навчально-виробничий центр», Радомишльська ЗОШ №3, Радомишльського опорного закладу, Радомишльської гімназії, ДНЗ №6 «Малятко», ДНЗ № 2 «Пролісок». Також були присутні державний інспектор з праці Олег Севрук, фахівець управління праці та соціального захисту населення Ларина Дудник, фахівець Радомишльського відділення Малинської ОДПІ Світлана Сич та завідувач адміністративний господарський сектором Коростишівського об’єднаного управління в Житомирській області Наталія Рудницька.

Кожен із присутніх роботодавців отримав консультацію від соціальних партнерів щодо питань дотримання законодавства у сфері збереження робочих місць та легалізації.

Джерело: Житомирський обласний центр зайнятості


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.